به آب انداختن ناو محافظ جدید ژاپنی ها+عکس

به آب انداختن ناو محافظ جدید ژاپنی ها+عکس
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، ناو محافظ جدیدی که برای نیروی دریایی ژاپن ساخته شده است در تاسیسات شرکت Mitsui E&S در شهر تامانو به آب افتاد. این شناور دومین ناو محافظ از سری جدید ناوهای محافظ به اسم طرح 30DX است که توسط شرکت میتسوبیشی و Mitsui E&S  ساخته خواهد شد.
 
به آب انداختن ناو محافظ جدید ژاپنی ها+عکس
 
شناور اول این کلاس که در تاسیسات شرکت میتسوبیشی در حال ساخت است هنوز به دلیل بروز مشکل در سیستم پیشران به آب نیافتده است. ناو جدید که به آب افتاده است KUMANO نام دارد و احتمالا در بهار سال 2022 وارد خدمت خواهد شد. ژاپن قصد دارد در مجموع 22 فروند از این ناوها را به خدمت بگیرد.
شناورهای این کلاس وزنی در حدود 5500 تن در وضعیت بارگیری کامل رزمی خواهند داشت. طول 130 و عرض آنها نیز 16 متر است. تعداد خدمه این ناو 90 نفر خواهد بود. این ناو از سیستم پیشران ترکیبی بر اساس یک توربین ساخت رویزرویس و موتور دیزلی ساخت شرکت MAN کار کرده و می تواند به سرعت حدود 30 گره دریایی برسد. در کنار رادار آرایه فازی فعال ، سیستم های کشف زیردریایی و جنگ الکترونیک نیز بر روی این ناو نصب شده است. تسلیحات این شناورها شامل یک قبضه توپ 127 میلی متری ، 8 تیر موشک ضد کشتی ساخت ژاپن از مدل تایپ 17 ، اژدرهای ژاپنی تایپ 12 ، سیستم دفاع نزدیک سی رم و 16 سلول پرتاب عمودی مارک 41 برای پرتاب موشک های ضد هوایی تایپ 03 ساخت ژاپن خواهد بود. این شناور توان پذیرش یک بالگرد سی هاوک را نیز خواهد داشت.
 
به آب انداختن ناو محافظ جدید ژاپنی ها+عکس
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : جام جم آنلاین