فوتبال ایتالیا در آستانه فروپاشی است

فوتبال ایتالیا در آستانه فروپاشی است

به گزارش مشرق، پس از اینکه در ماه سپتامبر محدودیت‌های کرونایی از سوی دولت ایتالیا کاهش یافت، اجازه حضور حداکثر هزار تماشاگر در ورزشگاه‌ها برای تماشای بازی‌های سری A داده شد، اما با آغاز موج جدید شیوع ویروس کرونا در کشور ایتالیا و افزایش شمار مبتلایان به این ویروس، دولت ایتالیا دوباره محدودیت‌های جدید و سختگیرانه‌ای را وضع کرده که به موجب آن ورزش‌های حرفه‌ای بدون حضور تماشاگران و پشت درهای بسته باید پیگیری شوند. بر این اساس دیدار شب گذشته (دوشنبه) میلان و رم در هفته پنجم سری A بدون تماشاگر برگزار شد و دیدار چهارشنبه شب یوونتوس و بارسلونا نیز در ورزشگاه آلیانتس پشت درهای بسته برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ضرر هنگفت یوونتوس به خاطر کرونا

پائولو دال‌پینو، رئیس لیگ سری A ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: امیدوارم دولت فراتر از هر عوام‌فریبی ظاهری، ارزش فوتبال را به عنوان یک صنعت درک کند. خیلی نگران هستیم، چون فوتبال ایتالیا در آستانه فروپاشی است و می‌ترسم که اقتصاد کشور بابت محدودیت‌های  اعمال‌شده، هزینه‌های گزافی بپردازد. سلامت در اولویت است، اما مهم است که کارها درست انجام شوند، برنامه‌ریزی میان‌مدت و طولانی‌مدتی هم صورت بگیرد و به عواقب کار نیز توجه شود. عوارض جانبی محدودیت‌های جدید روی خیلی بخش‌ها تأثیر گذاشته است، از جمله سری A ایتالیا که در سال 2020 به دلیل بسته بودن ورزشگاه‌ها ضرری 600 میلیون یورویی دیده است.

وی افزود: ما از دولت انتظار توجه و حساسیت را داریم. نخست وزیر به صراحت گفته است بخش‌هایی که تحت تعطیلی اجباری قرار گرفته‌اند از کمک اقتصادی برخوردار خواهند شد و ما انتظار داریم که صنعتی مانند ما که هر ساله بیش از یک میلیارد یورو مالیات می‌پردازد، کمکی که نخست‌وزیر اعلام کرده را دریافت کند.

منبع: تسنیم
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : مشرق نیوز