معامله قرن طرحی برای ادامه اشغالگری صهیونیست‌ها

معامله قرن طرحی برای ادامه اشغالگری صهیونیست‌ها

این روزنامه انگلیسی زبان روز چهارشنبه در ادامه این مطلب اضافه کرد ترامپ با اجرای معامله قرن بدنبال مشروعیت بخشی به تصرف خاک فلسطین و اخراج آنها از سرزمینشان است.

در بخشی از این سرمقاله آمده است اگر همه چیز طبق برنامه (ترامپ و نتانیاهو) پیش رود، اسرائیل آخرین مرحله الحاق سرزمین‌های اشغالی فلسطین را با تسخیر شهرک‌های کرانه باختری و دره اردن آغاز خواهد کرد. 

روزنامه داون با اشاره به مخالفت افکار عمومی جهان از اقدام غیر قانونی صهیونیست ها خاطرنشان کرد حمایت کامل آمریکا ،باعث افزایش جنایات سردمداران این رژیم شده است.

این روزنامه پاکستانی، طرح ترامپ را به منزله تسلیم کامل فلسطین و پایان تشکیل دو کشور دانست و نوشت،رئیس حقوق بشر سازمان ملل نیز در سخنان اخیر خود با غیر قانونی دانستن طرح الحاق ،این اقدام را فاجعه بار دانست .

نویسنده این مطلب در ادامه هشدار داد در  صورتی که معامله قرن اجرا شود هرگونه امید کشور مستقل فلسطین برای همیشه از بین خواهد رفت.

درادامه این مطلب اضافه شده است مردم فلسطین چاره ای به جز مقاومت ندارند زیرا پذیرش طرح تحمیلی معامله قرن ه منزله پایان  آرزوی مردم فلسطین  برای داشتن کشوری مستقل به پایتختی قدس خواهد بود.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت اسرائیل می‌داند و به جای آن پیشنهاد تشکیل پایتخت فلسطین در یکی از روستاهای نزدیک قدس اشغالی را مطرح کرد. 

معامله قرن همچنین شهرک‌های صهیونیست نشین در کرانه باختری و بخش‌های دیگر این منطقه را به سرزمین‌های اشغالی الحاق می‌کند و حق بازگشت آوارگان به سرزمین مادری خود را سلب و بر اسکان دایم آنان در کشورهایی مانند اردن، سوریه و لبنان تاکید می‌کند. 

این طرح ضد فلسطینی بلافاصله با مخالفت‌های شدید کشورهای عربی، اسلامی، سازمان‌های منطقه‌ای و جهانی از جمله اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای جهان روبه رو شد. 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : ایرنا