شرکت‌های ایرانی از اعتبار و توانمندی خوبی در قزاقستان برخوردار هستند

شرکت‌های ایرانی از اعتبار و توانمندی خوبی در قزاقستان برخوردار هستند

نشست تخصصی راهکارهای توسعه و بررسی موانع صدور خدمات فنی و مهندسی به جمهوری قزاقستان به ابتکار اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و با حضور «مجید صمدزاده صابر» سفیر ایران در نورسلطان و همچنین فعالان این بخش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست، نمایندگان شرکت‌های فعال در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی، ضمن آسیب‌شناسی، پیشنهادهای خود برای توسعه و رفع موانع موجود بر سر راه صادرات خدمات فنی به قزاقستان را بیان کردند.

صمدزاده صابر سفیر ایران در نورسلطان، ضمن استقبال از پیشنهادهای مطرح شده، قزاقستان را دومین اقتصاد بزرگ در میان کشورهای شوروی سابق برشمرد و برخی از توانمندی‌های اقتصادی این کشور را معرفی کرد.

وی با بیان اینکه قزاقستان کشور ثروتمندی است و پروژه‌های توسعه‌ای خوبی را آماده اجرا دارد، گفت: این فرصت مناسبی برای شرکت‌های ایرانی است تا بتوانند در اجرای این پروژه‌ها مشارکت داشته باشند.

سفیر ایران از آمادگی کامل سفارت برای حمایت و پشتیبانی از صادرات خدمات فنی و مهندسی به قزاقستان خبر داد و اظهار داشت: فهرستی از پروژه‌های دولتی و خصوصی که در قزاقستان تعریف شده در سایت سفارت بارگذاری شده است که شرکت‌های ایرانی می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند.

صابر برخی از اقدامات انجام شده از سوی سفارت جهت تسهیل فعالیت و حضور شرکت‌های پیمانکاری، مشاوره‌ای، ارتباطات و فناوری اطلاعات ایرانی در قزاقستان را برشمرد و تصریح کرد: آمادگی داریم تا تمام اطلاعاتی که در این زمینه به دست آورده‌ایم را در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار بدهیم.

وی افزود: شرکت‌های ایرانی از اعتبار و توانمندی خوبی در قزاقستان برخوردار هستند و با توجه به سوابق خوب فعالیتشان در قزاقستان، در این کشور خوشنام بوده و این فرصت بسیار خوبی برای سایر شرکت‌هاست.

علاوه بر سفیر ایران در نورسلطان، کرباسی معاون امور بین‌الملل اتاق بازرگانی، روسای کمیسیون احداث، نماینده اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان، مدیران عامل شرکت انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی و تنی چند از مدیران عامل شرکت‌های عمده و مهم فعال در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی و آی‌سی‌تی در این نشست شرکت و سخنرانی کردند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : ایرنا