بهترین دکتر روانشناس در تهران + مشاوره آنلاین خانواده - اخبار جدید

بهترین دکتر روانشناس در تهران + مشاوره آنلاین خانواده

بهترین دکتر روانشناس در تهران + مشاوره آنلاین خانواده

بهترین دکتر روانشناس در تهران

این روزها دیگر ضرورت استفاده از خدمات روانشناسی بر کسی پوشیده نیست. هر روزه و بنا به دلایل مختلفی افراد لحظات تلخی را در زندگی مشترک تجربه می‌کنند و آرزو دارند، این روند زودتر تمام شود. از طرفی راه‌حل‌های غیرمنطقی و بی‌تجربگی برخی افراد شرایط را روز به روز بدتر می‌کند. به همین دلیل بهتر است در صورت بروز هر نوع مسئله‌ای در چهارچوب خانواده، به سراغ بهترین دکتر روانشناس در تهران بروید.

خدمات روانشناسی در شهرهای مختلف کشور به ویژه در تهران، با بهترین کیفیت در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از خدمات مشاوره آنلاین خانواده بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاع از مسائل مهم مربوط به بهترین دکتر روانشناس در تهران تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لزوم استفاده از دکتر روانشناس در تهران

سوال اساسی‌ که برای اغلب افراد پیش می‌آید این است که چرا واقعاً باید در جلسات روانشناسی شرکت کنیم؟ اصلاً فایده‌ی حضور در یک جلسه مشاوره چیست؟ چگونه یک جلسه مشاوره می‌توانید زندگی تلخ ما را بدل به یک اتفاق شیرین کند؟ یا آیا ممکن است با حضور در چند جلسه و گفت‌وگو، معضلاتی که با فرزندانم دارد حل شود؟

برای پاسخ به این سوال‌ها بهتر است کمی بیشتر نقش مشاور و دکتر روانشناس را بشناسید. متخصصین این عرصه با دانش کافی در زمینه‌ی روابط بین اعضای خانواده، شناخت کافی‌ از معضلات و مسائل پیش روی افراد دارند. از طرفی تجربه‌های متنوع و متفاوت در دست‌ و پنجه نرم کردن با مشکلات خانوادگی مختلف، برخورد نزدیک با دلایل این مشکلات، واکنش افراد، نتایج پیش رو و … به این افراد اجازه می‌دهد تا بتوانند ریشه‌ی مسائل را به خوبی کشف کرده و در مسیر حل آن‌ها کنارتان باشند.

یکی از مسائل رایجی که در جلسات روانشناسی مورد بحث قرار می‌گیرد، اختلاف زوج با یکدیگر است. در واقع وجود برخی موانع باعث عدم ایجاد رابطه‌ای درست بین مرد و زن می‌شود. اگر شما قرار نباشد از بهترین دکتر روانشناس در تهران بهره‌مند شوید، ممکن است درگیر راه حل های ناسازگار شوید.

چند تفکر اشتباه در حل مسائل زوجین

ممکن است در زمان مشکل به روانشناس مراجعه نکنید. درنتیجه برای حل مسائلی که بین خود و همسرتان می‌بینید چند راه پیش روی‌تان دارید. این سه راه‌حل عبارتند از:

صبر: یکی از پیشنهاداتی که همواره به شما می‌شود، صبر است. «صبور باش عزیزم»، «صبر کن، عوض می‌شه.»، «بهتره با صبر بیشتری برخورد کنی». این‌ها عباراتی هستند که پیوسته می‌شنوید. اما اگر درست نشد چه؟ اگر اشکال کار از سمت شما باشد چه؟ در چنین مواقعی صبر نتیجه‌ای جز وخیم‌تر شدن اوضاع نخواهد داشت.

پادرمیانی: یکی از راه‌حل‌های بسیار بد و نامناسب، پادرمیانی بزرگ‌ترهاست. این مورد مشکلات زیادی را به همراه دارد. اول از هر چیز شما نمی‌توانید همیشه همه چیز را به این میانجی‌گرها بگویید. ضمناً آن‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند داوری‌های منطقی و قضاوت‌های بدون پیش‌فرض داشته باشند.

بچه: بسیار از افراد تصور می‌کنند که در صورت بچه‌دار شدن مشکلات حل خواهند شد. واقعاً چنین تصوری بسیار عجیب و شگفت‌آور است. در هر صورت تنها می‌توان گفت با این کار تنها معضل دو نفره را به زندگی تلخ سه نفره بدل خواهید کرد.

زمان مراجعه به دکتر روانشناس

چه زمان‌هایی باید به بهترین دکتر روانشناس در تهران مراجعه کنیم؟

موردی که در بالا مثال زدیم، تنها یکی از مسائل ا‌ست که برای حل آن باید به بهترین دکتر روانشناس در تهران مراجعه کنید. اما مشکلات مختلفی در یک زندگی خانوادگی ممکن است برای افراد پیش بیاید و مشاوره راه‌حلی مناسب برای رفع آن‌هاست. این مسائل عبارتند از:

مشکلات موجود در ارتباط با همسر را با دکتر روانشناس مطرح کنید

یکی از مسائل رایج در خانواده‌ها عدم ارتباط صحیح و شاد بین فرد و همسر اوست. این مسئله ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شده باشد. به برخی از مشکلاتی که در این زمینه مشاهده می‌شوند در ادامه اشاره می‌کنیم:

 • سردی در رابطه
 • بی‌اعتنایی
 • نادیده گرفتن احساسات یکدیگر
 • بی‌میلی جنسی
 • و …

عدم توجه به این موضوع می‌تواند فرد را به طور پیوسته از همسرش دورتر کرده و حتی باعث مسائل بعدی همچون خیانت و طلاق و … شود.

در خانواده‌های تلفیقی گاهی یک دکتر روانشناس ضرورت جدی ا‌ست

منظورمان از خانواده‌های تلفیقی خانواده‌هایی‌ست که در آن‌ها برخی اعضا رابطه‌ی ناتنی با یکدیگر دارند. طلاق و ازدواج مجدد افراد باعث ایجاد چنین شرایطی شده و افراد باید در خانواده‌ای در کنار مادر، پدر، خواهر یا برادر ناتنی زندگی کنند.

این شرایط می‌تواند برای برخی از اعضای خانواده خوشایند نباشد و نتایج دلخواهی را به همراه نداشته باشد. در چنین شرایطی می‌توان با استفاده از بهترین دکتر روانشناس در تهران شرایط را بهبود بخشید.

مشکلات با فرزندان و کمک گرفتن از دکتر روانشناس

یکی از مسائلی که در اغلب خانواده‌ها بروز پیدا می‌کند، روابط بین والدین و فرزندان است. این مسئله به ویژه زمانی که فرزندان به نوجوانی می‌رسند نمود بیشتری پیدا می‌کند. دلیل این مسائل نیز می‌تواند عدم درک متقابل و ناآگاهی از روش‌های مختلف تربیتی باشد. به کمک گرفتن از یک دکتر روانشناس فرزندان سالمی تربیت کنید.

مزایای استفاده از مشاوره خانواده

بهره‌مندی از مشاوره خانواده به شما کمک می‌کند تا شناخت بیشتری از فضای حاکم بر خانواده داشته باشید. گاهی اوقات گفتن مسائلی به همسر، فرزند یا والدین برای فرد سخت است. همچنین عدم توانایی در پیش‌بینی واکنش فرد مقابل و ناتوانی در کنترل اوضاع باعث می‌شود مشاوره گزینه‌ای مناسب برای طرح کردن این موضوعات باشد.

علاوه بر این موضوع در جریان روند مشاوره، شما دانش و درک بیشتری نسبت به خانواده و مسائل آن پیدا می‌کنید. درک مسئولیت‌ها، تلاش برای درک مقابل، همدلی بیشتر و … از جمله مزایای یک مشاوره خوب هستند.

سبک‌های مختلف مشاوره خانواده

مشاوره خانواده به سبک‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. هر یک از این سبک‌ها می‌توانند با توجه به شرایط مورد نظر انتخاب شده و اجرا شوند. در ادامه دو سبک‌ را نام برده و هر یک را به طور مختصر معرفی می‌کنیم.

مشاوره خانواده استراتژیک

در این نوع مشاوره، اساس بر حل هر چه زودتر مسائل است. چرا که در این خانواده‌ها این نیاز سنجیده می‌شود که افراد بتوانند هر چه سریع‌تر شرایطی عادی و لذت‌بخش را در محیط خانواده تجربه کنند و ادامه روند مشاوره را طی کنند. بهترین دکتر روانشناس در تهران اهداف درمانی خود را بر این مبنی قرار می دهد.

مشاوره خانواده سیستماتیک

روش سیستماتیک روشی ا‌ست که دکتر روانشناس در آن نقش پررنگی در جمع‌آوری اطلاعات و ارزیابی آن‌ها دارد. کسب اطلاع از رفتارهای افراد در خانواده، واکنش‌ها، نوع نگاه اعضا به موضوعات مختلف و … از جمله‌ی این موارد هستند. در طی این روند دکتر روانشناس به تحلیل پرداخته و نکاتی را که هر یک از اعضای خانواده باید در آن‌ها تغییر کرده یا توجه بیشتری داشته باشند، به آن‌ها آموزش می‌دهد.

در این شرایط بهترین دکتر روانشناس در تهران به هیچ عنوان جانب کسی را نگرفته و حق را به فرد خاصی نمی‌دهد.

ویژگی‌های یک مشاوره خانواده خوب

 • مشاور در نقش نصیحت‌گر ظاهر نشده و مدام به دنبال لیست کردن بایدها و نبایدها نیست.
 • برای تک‌تک مسائل راهکاری موثر ارائه می‌دهد
 • در حفظ اسرار شما کوشاست.

چگونه بازدهی جلسات روانشناسی را بالا ببریم؟

نقش شما در روند مشاوره بسیار مهم بوده و با رفتارهای صحیح می‌توانید به حل مسائل کمک کنید. به همین دلیل بهتر است بدانید که در نظر گرفتن مسائل زیر بسیار کمک کننده خواهد بود:

 • پیش از هر چیز باید برای حل مسائل در جلسه حاضر شوید، نه برای اثبات حرف خود و برنده شدن در بحث.
 • صداقت را فراموش نکنید.
 • به دکتر روانشناس خود اعتماد داشته باشید و به وی اجازه دهید مسائل را از ابعاد مختلف ببیند.
 • تلاش را فراموش نکنید. تنها مباحثه و گفت‌وگو بدون نتیجه و عمل شما را به مقصدی که می‌خواهد نمی‌رساند.
 • در جلساتی که به همراه همسر خود در مشاوره شرکت می‌کنید، در صورت عصبانیت رفتاری مناسب و محترمانه داشته باشد.

بهترین دکتر روانشناس در تهران با هدف سلامت خانواده

برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره در شهر تهران و دیگر شهرهای کشور می‌توانید به روش‌های مختلفی اقدام کنید. با مراجعه به دکتر روانشناس در تهران می‌توانید در جلسات مشاوره شرکت کنید. بهترین دکتر روانشناس در تهران با هدف ارتقای سطح سلامت خانواده‌ها و رشد دانش اعضای خانواده در خدمت همشهریان عزیز است.

دکتر روانشناس و مشاروه خانواده آنلاین

مشاوره آنلاین خانواده

یکی از روش‌های دریافت مشاوره، مشاوره آنلاین خانواده است. در مشاوره خانواده آنلاین شما بدون حضور در محل می‌توانید در یک جلسه آنلاین شرکت کرده و نسبت به حل مشکلات خود اقدام کنید. امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و از طرفی کمبود وقت افراد، مشاوره آنلاین خانواده از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

با استفاده از مشاوره‌ آنلاین می‌توانید بدون صرف هزینه‌ی اضافه برای رفت‌وآمد و بدون اتلاف وقت، جلسه‌ مشاوره‌ خود را در خانه بگذرانید.

مزایای مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره‌ آنلاین خانواده مزایای مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • عدم نیاز به رفت و آمد و صرف هزینه و وقت
 • حضور در خانه در هنگام مشاوره (تجربه‌ی دریافت مشاوره در خانه تجربه‌ای بسیار موثر است و افراد در محیط زندگی خود در خصوص مسائلی که با آن‌ها مواجهند بحث می‌کنند.)
 • امکان بهره‌مندی از مشاوره‌ بهترین مشاوره خانواده آنلاین، از شهرستان‌های مختلف
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد