دسترسی سریعتر و آسانتر به اخبار جدید با نصب اپلیکیشن اندروید

عضو لیکود: گانتز از طرح ترامپ و تشکیل دولت فلسطینی حمایت می‌کند

عضو لیکود: گانتز از طرح ترامپ و تشکیل دولت فلسطینی حمایت می‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام حزب لیکود می‌گوید «بنی گانتز» وزیر جنگ و دیگر نخست‌وزیر چرخشی توافق کابینه ائتلافی تل‌آویو، با بند تشکیل دولت فلسطینی مستقل ذیل طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» موافق است.

 این مقام که نامش فاش نشد به شبکه «کان‌نیوز» گفت که گانتز ضمن موافقت با تشکیل دولت فلسطینی،  از طرح معامله قرن کاملا حمایت می‌کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، وی همچنین افزود گانتز همچنین روابط خود با احزاب حریدی را بهبود بخشیده تا ضمن تداوم بخشیدن به ائتلاف، مانع اجرای نقشه احتمالی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم برای برگزاری انتخابات زودهنگام شوند.

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای (چهارشنبه) تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

روزنامه «هاآرتص» نیز در یادداشتی نوشت دلیل عدم اجرای طرح اشغال در روز چهارشنبه، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد نتانیاهو طراحی شده بود و نه طرحی عملی. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : فارس نیوز