وزارت نفت آمادگی عرضه سهام پالایشگاه‌ها را دارد/ افت امروز شاخص بورس، ریزش سنگین نبود - اخبار جدید

وزارت نفت آمادگی عرضه سهام پالایشگاه‌ها را دارد/ افت امروز شاخص بورس، ریزش سنگین نبود

وزارت نفت آمادگی عرضه سهام پالایشگاه‌ها را دارد/ افت امروز شاخص بورس، ریزش سنگین نبود

سدیدی عضو هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار در برنامه تیتر امشب در خصوص ریزش شاخص بورس تصریح کرد: امروز شاخص بورس حدود ۱۴ هزار واحد ریزش داشت اما در شاخص کل دو میلیون واحدی بورس، کاهش ۱۳ هزار واحدی نگران کننده نیست و ریزش سنگین سهام محسوب نمی شود.

او ادامه داد: بازار سرمایه نسبت به اخبار حساس است ولی در کل امروز ۳۰ هزار میلیارد تومان معامله شد و داد و ستد خوبی انجام گرفت.

سدیدی با اشاره به اینکه دولت اهتمام جدی بر واگذاری سهام دولتی دارد گفت: وزارت نفت و وزارت اقتصاد فرایند واگذاری سهام شرکت های دولتی را از سال ۸۵ آغاز کرده اند . مردم از عرضه سهام دارایکم استقبال خوبی کردند که عرضه این سهام از سوی خود وزارت اقتصاد انجام شد اما صندوق دوم و سوم مربوط به نفت و صمت است که در مورد وزارت نفت و صمت فرآیند بروکراتیک بیشتر طول می کشد.

او افزود : بازار سرمایه خبر توقف عرضه سهام صندوق دوم را دستاویزی قرار داد تا اصلاحی در بازار صورت گیرد.
آمادگی کامل برای واگذاری سهام پالایشگاه ها داریم

در ادامه فلاحتیان معاون وزیر نفت در پاسخ به اینکه آیا سهام پالایشی ها به علت آماده نبودن وزارت نفت عرضه نمی شود گفت: وزارت نفت در طول سال های اخیر موفقیت در واگذاری شرکت های تابعه خود را داشته است. امسال هم مصوبه ای در قالب بودجه ۹۹ مطرح شد که در این ارتباط نشست هایی با حضور مسئولان سازمان خصوصی سازی و وزارت نفت برگزار شده و راهکارهای مختلف برای واگذاری سهام شرکت ها بررسی شده است.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: آماده همکاری برای واگذاری این سهام هستیم به هر روشی که وزارت اقتصاد تعیین کند. واگذاری سهام پالایشگاه ها به هر صورت با روش صندوق ETF و یا صندوق بلوکی باشد ما آمادگی انجام آن را داریم.

باشگاه خبرنگاران جوان

بورس وزارت نفت معاون وزیر نفت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : ارانیکو