عفو بین‌الملل: طرح «الحاق» اراضی فلسطین، موجب تقویت قانون جنگل می‌شود

عفو بین‌الملل: طرح «الحاق» اراضی فلسطین، موجب تقویت قانون جنگل می‌شود

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان عفو بین‌الملل امروز چهارشنبه اعلام کرد که طرح رژیم صهیونیستی برای اشغال بخشهایی از کرانه باختری فلسطین، غیر قانونی است.

این نهاد بین‌المللی در گزارش امروز خود تأکید کرد که اجرای طرح اشغال، در واقع «قانون جنگل» را تقویت می‌کند و مسئولان اسرائیلی باید فورا از طرح اشغال هر چه بیشتر اراضی کرانه باختری اشغالی دست بردارند.

روزنامه القدس العربی به نقل از این نهاد گزارش داد، اشغال کرانه باختری ناقض حقوق بین‌الملل است و پس از دهه‌ها نقض هدفمند حقوق بشر علیه مردم فلسطین در آن منطقه، این وضعیت را وخیم‌تر می‌کند.

عفو بین‌الملل از جامعه بین‌الملل خواست که علیه پیشنهادهای مربوط به اشغال اراضی فلسطین و شهرکهای صهیونیست‌نشین اقدامات قاطعی انجام دهد.

«صالح حجازی»  معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل، هم در این زمینه گفت که «حقوق بین‌الملل در این زمینه، بسیار واضح است… الحاق، غیر قانونی است».

حجازی تأکید کرد که «ادامه این سیاست توسط اسرائیل نشان می‌دهد که [این رژیم] حقوق بین‌الملل را نادیده می‌گیرد».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «چنین سیاستهایی وضعیت حقوق اراضی را تغییر نمی‌دهد که به موجب حقوق بین‌الملل، اشغالی محسوب می‌شود و مسئولیتهای اسرائیل را ملغی نمی‌کند، بلکه نشانگر قانون جنگلی است که نباید در جهان امروز ما هیچ جایی داشته باشد».

رژیم صهیونیستی در ادامه اجرای طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» قصد دارد مساحتی بالغ بر 30 درصد از کرانه باختری را به صورت غیر قانونی به اشغال خود درآورد.

انتهای پیام/م

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : فارس نیوز