صباایده: وزارت خارجه و وزارت ارتباطات به اقدام گوگل واکنش نشان دهند

صباایده: وزارت خارجه و وزارت ارتباطات به اقدام گوگل واکنش نشان دهند

هلدینگ صبا ایده، صاحب امتیاز اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو در بیانیه‌ای از وزارت امور خارجه و وزارت ارتباطات درخواست کرد تا نسبت به اقدام گوگل در حذف این دو اپلیکیشن از پلی‌استور اندروید، واکنش نشان دهند.

به گزارش پیوست، گوگل در جدیدترین اقدام خود علیه اپلیکیشن‌های ایرانی، اقدام به حذف آنها از روی فروشگاه پلی‌استور کرده است. تاکنون اپلیکیشن‌های طاقچه، ماسک، آپارات، فیلیمو و مسیر یاب بلد به دلیل تحریم‌ها از گوگل پلی حذف شده‌اند و احتمال دارد در روزهای آینده اپلیکیشن‌های دیگری به این لیست اضافه شوند.

روابط‌عمومی‌های صبا ایده و بلد نیز اعلام کردند حذف اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو از گوگل پلی، تحت تاثیر تحریم‌ اعمال شده علیه ایران صورت گرفته و برای رفع این مشکل مشغول رایزنی از طریق وکلای خود است.

هلدینگ صبا ایده در بیانیه‌ای تازه اعلام کرد که حذف اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو از روی گوگل پلی به بازار داخلی این دو پلتفرم آسیب جدی نمی‌زد اما در رشد برون‌مرزی این سرویس‌ها و همچنین استفاده کاربران داخلی روی دستگاه‌های Android TV محدودیت جدی ایجاد می‌کند.

صبا ایده در این بیانیه از وزارت خارجه و وزارت ارتباطات کشور درخواست می‌کند با انجام مکاتبه نسبت به این اتفاق واکنش داشته باشند.

همچنین محمدجواد شکوری مقدم، مدیرعامل هلدینگ صبا ایده و بنیان‌گذار آپارات و فیلیمو، در اکانت شخصی خود در توییتر به این موضوع واکنش نشان داد. او در توییت خود اظهار امیدواری کرد که حذف‌ اپ‌هایی مانند آپارات و فیلیمو به دلیل تحریم‌ها تبدیل به دستاویزی برای طرفداران طرح صیانت نشود.

توییت مدیرعامل صبا ایده در واکنش به حذف اپلیکشن‌های ایرانی از گوگل استور
توییت مدیرعامل صبا ایده در واکنش به حذف اپلیکشن‌های ایرانی از گوگل استور

حال باید دید پیگیری حقوقی وکلای ایرانی صبا ایده به نتیجه‌ای خواهد رسید یا خیر.

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : پیوست