چه تفاوتی میان کاشت موی مصنوعی با کاشت موی طبیعی وجود دارد؟

چه تفاوتی میان کاشت موی مصنوعی با کاشت موی طبیعی وجود دارد؟

ریزش مو نمی تواند اتفاق چندان خوشایندی برای یک نفر باشد. چه خانم باشید و چه آقا، ریزش مو و طاسی می تواند زندگی شخصی و کاری شما را تحت تاثیر قرار دهد و حس اعتماد به نفس را در شما از بین ببرد. به خصوص اگر در دوران جوانی و میانسالی به سر می برید احتمالاً این اتفاق می تواند چیزی شبیه به کابوس برای شما باشد. برای همین منظور بارها در مقالات مختلف وب سایت تخصصی کاشت مو و زیبایی رونیا در مورد روش های کاشت مو و ویژگی های آنها صحبت کرده ایم. اکثر روش هایی که ما به آن اشاره می کنیم روش های کاشت موی طبیعی است که از فولیکول های مو برای این کار استفاده می شود.

اما همیشه اینگونه نیست که فرد از بانک موی قدرتمند برای کاشت مو به روش SUT برخوردار باشد. لذا در این مواقع باید چاره ای دیگر اندیشید. اینجاست که بحث روش های کاشت موی مصنوعی به میان می آید. کاشت موی مصنوعی تفاوت های زیادی در اجرای مراحل و نتایج نهایی با روش کاشت طبیعی دارد.

در این مطلب برای روشن شدن موضوع بحث ابتدا به معرفی هر دو روش کاشت طبیعی و مصنوعی پرداخته و سپس تفاوت های آن دو را بیان می کنیم.

کاشت موی مصنوعی

موهای مصنوعی که به روش کاشت بر روی ناحیه طاسی قرار می گیرند از نظر ظاهر تا حدودی شباهت هایی با موهای طبیعی دارند. البته از ابتدا اینگونه نبوده و سال ها گذشت تا تولیدکنندگان این موها توانستند به نقطه کنونی برسند. موهای مصنوعی که در حال حاضر در کلینیک های زیبایی از آنها استفاده می شود در ژاپن و ایتالیا ساخته می شوند. این موهای مصنوعی از الیاف مصنوعی ساخته شده و حسن بزرگی که دارند این است که زیست سازگار هستند. این بدان معنی است که موهای مصنوعی برای بدن مضر و سمی نیستند و از الیاف پلی آمید بسیار خالص ساخته می شوند.

در کاشت موی مصنوعی دسته های مو روی پارچه ای توری مانند و مخصوص قرار دارند که باید روی پوست سر ثابت شوند. شاید تا به اینجا بعضی گمان کنند که چیزی که ما از آن صحبت می کنیم همان کلاه گیس است اما اینگونه نیست. در این روش که به آن پروتز مو نیز می گوییم، متخصص باید این پارچه را روی پوست سر بچسباند تا مو روی سر قرار بگیرد. در این مرحله باید از چسبی استفاده شود که برای پوست سر مناسب بوده و موجب عفونت و مشکلات پوستی برای مراجعه کننده نشود. برای همین منظور از نوعی چسب گیاهی استفاده می شود.

بر خلاف آنچه در مورد کلاه گیس ها می دانیم ظاهر این موهای مصنوعی شبیه به موی طبیعی بوده و روی سر به مدت 6 ماه تا یک سال ثابت می مانند. بیمار می توانید فعالیت های مختلف مثل شنا، استحمام، ورزش و حتی کارهای سنگین را به راحتی با همین شرایط انجام دهد، بدون اینکه مشکلی برای مو و پوست سر وی پیش بیاید.

ریزش مو

کاشت موی طبیعی

آنچه کاشت موی طبیعی را به روشی خارق العاده و شگفت انگیز تبدیل کرد و موجب استقبال بسیار زیاد از آن شد، رویش مو از جنس موهای خود بیمار با همان ویژگی های ظاهری بود. علت هم این بود که در این روش از بانک موی بیمار و فولیکول های موجود در آن استفاده می شود. این فولیکول ها در ناحیه طاسی سر کاشته می شوند و بعد از یک دوره کوتاه ریزش، مجدد شروع به رویش می کنند. بگونه ای که بعد از مدت زمانی چند ماهه شما با سری با تراکم موی بالا روبرو خواهید بود. روش های مختلفی برای کاشت موی طبیعی وجود دارد اما مکانیزم و مراحل کلی همه آنها یک چیز است. فقط تفاوت هایی در ابزار و نحوه انجام کار وجود دارد. در بعضی روش ها کار کاملاً دستی بوده و در بعضی دستگاه های اتوماتیک و حتی ربات به کمک تیم پزشکی می آید.

روش های کاشت موی طبیعی بسیار زیاد است که در مطالب قبلی کلینیک رونیا مفصل به شرح هر یک و مقایسه میان آنها پرداخته ایم.

تفاوت کاشت موی طبیعی و مصنوعی

حال که با هر دو نوع کاشت آشنا شدید زمان مقایسه دو روش فرا رسیده است. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که بیان تفاوت ها بیشتر زمانی مناسب است که فرد شرایط انتخاب هر دو روش را داشته باشد و فقط به دنبال گزینه بهتر بگردد. اما در مجموع حتی اگر بانک موی قوی ای ندارید و در میان این دو روش تنها امکان استفاده از کاشت موی مصنوعی را دارید خواندن ادامه این مطلب شما را با مزایا و ویژگی های کاشت موی مصنوعی بیشتر آشنا می کند و شما می توانید بعد از مطالعه این بخش میان کاشت موی مصنوعی یا عدم کاشت تصمیم نهایی را اتخاذ کنید. در ادامه به بیان تفاوت های دو روش کاشت موی طبیعی و مصنوعی می پردازیم.

در روش کاشت موی طبیعی از بانک موی خود بیمار استفاده می شود. معنای این جمله این است که بعد از کاشت مو و با گذشت تقریبا 2 ماه رویش موی فرد بیمار به شکلی کاملاً طبیعی آغاز می شود. علت این است که وقتی فولیکول ها از زیر پوست ناحیه پشت سر بیمار جدا می شود و در ناحیه پیوند کاشته می شود، همه چیز محیای رویش موی فرد شده است. فرد بیمار حتی می تواند بعد از مدتی اقدام به رنگ کردن مو یا کوتاه کردن آن کند. در حالی که در کاشت موی مصنوعی خبری از فولیکول نیست و فقط چند دسته موی با الیاف مصنوعی روی سر بیمار قرار می گیرد. البته شما می توانید رنگ، اندازه و نوع مو را قبل از کاشت انتخاب کنید.

 سرعت نتیجه گیری

کاشت موی مصنوعی در بعضی موارد می تواند در اولویت بالاتر قرار بگیرد و آن زمانی است که بنا به دلایلی مثلاً رسیدن مراسم خاصی، شما نتوانید مدت زمانی را منتظر بمانید تا موهای کاشت طبیعی رشد کنند. برای همین منظور شاید مجبور باشید فعلاً کاشت مصنوعی را تجربه کنید تا فرصت مناسب برای کاشت طبیعی بدست بیاید.

ماندگاری

در روش طبیعی شاهد خواهیم بود که بعد از گذشت چند ماه از کاشت مو و بعد از یک ریزش محدود از موهای کاشته شده، رویش طبیعی موی سر آغاز خواهد شد. این ریزش مو نباید شما را نگران کند زیرا مربوط به ساقه موست نه ریشه آن و خیلی زود برطرف خواهد شد. اما در کاشت موی مصنوعی ماجرا کمی متفاوت است و بیمار حداکثر 1 سال می تواند این موها را روی سر خود داشته باشد. البته امکان کاشت مصنوعی برای دفعات بعدی نیز وجود دارد.

هزینه کاشت

هزینه کاشت مو به روش مصنوعی در هر بار کاشت به مراتب ارزانتر از هزینه کاشت موی طبیعی است. اما این قیمت پایینتر فقط مربوط به یک جلسه کاشت موی مصنوعی است و حتی اگر شما یک بار در سال اقدام به کاشت به این روش کنید، خواهید دید که هزینه نهایی بیشتر از کاشت طبیعی برای شما تمام خواهد شد. پس ماندگاری کاشت طبیعی از نظر هزینه نیز به سود شما تمام می شود.

عوارض کاشت

بیمار در هر دو روش کاشت مو با عوارضی روبرو خواهد بود. عوارض کاشت موی طبیعی معمولاً بسیار خفیفند ( بستگی به روش انتخابی دارد). این عوارض شامل تورم، اندکی درد و کبودی می باشد که ممکن است یک یا چند مورد از آنها رخ بدهد. این عوارض طی چند روز و با رعایت مراقبت های بعد از کاشت از بین می رود. در مورد کاشت مصنوعی نیز با عوارضی همچون خارش، حساسیت و قرمزی روبرو هستیم.

کلینیک رونیا

سخن آخر اینکه اگر شما از ریزش مو و طاسی در تمام یا بخشی از سر خود رنج می برید، ابتدا ببینید که آیا امکان استفاده از بانک مو وجود دارد. اگر پاسخ مثبت است بنا بر آنچه در مورد تفاوت های این دو روش گفتیم، گزینه کاشت طبیعی گزینه مناسبتری است. اما اگر فوریتی در داشتن مو دارید یا بانک موی شما ضعیف است و امکان استخراج فولیکول های مناسب از آن وجود ندارد، گزینه کاشت مصنوعی چاره کار شماست. اینکه شما می توانید از بانک موی خود برای کاشت طبیعی استفاده کنید یا خیر را پزشک متخصص بعد از معاینه تشخیص خواهد داد.

مشاوره با پزشک علاوه بر اینکه امکان استفاده از دانش و تجربه او را برای شما فراهم می کند این امکان را می دهد تا پزشک با بررسی های لازم در مورد شرایط شما و امکان استفاده از روش های مختلف پیشنهاد مناسب را به شما ارائه دهد.

در مجموع هر روش را که انتخاب می کنید به خاطر داشته باشید موفقیت در کاشت مو در گروی مسائل مختلفی است که مهمترین آن انتخاب یک کلینیک مناسب است. آنچه امروزه کلینیک رونیا را به مرکزی نام آشنا و قابل اعتماد برای انجام انواع خدمات زیبایی و کاشت مو بدل کرده است، حاصل سال ها تلاش بی وقفه، بکارگیری جدیدترین تجهیزات روز دنیا، استفاده از دانش و مهارت برترین پزشکان و متخصصان، پرسنلی دوره دیده، مدیریت موفق و بسیاری از موارد دیگر است. رونیا در سال ها فعالیت صادقانه خود ارائه دهنده انواع خدمات روز دنیاست و روش هایی که در این کلینیک انجام می شود همگی از روش هایی است که در تمام دنیا رواج دارد و موجب رضایت بالای مخاطبان آنها شده است.

مشتریان ما همواره کمال رضایت خود را از انواع خدمات زیبایی در مرکز زیبایی رونیا از جمله کاشت مو اعلام کرده اند. به همین دلیل است که درصد بالایی از مشتریان ما را افرادی تشکیل داده اند که با توصیه مراجعین قبلی با کلینیک رونیا آشنا شده اند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : مدیر سایت