شماره ۱۶۷۱ برای راهنمایی و پاسخگویی به ایثارگران در مورد کرونا - اخبار جدید

شماره ۱۶۷۱ برای راهنمایی و پاسخگویی به ایثارگران در مورد کرونا

شماره ۱۶۷۱ برای راهنمایی و پاسخگویی به ایثارگران در مورد کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسماعیل علیپور با اشاره با افزایش شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شروع گسترش موج جدید ویروس کرونا در سراسر کشور و اینکه در شرایط فعلی آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ افزایش یافته، لازم است که ایثارگران و جانبازان مواردی را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری مورد توجه قرار دهند.

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید ضمن توصیه به جانبازان و ایثارگران برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: با توجه به اینکه رفت و آمدهای فامیلی یکی از عوامل افزایش شیوع ویروس کرونا است و افراد ناقل هیچ علامتی را از خود بروز نمی‌دهند لازم است که ایثارگران و جانبازانی که پر ریسک محسوب می‌شوند از جمله ایثارگران و جانبازانی که به بیماری دیابت و فشار خون مبتلا هستند و یا ایثارگرانی که از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند رفت‌وآمدهای فامیلی را متوقف کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایثارگران و جانبازان تا حد امکان از شرکت در اجتماعات خودداری کنند، برای رفت‌و آمد از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند. ایثارگران هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و در صورت عدم امکان شست‌و شوی دست‌ها حتماً مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشند.

علیپور گفت: ایثارگران و جانبازان در صورت بروز علائم بیماری از سراسر کشور می‌توانند با شماره ۱۶۷۱ تماس بگیرند و در صورت لزوم کارشناس بیمه دی آن‌ها را به پزشک ارجاع خواهد داد، علاوه بر این شماره تماس می‌توانند وارد سایت بیمه دی شوند و اطلاعات خود را در قسمت مربوط به بیماری کرونا وارد کنند تا کارشناسان مربوطه با آنها تماس بگیرند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری مهر