کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات مداخله جویانه اردوغان را بررسی می کند

کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارات مداخله جویانه اردوغان را بررسی می کند

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از جلسه این کمیسیون برای رسیدگی به اظهارات مداخله جویانه رییس جمهور ترکیه درباره ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، فداحسین مالکی در مطلبی در صفحه توییتر خود در واکنش به سخنرانی رییس جمهور ترکیه در جشن پیروزی قره باغ در باکو و بازخوانی سرود محلی آراز آراز  مرتبط با رود ارس به عنوان یکی از نمادهای “پان ترکیست ها” نوشت: « اردوغان‬⁩ باید بداند که رویای امپراتوری عثمانی او پس از اقدامات داعش و کودتای ۲۰۱۶ در این کشور، از بین رفته است. به جای آنکه برای همسایه مقتدر کدورت ایجاد کنید، در کنار ما برای زمین‌گیر کردن دشمنان مشترک تلاش کنید. در اولین جلسه ⁧‫کمیسیون امنیت ملی‬⁩ به این موضوع رسیدگی می‌کنیم.»

به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در جشن پیروزی جنگ قره‌باغ در باکو، شعری در رابطه با “رود ارس” خواند که در آن شعر مردم خطه آذربایجان ایران خطاب قرار می گیرند. این شعر که به زبان ترکی است یکی از نمادهای جدایی طلبی پان ترکیست‌ها است.

این اظهارات  مداخله جویانه با واکنش شدید مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله محمد جواد ظریف روبرو شد و در ادامه ایران در اعتراض به سخنان اردوغان، سفیر ترکیه در تهران را به وزارت خارجه احضار و اعتراض خود به این سخنان را  به صورت رسمی به دولت ترکیه ابلاغ کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایسنا