آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود

آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود
آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان، این آمار به‌روز رسانی می‌شود

لندن – ایرنا – آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در سراسر جهان که سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی و اعلام کرد به نقل از رسانه‌های معتبر و گزارش‌های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه‌های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.

۲,۵۲۲,۳۷۸ ۱۷۴,۲۸۹ ۶۶۳,۵۷۶
 کشورهای دارای بالاترین آمار کرونا 

نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
بلژیک ۴۰۹۵۶ ۵۹۹۸ ۹۰۰۲
برزیل ۴۰۸۱۴ ۲۵۸۸ ۲۲۹۹۱
کانادا ۳۷,۳۹۸ ۱,۷۲۸ ۱۲,۵۸۶
هلند ۳۴۱۳۴ ۳۹۱۶
سوئیس ۲۸۰۶۳ ۱۴۳۶ ۱۸,۶۰۰
پرتغال ۲۱۳۷۹ ۷۶۲ ۹۱۷
اتریش ۱۴,۸۷۳ ۴۹۱ ۱۰,۹۷۱
ایرلند ۱۵,۶۵۲ ۶۸۷ ۷۷
پرو ۱۶,۳۲۵ ۴۴۵ ۶,۹۶۸
سوئد ۱۵۳۲۲ ۱۷۶۵ ۵۵۰
شیلی ۱۰,۸۳۲ ۱۴۷ ۴,۹۶۹
لهستان ۹,۸۵۶ ۴۰۱ ۱,۲۹۷
اکوادور ۱۰,۱۲۸ ۵۰۷ ۱,۱۵۰
رومانی ۹,۲۴۲ ۴۹۸ ۲,۱۵۳
دانمارک ۷,۶۹۵ ۳۷۰ ۴,۷۰۰
نروژ

۷,۱۹۱

۱۸۲ ۳۲
مکزیک ۸,۷۷۲ ۷۱۲ ۲,۶۲۷
جمهوری‌چک ۶,۹۱۴ ۱۹۶ ۱,۵۹۷
اوکراین ۶۱۲۵ ۱۶۱ ۳۶۷
فنلاند ۴,۰۱۴ ۱۴۱ ۲۰۰۰
لوکزامبورگ ۳,۵۵۸ ۷۶ ۶۳۷
آرژانتین ۳,۰۳۱ ۱۴۵ ۸۴۰
یونان ۲,۴۰۱ ۱۲۱ ۵۷۷
کوبا ۱,۱۳۷ ۳۸ ۳۰۹
آلبانی ۶۰۹ ۲۶ ۳۴۵
ونزوئلا ۲۸۵ ۱۰ ۱۱۷
جامائیکا ۲۲۳ ۶ ۲۷
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
فلسطین اشغالی ۱۳,۸۸۳ ۱۸۱ ۴,۳۵۳
عربستان سعودی ۱۱۶۳۱ ۱۰۹ ۱۶۴۰
امارات ۷۷۵۵ ۴۶ ۱۴۴۳
قطر ۶۵۳۳ ۹ ۶۱۴
بحرین ۱۹۵۲ ۷ ۷۸۳
مصر ۳,۳۳۳ ۲۵۰ ۸۲۱
کویت ۲۰۸۰ ۱۱ ۴۱۲
عراق ۱,۵۷۴ ۸۲ ۱,۰۴۳
عمان ۱,۵۰۸ ۸ ۲۳۸
الجزایر ۲,۷۱۸ ۳۸۴ ۱,۰۹۹
مغرب ۳۱۸۶ ۱۴۴ ۳۵۹
آفریقای جنوبی ۳,۳۰۰ ۵۸ ۱۰۵۵
لبنان ۶۷۷ ۲۱ ۱۰۳
فلسطین ۴۶۱ ۴ ۷۱
اردن ۴۲۵ ۷ ۲۸۲
ساحل‌عاج ۸۷۹ ۱۰ ۲۸۷
نیجریه ۶۶۵ ۲۲ ۱۸۸
سودان ۱۰۷ ۱۲ ۸
لیبی ۵۱ ۱ ۱۵
سوریه ۳۹ ۳ ۶
یمن ۱ ۰ ۰
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
هند ۱۸۹۸۵ ۶۰۳ ۳,۲۷۳
کره جنوبی ۱۰,۶۸۳ ۲۳۷ ۸,۲۱۳
ژاپن ۱۱,۱۳۵ ۲۶۳ ۱,۲۳۹
پاکستان ۹,۵۰۵ ۱۹۷ ۲,۰۶۶
استرالیا ۶,۶۴۵ ۷۱ ۴,۶۸۵
اندونزی ۷,۱۳۵ ۶۱۶ ۸۴۲
فیلیپین ۶,۵۹۹ ۴۳۷ ۶۵۴
سنگاپور ۹,۱۲۵ ۱۱ ۸۰۱
مالزی ۵۴۸۲ ۹۲ ۳۳۴۹
تایلند ۲,۸۱۱ ۴۸ ۲,۱۰۸
بنگلادش ۳,۳۸۲ ۱۱۰ ۸۷
قزاقستان ۱,۹۷۷ ۱۹ ۴۸۹
زلاندنو ۱,۴۴۵ ۱۳ ۱,۰۰۶
آذربایجان ۱,۴۸۰ ۲۰ ۸۶۵
افغانستان ۱۰۹۲ ۳۶ ۱۵۰
سریلانکا ۳۱۰ ۷ ۱۰۲
تایوان ۴۲۵ ۶ ۲۱۷
ویتنام ۲۶۸ ۰ ۲۱۴
برونئی ۱۳۸ ۱ ۱۱۶
مغولستان ۳۴ ۰ ۸
نپال ۴۳ ۰ ۴
مالدیو ۸۳ ۰ ۱۶
بوتان ۶ ۰ ۲

