آشنایی با پمپ کارواش صنعتی

آشنایی با پمپ کارواش صنعتی

به طور کلی پمپ های کارواش در سه گروه تقسیم بندی می شوند که عبارت هستند از : خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی.  عموما هر یک از این انواع پمپ در مشخصه هایی نظیر قدرتی که موتور انها دارد و نیز فشار بار الکتریکی وارده بر آنها می توانند با هم تفاوت داشته باشند. قطعا با توجه به کاربردی که دارند لوازم پمپ کارواش از سایر انواع قوی تر بوده و از نوع سه فاز است. از جمله قابلیت هایی که برای انواع صنعتی این پمپ ها مطرح است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برداشتن و از بین بردن چربی ها
 2. از بین بردن رنگ
 3. از بین بردن رسوبات
 4. شستن تجهیزات و ابزارآلات صنعتی
 5. و غیره

به علت این قابلیت ها و کاربردها از این تجهیزات در صنعت های گوناگون از جمله صنعت سرامیک، صنایع در ارتباط با نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع لوله سازی و غیره بهره گرفته می شود.

پمپ کارواش صنعتی

پمپ کارواش صنعتی

اجزای تشکیل دهنده ی پمپ کارواش صنعتی کدام هستند؟

حال این سوال پیش می آید که این پمپ کارواش صنعتی از چه جزء هایی ساخته شده است. به طور کلی یک پمپ کارواش از نوع صنعتی دارای اجزای زیر است:

 1. نخستین جز سازنده ی این پمپ کارواش ها موتور آنها است. برای پمپ های گاز سوز موتورهای گازی و برای پمپ های کارواش برقی از نوع برقی موتور استفاده می شود.
 2. قسمت بعدی پمپ دستگاه است. عموما دستگاه های صنعتی از پمپ های پیستونی و از نوع سه فاز بهره می برند در حالی که در نمونه های خانگی از پمپ محوری بهره گرفته می شود.
 3. شلنگ کارواش هم یک از اجزایی است که در یک پمپ کارواش صنعتی مشاهده می شود. طول این شلنگ و نیز سطح مقطع آن برای مدل های مختلف متفاوت است. علاوه بر این جنس ان و اتصالاتی که برای آن وجود دارند با توجه به نوع آن می تواند فرق کند. عموما این شلنگ ها از جنس پلاستیکی هستند ولی در صورت تمایل مشتری می تواند از شلنگ های پلی اورتان هم استفاده نماید. این نوع شلنگ ها علاوه بر این که منعطف تر هستند دارای دوام بالاتری بوده و وزن کمتری هم دارند.
 4. قسمت سرامیک پمپ کارواش دستگاه که کمک می کند تا آب به وسیله ی فشارهای مختلف بسته به نوع استفاده جریان پیدا کند. نازل ها در 7 نوع مختلف وجود دارند که از جمله ی آنها می توان به نازل صفر درجه، نازل توربوی روتاری و غیره اشاره کرد.
 5. علاوه بر موارد فوق سری ها و اتصالات دیگری هم وجود دارند که هر یک دارای کاربردهای خاص خود بوده و سبب بیشتر شدن قدرت پاک کنندگی می شود.

 

معرفی پمپ کارواش صنعتی اینتر

یکی از انواع پمپ کارواش صنعتی پمپ کارواش اینتر است. این برند از پمپ ها که ایتالیایی است و با نام اینترپمپ InterPump شناخته می شود. این شرکت در سال هزار و نهصد و هفتاد و هفت راه اندازی شد و آن را به عنوان عظیم ترین شرکت تولیدی پمپ هایی که دارای فشار بالا هستند به شمار آورد. از جمله ویژگی های این پمپ ها می توان به سایز پمپ های تولیدی که به صورت فشرده هستند، کم بودن صدایی که به وسیله ی این پمپ ها تولید می شوند و در عین حال قابلیت ترمیم و تعمیر آسان انها اشاره نمود. پمپ کارواش اینتر که از نوع پیستونی هستند قادر هستند تا فشاری بالغ بر پانصد بار را بدون هیچ مشکلی فراهم آورند.

پمپ کارواش اینتر در فشارهای مختلفی به بازار عرضه می شود که رنج آنها بین نود و هشت بار الی پانصد بار هستند. یکی از معروف ترین این محصولات سری دابلیو اس دویست و یک (WS 201) آنهاست که عموما برای پمپ کارواش صنعتی از نوع دویست بار مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این نوع پمپ کارواش برای  استفاده در انواع کارواش ها از سنتی گرفته تا مدرن، سامانه های مخصوص شستشو، سامانه هایی که برای آبپاشی مورد استفاده قرار می گیرند و سایر مواردی از این دست است. از جمله مزیت های این پمپ کارواش اینتر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •   دوام خوب
 •   سطح کیفی عالی
 •   در دسترس بودن قطعات آن
 •   انجام کار بدون وجود لرزش و به صورت کاملا روان
 •   بازده کاری بالا
 •   و غیره

در صورتی که می خواهید چنین پمپ کارواشی با این مشخصات را خریداری نموده و از مزیت های ان بهره مند شوید می توانید به سایت ABNIRO.COM  مراجعه نموده و نسبت به خرید نازل مهپاش پلاستیکی گلخانه , …..  اقدام کنید.

پمپ کارواش مخزن دار

 

چند نکته در مورد پمپ برتولینی

یکی دیگر از انواع برندهای موجود برای پمپ کارواش صنعتی را می توان پمپ برتولینی به شمار آورد. این برند ایتالیایی در سال هزار و نهصد و هجده پایه گذاری شد و نخستین بار با طراحی و تولید پمپ های دو پیستونه ی مخصوص سمپاشی که به شکل رفت و برگشتی ارائه می دهند توانست نام خود را در این زمینه مطرح سازد. مزیت هایی که استفاده از این نوع پمپ کارواش صنعتی دارد این است که در کنار این که فشار بسیار بالایی را تامین میکنند در عین حال می توانند میزان مصرف آب را تا حد زیادی کاهش دهند و این امر در این دوران که با بحران کم آبی مواجه هستیم می تواند به شدت کمک کننده باشد. از جمله کاربردهایی که برای پمپ برتولینی عنوان می کنند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. برای شستن کلیه ی ماشین ها اعم از سبک و سنگین و سایر ادوات و دستگاه هایی شبیه به آنها
 2. استفاده از آنها برای شستن قسمت های مختلف ساختمان ها از نمای ساختمان گرفته تا شیشه ها ی آن و کف زمین و غیره
 3. محو کردن و یا رفع کامل آثار و یا خود رنگ هایی که صنعتی هستند. برای مثال می توان از این پمپ کارواش صنعتی از نوع برتولینی برای پاک کرد رنگ های اپوکسی که روی آسفالت ها می ریزد استفاده نمود. از جمله انواع پمپ کارواش صنعتی برای برند برتولینی که در بازار وجود دارد می توان به پمپ کارواش از نوع کوپله مستقیم و شاسی شده اشاره نمود. سایت آب نیرو کلیه ی انواع مختلف این پمپ های کارواش را برای فروش با بهترین قیمت ممکن به مشتریان عزیز ارائه می دهد.
امتیاز دهید post
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد