گزارش فرصت و تهدیدات ارز‌های دیجیتالی نهایی و به هیئت رئیسه مجلس ارسال شد

گزارش فرصت و تهدیدات ارز‌های دیجیتالی نهایی و به هیئت رئیسه مجلس ارسال شد

محمدرضا پورابراهیمی گفت: گزارش کمیسیون اقتصادی درباره فرصت‌ها و تهدیدات ارز‌های دیجیتالی در این کمیسیون به تصویب رسید و به تازگی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم تا تولید ارز‌های دیجیتالی را در کشور افزایش دهیم البته خوشبختانه مقررات و ضوابط این امر توسط وزارت صمت عملیاتی شده و برخی مجوزات در این زمینه صادر شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که در قالب ارز‌های دیجیتال عدد قابل توجهی می‌تواند در حوزه اقتصادی کشور عملیاتی شود البته یکی از چالش‌های آن تعیین نرخ برق مصرفی این موارد است که طبیعتاً نباید آنقدر پایین باشد که موجب از دست رفتن انرژی در کشور شود و از سوی دیگر نباید قیمت آن آنقدر بالا باشد تا صرفه اقتصادی برای تولید نداشته باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: محور‌های حوزه صنعتی، بانکی و انرژی در گزارش فوق دیده شده و امیدواریم هر چه سریعتر این گزارش در صحن مجلس قرائت شود البته پس از آن، این محور‌ها تبدیل به محتوای قانونی خواهند شد.

پورابراهیمی بیان داشت: ما امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم قوانین و مقررات حوزه ارز‌های دیجیتال را در کشور عملیاتی کنیم و مطمئن هستیم که امکان استفاده از این ظرفیت اقتصادی در کشور وجود دارد.

میزان

مجلس کمیسیون اقتصادی ارز دیجیتال

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
ماسک های پارچه ای طرح دار رخت نو با تخفیف ویژه
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : ارانیکو