ضرب‌الاجل سودان برای واشنگتن برای تصویب قانون مصونیت در کنگره

ضرب‌الاجل سودان برای واشنگتن برای تصویب قانون مصونیت در کنگره

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان در تماس تلفنی روز گذشته با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آرمیکا هشدار داده در صورتی که کنگره آمریکا تا پایان دسامبر (اوایل دی ماه) قانون مصونیت سودان از هرگونه دادخواست قربانیان تروریسم سودان را تصویب نکند،‌ خارطوم روند عادی سازی روابط با تل‌آویو را متوقف می‌کند.

روزنامه «نیویورک تایمز» با انتشار این گزارش نوشت که پامپئو در تماس تلفنی روز گذشته تلاش کرد تا به برهان اطمینان خاطر داده و قول داد که طی هفته‌های آینده کنگره قانون مصونیت سودان را تصویب خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، دولت ترامپ قصد دارد مراسم امضای توافق میان سودان و رژیم صهیونیستی را اواخر این ماه در کاخ سفید برگزار کند.

با وجود تعهد پامپئو اما بحث‌ها درباره قانون مصونیت سودان از دادخواست قربانیان تروریسم همچنان ادامه دارد.

سناتورهای دموکراتی نظیر «رابرت منندز» و «چاک شومر» که مخالف این مصونیت برای سودان هستند گفته‌اند موافق این نیستند که مانع آن شوند که سودان به دلیل نقشش در حمایت از القاعده در زمان حملات یازده سپتامبر،‌ تحت پیگرد قربانیان آمریکایی تروریسم نشوند.

منندز و شومر هر دو از حامیان پیشبرد توافق عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و سودان بوده و به دنبال کمک اقتصادی به سودان هستند اما گفته‌اند که این موضوع نباید به بهای قربانیان تروریسم باشد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تلاش‌هایی برای یافتن راه‌حلی در این زمینه در حال انجام است اما زمان برای این موضوع رو به پایان است.

انتهای پیام/ص

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
ماسک های پارچه ای طرح دار رخت نو با تخفیف ویژه
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری فارس