ماجرای بررسی مجدد طرح صیانت از حقوق کاربران؛ تکلیف طرح چه شد؟

ماجرای بررسی مجدد طرح صیانت از حقوق کاربران؛ تکلیف طرح چه شد؟

نمایندگان مجلس با لغو بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی طبق اصل ۸۵ قانون اساسی موافقت نکردند و این طرح همچنان براساس اصل ۸۵ و در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه 19 مرداد) در شرایطی آغاز شد که با توجه به  تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس  برای لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی بر اساس اصل  85 قانون اساسی، ابتدا این موضوع در دستور کار مجلس قرار گرفت و جوانب آن  به شکل غیرعلنی از سوی نمایندگان بررسی شد.

در نهایت براساس رای گیری استمزاجی که در نشست غیرعلنی صورت گرفت، لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی به شکل 85ای، با 144 رای موافق در برابر 111 رای مخالف، مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گرفت اما از آنجا که مصوبات جلسات غیرعلنی وجاهت قانونی ندارد، بررسی این پیشنهادِ لغو،  مجدداً در نشست علنی مورد بررسی قرار گرفت و مخالفان و موافقان آن به نوبت به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان نمایندگان با 130 رای موافق و 121 رای مخالف با لغو بررسی این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی موافقت نکردند و بنابراین طرح مذکور همچنان براساس اصل 85 و در کمیسیون مشترک بررسی خواهد شد.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس پیش از این در نشست علنی روز ششم مرداد مصوب کردند که رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی بر اساس اصل 85 قانون اساسی بررسی شود. بر طبق این اصل پس از تصویب طرح مذکور در کمیسیون مشترک، این طرح دیگر به نشست علنی ارسال نمی شود و مستقیماً تقدیم شورای نگهبان خواهد شد و در صورت تایید شورای نگهبان نیز برای مدتی معین به شکل آزمایشی اجرایی می شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری تسنیم