نرخ بیکاری روسیه سال 2021 به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد - اخبار جدید

نرخ بیکاری روسیه سال 2021 به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد

نرخ بیکاری روسیه سال 2021 به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد
– اخبار اقتصادی –

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، مدارک بودجه ملی روسیه نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این کشور تا کمتر از 5 درصد کاهش یافته است، بنابراین بازار کار روسیه تا پایان 2021 رونق می‌گیرد.

 طبق بودجه فدرال روسیه برای سال های 2021 تا 2023، انتظار می رود شرایط بازار کار در این کشور با بهبود اقتصاد روسیه از بحران کرونا بهتر شود. طبق محاسبات سازمان بین المللی کار، تعداد افراد شاغل در روسیه در سال آینده میلادی به حدود 72 میلیون نفر می رسد.

 این پیش بینی ها نشان می دهد نرخ بیکاری در روسیه در 2021 تا 5.2 درصد کاهش می یابد. بازار کار روسیه نشانه‌هایی از بهبود را تا پایان سال جاری میلادی دارد و احتمالاً نرخ بیکاری تا زیر 5 درصد سقوط می‌کند. همزمان با سازگاری بازار کار با شرایط جدید، تعداد افراد بیکار در 2022 و 2023 کاهش یافته  ونرخ بیکاری به ترتیب به 4.7 و 4.6 درصد می‌رسد.

دولت روسیه پیش نویس بودجه سه ساله را تصویب کرد
تمرکز روسیه بر اقتصاد ملی به جای هزینه های نظامی در سال 2021

 بسیاری از مناطق روسیه مجبور شدند به منظور مهار گسترش ویروس کرونا قرنطینه های کامل اعمال کنند که باعث تعدیل نیروهای بسیاری مخصوصاً در بخش خدمات شد. رئیس جمهور روسیه در اوایل همین ماه اعلام کرد با وجود برداشته شدن تعطیلی ها، نرخ بیکاری در این کشور همچنان بالاست.

 ولادیمیر پوتین طی جلسه ای با مقامات دولتی در پنجشنبه گذشته گفت: «18 ماه پیش نرخ بیکاری 4.7 درصد بود ولی حالا به 6.3 درصد رسیده است. شاید این رقم چندان بالا به نظر نمی رسد ولی افزایش زیادی داشته است. ما باید از کسانی که هنوز نتوانسته اند شغل جدیدی پیدا کنند حمایت کنیم».

 انتهای پیام/106

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : تسنیم نیوز