اخبار خاص کرونا و پیامدهای آن

** ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

** «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.

** « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.

**«شارل میشل» رییس شورای اروپا و «اورسولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا دراعتراض به تصمیم ترامپ برای جلوگیری از ورود مسافر از اروپا به ایالات متحده با صدور بیانیه ای مشترک ، این تصمیم را « یکجانبه و بدون مشورت» توصیف و تاکید کردند که کرونا یک «بحران جهانی است که به هیچ قاره‌ای محدود نیست و مقابله با آن مستلزم همکاری است، نه اقدام یکجانبه.»

** «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت:تحریم‌های آمریکا بر تجارت قانونی و  پیش شرط های اخیر مقامات ایالات متحده برای ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای بشردوستانه، تلاش‌ها برای مبارزه با کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است.

**خانم «کریستالیناگئورگیوا» رئیس صندوق بین المللی پول در بیانیه ای رسمی به طور صریح اعلام کرد که جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزارهای مالی خود به کمک کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب کمک های مالی اضطرای به میزان ۵۰ میلیارد دلار اعطا کند.

** «عبدالناصر همتی» ییس کل بانک مرکزی پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که در نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول تاکید کردم که براساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء، از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پر قدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن، با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق، خواستار بهره مندی از«تسهیلات تأمین مالی سریع، RFI » در حدود ۵ میلیارد دلار می باشیم و امیدوارم صندوق به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش بسرعت عمل کند.

** دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سرانجام مجبور شد در آمریکا به دلیل شیوع گسترده کرونا اعلام وضعیت اضطراری کند و خود آزمایش ابتلای به کرونا دهد که البته پزشک او در نامه تایید کرد که نتیجه منفی بوده است.

** با گسترش شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا سازمان بهداشت جهانی بعداز فروکش بحران در چین اعلام کرد که اروپا به کانون بحران کرونا تبدیل شده است.

** ترامپ بعداز اعلام سازمان بهداشت جهانی سفر شهروندان اروپایی به آمریکا را برای مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرد که این اقدام او واکنش متقابل اروپایی ها را بدنبال داشت.

** رسانه های آمریکایی اعلام کردند که محققان این کشور نخستین واکسن کرونا را بر روی نمونه انسانی آزمایش کردند.

** چهاردهم فروردین ماه ۱۳۹۹ در سراسر جهان آمار ابتلای به کرونا از مرز یک میلیون تن، آمار فوت شدگان از مرز ۵۰ هزار تن و آمار بهبود یافتگان از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت در حالی که آمریکا در صدر قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایرنا