موافقت نمایندگان با لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران

موافقت نمایندگان با لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران به صورت هشتاد و پنجم (۸۵) (در کمیسیون به جای صحن علنی) موافقت کردند.

بروزرسانی :

در نهایت براساس رای گیری استمزاجی که در نشست غیرعلنی صورت گرفت، لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به شکل ۸۵ای، با ۱۴۴ رای موافق در برابر ۱۱۱ رای مخالف، مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گرفت اما از آنجا که مصوبات جلسات غیرعلنی وجاهت قانونی ندارد، بررسی این پیشنهادِ لغو،  مجدداً در نشست علنی مورد بررسی قرار گرفت و مخالفان و موافقان آن به نوبت به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش ایسنا، بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌اجتماعی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی در دستورکار جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس بود.

در جلسه غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی رای‌گیری برای لغو این طرح به صورت استمزاجی صورت گرفت و نمایندگان با آن موافقت کردند.

پیش از این نمایندگان با بررسی این طرح به صورت اصل ۸۵ یعنی در یک کمیسیون مشترک به جای صحن علنی موافقت کرده بودند که با این رای استمزاجی نظر خود را پس گرفتند.

لغو اصل هشتاد و پنجی (۸۵) شدن این طرح باید در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گیرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایسنا