صندوق ذخیره فرهنگیان سال ۹۸ بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان سودآوری داشت

صندوق ذخیره فرهنگیان سال ۹۸ بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان سودآوری داشت

تهران-ایرنا- مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: در سال مالی گذشته بیش از هزار و ۱۰۰میلیارد تومان سودآوری این صندوق بوده است، این در حالی است که سودآوری آن در سال ۹۷ بیش از ۶۲۲ میلیارد تومان و در سال ۹۶ حدود ۲۸۵ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش روز سه شنبه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: این روند، سودآوری خوب موسسه را نشان می‌دهد و به همین دلیل و براساس برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی انجام شده، پیش‌بینی ما این است تا سال ۱۴۰۲ سالیانه هزار میلیارد تومان به سود این صندوق اضافه شود.

وی یکی دیگر از اتفاقات مثبتی که برای فرهنگیان عضو موسسه رخ داد را احیای بخشی از مطالبات سهم دولت عنوان کرد و اظهارداشت: طبق ماده ۸۵ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته‌اند و یا خواهند پذیرفت، ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا پنج درصد به حساب صندوق واریز می‌کنند و دولت نیز موظف است همه‌ساله معادل سهم واریزی اعضاء به صندوق ذخیره فرهنگیان را به‌طورکامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت کند.

وی افزود: پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های این موسسه است. در این راستا با تلاش و پی‌گیری فراوان، زمینه تأمین ۳۶۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مطالبات سهم دولت اعضاء موسسه، فراهم شد.  

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: منبع اختصاص این مبلغ از طریق تهاتر با بانک صادرات تامین شده و ساز و کار اخذ و تخصیص این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه کشور جهت ارسال به وزارت امور اقتصادی و دارائی و سپس دستیابی به اسناد خزانه نوع دوم و منظور کردن سهم هر یک از اعضا از مبلغ فوق، مراحل نهایی خود را طی می کند.

نیکدل ادامه داد: از سوی دیگر استراتژی ورود به بورس در اکثر شرکت‌هایی که این توانمندی را داشته باشند به عنوان یکی اصل در راستای شفافیت و پرهیز از زمینه‌های فساد مطرح است. همچنین کاهش هر چه بیشتر بنگاه‌داری توسط صندوق و ورود به حوزه‌های سرمایه‌گذاری که اطمینان کافی از سودآوری آن‌ها وجود داشته باشد، برنامه‌های مهمی است که با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین تصمیم‌های صندوق، تشکیل هلدینگ خدماتی و تدوین استراتژی ارائه خدمات بود، و در این حوزه با فعال‌تر شدن شرکت تامین مسکن فرهنگیان و همچنین ارائه اعتبار خرید به فرهنگیان که در مراحل پایانی است و به زودی اخبار خوبی در رابطه با آن به اطلاع فرهنگیان عزیز می‌رسد، بخشی از برنامه‌های در دست اجرا هستند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یادآور شد: اگرچه هدف و فلسفه تاسیس صندوق کمک به معیشت در دوران بازنشستگی بوده است. اما نظر به ضرورت اقدامات خدماتی در حین خدمت، ضمن اصلاح اساسنامه و منسجم شدن شرکت‌های خدماتی در یک هلدینگ، برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات منسجم در جریان است. در حال حاضر از طریق شرکت لیزینگ، ارائه خدماتی در زمینه خودرو و لوازم خانگی، تسهیلات سفر با وام‌های با کارمزد پایین و همچنین ارائه انواع بیمه‌نامه‌ها به صورت اقساط توسط بیمه معلم، برخی خدماتی هستند که ارائه می‌شوند.

نیکدل افزود: در همین حال باوجود شیوع بیماری کرونا در کشور و اکثر نقاط جهان، فعالیت موسسه و شرکت‌های تابعه آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اما با قوت و تمام توان ادامه دارد و هیچ خللی را نگذاشته‌ایم که در کار موسسه و شرکت‌های تابعه ایجاد شود.  

در پایان لازم است از اعضای هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که همواره حامی هیات مدیره موسسه بوده و در راستای پیشبرد اهداف موسسه از هیچ مساعدتی مضایقه نکردند، تشکر کنم. همچنین امیدوارم با روند روبه رشد سودآوری موسسه که عملا آغاز شده و در سال‌های آتی ادامه خواهد داشت، رضایت خاطر اعضای فرهنگی موسسه را فراهم کرده باشیم.

امتیاز دهید post
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایرنا