اسلیو معده چیست

اسلیو معده چیست

با افزایش میزان چاقی افراد، میزان عمل های چاقی و جراحی های لاغری نیز افزایش پیدا کرده است. جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و پزشکان جراحی های مختلفی بر روی بیماران انجام می دهند. کاهش وزن یکی از مسائلی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند و سعی در کاهش وزن خود دارند. یکی از روش های کاهش وزن جراحی های چاقی می باشد.

اسلیو معده دکتر مهدی سلیمی یکی از انواع مختلف جراحی چاقی می باشد که افراد بسیار زیادی با استفاده از این عمل، به وزن دلخواه خود می رسند. در این مقاله بررسی شده است که اسلیو معده چیست و چه مزایایی دارد.

فهرست مطالب:

1- اسلیو معده چیست؟

2- مزایای اسلیو معده چیست؟

3- اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

4- اسلیو معده مناسب چه افرادی می باشد؟

1- اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده در دسته ی جراحی های چاقی قرار دارد. در عمل اسلیو معده، بخشی از معده برداشته شده و حجم آن کمتر می شود. در نتیجه اشتهای فرد کمتر شده و وزنش کاهش می یابد. در جراحی اسلیو معده بخش بسیار بزرگی از معده برداشته می شود. می توان گفت تنها 20 الی 30 درصد معده باقی می ماند که در سیستم گوارشی فعالیت می کند و به روند هضم و جذب مواد غذایی کمک می کند. بقیه ی معده برداشته می شود. این موضوع باعث می شود تا اشتهای فرد کمتر شود و در نتیجه باعث کاهش وزن فرد می شود. این موضوع باعث می شود تا فرد در هنگام خوردن غذا، بسیار زود تر سیر بشود و میزان غذایی که می خورد، به شدت کاهش می یابد. این موضوع باعث کاهش وزن سریع فرد می شود.

2- مزایای اسلیو معده چیست؟

از مهم ترین مزایای اسلیو معده کاهش وزن می باشد که پیش تر به آن اشاره شد. افراد مختلفی این عمل را انجام می دهند که هر کدام اضافه وزن متفاوتی دارند. اسلیو معده باعث می شود تا بخش بسیار زیادی از این اضافه وزن از بین برود و فرد به تناسب اندام برسد. می توان گفت با انجام عمل اسلیو معده، 75 درصد از اضافه وزن فرد از بین می رود. در واقع آن بخش از چربی ها که باعث چاقی شده اند، آب شده و از بین می روند. به همین دلیل وزن فرد کاهش می یابد. همچنین چربی های اضافه باعث بیماری های مختلفی می شود. این چربی ها دور اندام های مختلف بدن را می گیرند و بازده آن ها را پایین تر می آورند. همچنین چربی ها در بدن، در رگ ها انباشته می شوند که خطر سکته را نیز افزایش می دهد.

چاقی و اضافه وزن باعث مشکلات زیادی در بدن می شود. چاقی به دلیل چربی های اضافه که در بدن وجود دارد به وجود آمده است. این چربی ها به صورت طبیعی در بدن وجود ندارند و به همین دلیل در رگ ها و اندام های بدن انباشته می شوند که باعث بروز بیماری های مختلفی می شود. افراد دارای اضافه وزن با احتمال بیشتری به بیماری های مختلف مبتلا می شوند. به عنوان مثال احتمال بروز سکته ی قلبی و مغزی در افراد چاق بیشتر از افراد عادی می باشد. افراد چاق با احتمال زیاد تری مبتلا به بیماری هایی مانند کبد چرب یا دیابت می شوند. عمل اسلیو معده با کاهش وزن این افراد به درمان این بیماری ها نیز کمک می کند. به عنوان مثال کسی که به دلیل چاقی و اضافه وزن به دیابت مبتلا شده باشد، بعد از عمل اسلیو معده و کم کردن وزن، از شر بیماری نیز خلاص می شود و در واقع با انجام عمل اسلیو معده این بیماری که به خاطر چاقی به وجود آمده بود، درمان می شود. به همین دلیل اسلیو معده به افراد زیادی توصیه می شود.

3- اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی انجام می شود که مزیت هایی در مقایسه با روش لاپاراتومی دارد. در این روش از جراحی برش هایی کوچک بر روی شکم زده می شود و با لوله ای چراغ دار، داخل شکم بیمار توسط جراح بررسی می شود. این روش از جراحی برای جراحی های مختلفی مانند جراحی چاقی و یا برداشتن کیست ها و توده های چربی استفاده می شود. در اسلیو معده نیز به دلیل این که برش هایی کوچک در شکم بیمار زده می شود، جای بخیه ی بسیار کمی باقی می ماند. در اسلیو معده حدود 70 الی 80 درصد از معده برداشته می شود. بعد از برداشتن بخش بزرگی از معده، معده ی جدید که باقی مانده است، بخش بسیار کوچک و نازکی است که مانند پلی بین مری و روده می باشد. در واقع معده به شکل لوله در می آید و حجم آن کاهش زیادی پیدا می کند. این موضوع باعث می شود تا حجم غذای خورده شده توسط بیمار کمتر بشود و وزنش کاهش یابد.

4- اسلیو معده مناسب چه افرادی می باشد؟

نمی توان گفت که اسلیو معده مختص دسته ی خاصی از افراد می باشد. اما اسلیو معده برای بعضی از افراد مناسب تر است و حتی برای بعضی از افراد ضروری می باشد. برای افرادی که شاخص توده ی بدنی بالایی دارند و این شاخص در این افراد از 30 عبر می کند، اسلیو معده بسیار مناسب و ضروری می باشد. این افراد در معرض خطر بیماری های مختلف قرار دارند و بهتر است با انجام عمل اسلیو معده، سریعا وزن خود را به محدوده ی ایده آل برسانند. همچنین برای افراد چاقی که از بیماری رنج می برند و به عنوان مثال به دلیل چاقی به فشار خون مبتلا شده اند، اسلیو معده گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. اما در نهایت هر فردی می تواند با اختیار و رضایت خود، جراحی اسلیو معده را تجربه کند و وزن خود را کاهش دهد.

جمع بندی: اسلیو معده جزو جراحی های چاقی است که افراد بسیار زیادی با این جراحی به تناسب اندام می رسند و کاهش وزن را تجربه می کنند. اسلیو معده مزایای مختلف و زیادی دارد. به همین دلیل پزشکان زیادی این جراحی را توصیه می کنند. در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته شد که اسلیو معده چیست و چه مزایایی دارد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد