سفارش الکترونیکی کتاب‌های درسی پایش و کنترل می‌شود

سفارش الکترونیکی کتاب‌های درسی پایش و کنترل می‌شود

تهران – ایرنا – مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با مثبت ارزیابی کردن میزان ثبت‌نام والدین و دانش‌آموزان در سامانه فروش و توزیع موادآموزشی گفت: در این سامانه نظام‌مند می‌توان به صورت برخط و لحظه‌ای فرآیند سفارش الکترونیکی کتاب‌های درسی از سطح استان تا دانش‌آموز پایش و کنترل کرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، احمدرضا امینی در نشست هم اندیشی کارگروه های سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت ویدئویی، از تلاش مدیران کل، معاونان و کارشناسان استان ها، مناطق و مدارس برای ثبت نام و توزیع بسته های آموزشی سال گذشته و همچنین شروع فعالیت های کارگروه سفارش و توزیع بسته های آموزشی برای سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹،   تشکر و قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: طبق هماهنگی ها و تلاشهای صورت گرفته ارز ترجیحی مورد نیاز برای خرید کاغذ کتاب های درسی سال تحصیلی  ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تخصیص یافته و بر اساس آن کاغذ مورد نیاز تامین و فرآیند چاپ کتاب های درسی از مهر سال ۹۸ آغاز شده است.

 وی اضافه کرد: از آذر ماه ۱۳۹۸ برخی از کتاب های تولیدی برای استان ها ارسال شده و هم اکنون نیز مابقی آن نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا به استان‌ها ارسال می شود.

 مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: با توجه به شرایط حاکم در جامعه در سال جاری علاوه بر سفارش گروهی توسط مدیران مدارس، والدین دانش آموزان نیز می توانند در بخش سفارش دانش آموزی با وارد کردن کد ملی و سریال شناسنامه و پرداخت اینترنتی هزینه بسته آموزشی  اقدام به سفارش کتاب های درسی کنند.

امینی به توضیح بخش ارزیابی ثبت نام و فروش سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی  پرداخت و گفت: در این بخش استان ها می توانند میزان سفارش های ثبت شده را مشاهده و با آمار دانش آموزان ثبت شده در سناد و برآورد مقایسه کنند. همچنین در این قسمت قابلیت ارزیابی عملکرد ثبت نام و فروش کتاب های درسی منطقه و مدرسه  را می توانند مدیران به صورت بر خط مشاهد کنند.

وی درخصوص قیمت و جزییات بسته های آموزشی درج شده در سامانه، ادامه داد : در سامانه یادشده قیمت بسته های آموزشی نیز درج شده و کاربران سامانه می توانند با مراجعه به سامانه، قیمت و جزییات بسته های آموزشی را به تفکیک دوره، شاخه، رشته و پایه مشاهده کنند.  

 مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با مثبت ارزیابی کردن میزان ثبت نام والدین و دانش آموزان در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تاکید کرد: در حال حاضر سامانه پاسخگوی ثبت سفارش انفرادی دانش آموزان می باشد اما اگر به هر دلیل والدین امکان یا تمایل به ثبت سفارش انفرادی ندارند، می توانند از طریق مدرسه اقدام کنند. مدیران مدارس می توانند به صورت گروهی نسبت به سفارش گروهی دانش آموزان ثبت سفارش نکرده اقدام کند.

 امینی یادآور شد: توزیع موفق نیازمند برنامه ریزی و پایش تمامی بخش ها از جمله تولید، ثبت نام و عرضه است که با مدیریت، نظارت و پایش خوب و صحیح  استان ها، مناطق و مدارس امسال هم این امر محقق می شود.

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایرنا