پرتال دریافت برگه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی samt.tamin.ir

سامانه دریافت برگه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی samt.tamin.ir

ورود به سامانه پرداخت اینترنتی حق بیمه samt.tamin.ir

 

ورود به سایت اصلی سازمان تامین اجتماعی Tamin.ir

کارفرمایان محترم برای دریافت و پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی باید بعد از مراجعه به شعبه و بعد از تکمیل توافق نامه ، یک نام کاربری و رمز عبور در اختیار آن ها قرار می گیرد که با استفاده از آن می توانند به سامانه مراجعه کرده و فیش حق بیمه را دریافت نمایند . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص فیش حق بیمه تامین اجتماعی می پردازیم .


فیش حق بیمه تامین اجتماعی و مهلت دریافت آن

به طور کلی حق بیمه مطابق ماده دو بیمه تامین اجتماعی : ” عبارت است از وجوهی که بر اساس این قانون و برای استفاده از مزایای آن به سازمان پرداخت می گردد .”

مبلغ حق بیمه ای که باید توسط کارفرما پرداخت شود با توجه به آنکه پایه حقوق کارمندان یا کارگران چه میزان در نظر گرفته شده است ، متغیر است اما به طور کلی می توان گفت که معادل سی درصد پایه حقوق به حق بیمه اختصاص دارد که 23 درصد آن را باید کارفرما بپردازد و هفت درصد آن از حقوق کارگر پرداخت می شود .

کارفرمایان محترم حداکثر تا آخرین روز ماه بعد فرصت دارند که حق بیمه تامین اجتماعی ماه قبل کارگران یا کارمندان خود را بپردازند و مسلما عدم پرداخت حق بیمه بدون دلیل موجه مستوجب جریمه برای کارفرما خواهد بود . به همین منظور و به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی برای کارفرمایان فراهم شده است .

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

1- برای ورود به سامانه ابتدا باید عبارت سامانه تامین اجتماعی و یا آدرس samt.tamin.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کرده و دقیقا وارد همین صفحه شوید .

2- در این مرحله دو گزینه خالی برای شما به نمایش درمی آید که باید آن را با نام کاربری و گذر واژه ای که بعد مراجعه به شعبه و تکمیل توافق نامه در اختیار آن ها قرار داده شده پر کرده  و سپس گزینه ورود را فعال نمایند .

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

3- حالا باید از قسمت عملیات بیمه شدگان خاص ، گزینه درخواست برگ پرداخت را انتخاب نمایید .

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

4- در این مرحله لازم است تعداد ماه های مورد نظرتان برای پرداخت حق بیمه را وارد کرده و حتما شماره پیگیری که برایتان نمایش داده می شود را یادداشت نمایید .

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

5- حالا باید بعد از چند دقیقه انتظار ، از قسمت عملیات برگ پرداخت ، دریافت برگ پرداخت را انتخاب کنید ، اگر در بخش وضعیت درخواست عبارت صدور درج گردد ، با کلیک بر روی گزینه امکانات مانند تصویر می توانید فیش بیمه خود را مشاهده کنید .

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

6- در تصویر ذیل می توانید یک نمونه فیش حق بیمه تامین اجتماعی را مشاهده کنید و طبق تصویر روی آیکن کلیک کنید تا به درگاه پرداخت اینترنتی ارجاع داده شوید.

نحوه پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی

سوالات متداول

1- حق بیمه ای که کارفرما باید بپردازد بر چه اساسی مشخص می شود ؟

حق بیمه ای که کارفرما باید ماهانه بپردازد معادل بیست و سه درصد پایه حقوقی است که برای کارگر یا کارمند در نظر گرفته شده است و هفت درصد هم سهم خود کارگر یا کارمند می باشد که در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است .

2- کارفرمایان تا چه زمانی برای پرداخت حق بیمه کارگران یا کارمندان خود فرصت دارند؟

کارفرمایان حداکثر تا آخرین روز ماه بعد فرصت دارند نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران و کارمندان خود اقدام نمایند که جزئیات آن در مقاله آورده شده است .

3- کارفرمایان برای دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی چه اقدامی باید انجام دهند ؟

کارفرمایان برای دریافت فیش حق بیمه تامین اجتماعی باید بعد از مراجعه به شعب کارگزاری تامین اجتماعی و تکمیل توافق نامه به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کرده و از قسمت صدور برگ پرداخت نسبت به دریافت فیش حق بیمه اقدام نمایند که راهنمای تصویری آن در مقاله آورده شده است .

4.3/5 - (81 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد