سامانه برنامه همکاری با کارآفرینان بین المللی رونمایی شد

سامانه برنامه همکاری با کارآفرینان بین المللی رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، طی مراسمی با حضور مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مهدی قلعه نویی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد.

محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال است پذیرای میلیون ها تبعه خارجی به ویژه اتباع افغانستانی است، علیرغم وجود مسائل و مشکلات و ناامنی‌های سالهای اولیه انقلاب و همچنین تحریم‌های ظالمانه آمریکا، کشور جمهوری اسلامی ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است.

وزرات کشور؛ به عنوان مسئول هماهنگی و سیاستگذاری در حوزه اتباع و مهاجرین خارجی، آئین نامه حمایت از نخبگان، متخصصان و کارآفرینان را در کمیسیون ویژه تصویب و جهت اجرا به دستگاه‌ها ذیربط ابلاغ کرده است.

در قالب این شیوه نامه اقامت بلند مدت تا دائم به اتباع دارای شرایط لازم در قالب شیوه نامه مذکور داده می‌شود، در قالب این کمیسیون، تسهیلات شهروندی متنوعی از جمله: اشتغال، استملاک، دریافت گواهینامه رانندگی و غیره برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پس از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد ۷۰ پرونده مربوط نخبگان و کارآفرینان به کمیسیون ارسال و تعداد ۳۰ پرونده نیز به تصویب رسیده و جهت صدور مدرک اقامت ویژه به ناجا ارسال گردیده است. این مهاجران علاوه بر اینکه می‌توانند برای جمهوری اسلامی مفید و مایه افتخار باشند، می‌توانند برای کشور خود نیز منشأ اثر باشند. به عنوان نمونه امسال بعد ۳۰ سال جایزه نانسن به یک خانم افغانستانی ساکن در ایران اختصاص یافت که این موضوع افتخاری است برای هر دو ملت ایران و افغانستان است.

محمودی خاطرنشان کرد: انشاالله اقدامات این کمیسیون در اعطای اقامت و تسهیلات به متخصصان و کار آفرینان خارجی و حمایت از آنها گامی در راستای توسعه و پیشرفت دو کشور و همگرایی هر چه بیشتر آنها خواهد بود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
ماسک های پارچه ای طرح دار رخت نو با تخفیف ویژه
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری مهر