هند ذخایر نفتی خود را با نفت بشکه ای 19 دلار پر کرد - اخبار جدید

هند ذخایر نفتی خود را با نفت بشکه ای 19 دلار پر کرد

هند ذخایر نفتی خود را با نفت بشکه ای 19 دلار پر کرد
– اخبار اقتصادی –

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، وزارت نفت و گاز طبیعی هند اعلام کرد این کشور از قیمت پایین نفت خام در اوایل سال جاری میلادی برای پر کردن ذخایر استراتژیک خود استفاده کرده و نفت را با قیمت 19 دلار در هر بشکه خریداری کرده است. به این ترتیب 700 میلیون دلار صرفه‌جویی شده است.

 این وزارتخانه طی بیانیه‌ای از قول دارمندرا پرادهان، وزیر نفت کشور اعلام کرد:«هند در ماه های آوریل و مه 2020 از قیمت پایین نفت در بازارهای بین المللی استفاده کرده و 16.71 میلیون بشکه نفت خام خریداری کرده است. به این ترتیب سه منبع ذخایر استراتژیک نفت کشور در ویشاخاپاتنام، مانگالودر و پادور پر شده‌اند».

 متوسط قیمت نفتی که هند در ماه های آوریل و مه خریداری کرده برابر با 19 دلار در هر بشکه بود، در حالیکه هر بشکه نفت خام در ژانویه 2020، 60 دلار در هر بشکه فروخته می‌شد. وزارت نفت هند اعلام کرد این کشور به خاطر سقوط قیمت نفت در آغاز سه ماهه دوم سال جاری میلادی، 685.11 میلیون دلار از واردات نفت خام سود کرده است.

افزایش تقاضا برای محصولات نفتی در هند
تولید ناخالص داخلی هند 9 درصد کاهش می‌یابد

 هند هم مانند چین که بزرگترین وارد کننده نفت دنیاست، از قیمت بسیار پایین نفت در ماه آوریل برای پرکردن ذخایر خود استفاده کرد. به این ترتیب هند به خاطر قیمت بسیار پایین نفت و واردات کمتر در نتیجه کاهش تقاضا برای سوخت، از آوریل تا ماه جولای نسبت به سال گذشته در همین دوره هزینه بسیار کمتری برای خرید نفت پرداخت کرده است. هند در این دوره 57.5 میلیون تن نفت خام وارد کرد در حالیکه سال گذشته 74.9 میلیون تن وارد کرده بود.

 تقاضای سوخت در هند 60 درصد طی قرنطینه های اولیه در کشور کاهش یافت و در ماه اوت با وضع دوباره قرنطینه ها و کاهش حمل و نقل و فعالیت های اقتصادی به پایین ترین رقم از ماه آوریل رسید.

 انتهای پیام/117

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : تسنیم نیوز