برنامه های هفته معلم غیرحضوری برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز نشست خبری اعلام برنامه‌های ستاد بزرگداشت مقام معلم با حضور علی الهیار ترکمن قائم مقام وزیر در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم در محل ساختمان مرکزی آموزش و پرورش برگزار شد.

وی در ابتدای این نشست گفت: شرایط خاصی در کشور داریم به دلیل شیوع کرونا داریم. جهاد پزشکی و جهاد آموزشی در جریان است و در این شرایط مقام معلم را گرامی می‌داریم. معلمان نیز این روزها در خط مقدم جهاد آموزشی هستند. معلمان با ایفای نقششان با اعتقاد به این اصل که آموزش تعطیل بردار نیست و باید امنیت روانی دانش آموزان و اولیای آنها را به عهده بگیرد وارد میدان شده‌اند.

الهیار ترکمن ادامه داد: ما اعتقاد راسخ داریم که هفته معلم فقط یک بهانه است برای گرامیداشت روز معلم، ولی همه ایام سال روز و هفته معلم هستند.

معاون برنامه ریزی و توسعه آموزش و پرورش گفت: هر معلم در طول خدمت خود به طور میانگین هزار دانش آموز را آموزش می‌دهد و در یاد آنها می‌ماند و ضریب نفوذ فردی و اجتماعی بالایی دارد.

وی ادامه داد: ما از دی ماه گذشته که کار بزرگداشت مقام معلم شروع کردیم بنای ما بر برنامه‌های حضوری داشتیم اما حالا قرار است ظرفیت‌های ویدئوکنفرانس و غیرحضوری را فعال کنیم و در سطح ملی و استانی با ظرفیت‌های غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی در ادامه از کلنگ زنی اولین فاز از تفاهمنامه تامین مسکن فرهنگیان با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: فردا با حضور معاون اول رئیس جمهور کلنگ ۱۳ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن برای فرهنگیان در شهر پرند به زمین می‌خورد.

تکمیل می‌شود…

منبع