سه موضوع روی میز مذاکره طرف‌های یمنی در سوئیس - اخبار جدید

سه موضوع روی میز مذاکره طرف‌های یمنی در سوئیس

سه موضوع روی میز مذاکره طرف‌های یمنی در سوئیس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چهارمین دور مذاکرات میان دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی با نظارت سازمان ملل از جمعه گذشته در سوئیس آغاز شده و هنوز ادامه دارد.

در همین زمینه خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از منبعی آگاه اعلام کرد، «هاشم اسماعیل» از اعضای تیم صنعاء با «معین شریم» معاون فرستاده دبیرکل سازمان ملل در حاشیه دیدارها درباره پرونده اسرا، با یکدیگر دیدار کردند.

در این دیدار درباره پرونده پرداخت حقوق کارمندان دولتی بحث و تبادل نظر شد، موضوعی که دولت «عبد ربه منصور هادی» از آن سر باز می‌زند و هیچ طرحی برای اجرای تعهداتش در این خصوص بر اساس توافق سوئد ارائه نکرده است.

نماینده صنعاء در این دیدار تأکید کرد باید حل مسأله پرداخت حقوق کارمندان دولتی در اولویت قرار بگیرد، حقوقی که از زمان انتقال بانک مرکزی یمن از صنعاء به عدن در چهار سال پیش قطع شده است.

در طرف در ادامه دیدار خود درباره راه‌حل‌های جدید صنعاء برای حل مشکل نفتکش «صافر» نیز رایزنی کردند و هاشم اسماعیل مطالبات سابق از سازمان ملل برای حفاظت از این نفتکش را تکرار کرد.

در ادامه این گزارش آمده، دیدار مذکور شاهد نرمش معاون دبیرکل سازمان ملل بود و این نرمش انعکاس تغییرات میدانی پیشروی نیروهای صنعاء به سمت شهر مأرب در مرکز یمن به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ص

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : فارس نیوز