آخرین مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو / لیست خودروهای حراج شده ایران‌خودرو

آخرین مهلت ثبت‌نام یارانه خودرو / لیست خودروهای حراج شده ایران‌خودرو

پیش‌فروش جدید پنج خودرو بزرگترین خودروساز دولتی کشور از روز گذشته آغاز شده و تا ۱۸ مهر ماه امسال ادامه دارد. اما چه خودروهایی و با چه قیمتی در این پیش‌فروش هستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، با وجود انتقادات به خودروسازان، آنها همچنان اصرار بر اجرای طرح‌های پیش‌فروش دارند. این درحالیست که وضعیت اقتصادی نگران‌کننده‌ای هم دارند؛ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زیان ناشی از ارزان‌فروشی به مشتریان محدود و وجود ۱۴۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ آنها. با این حال همچنان طرح پیش‌فروش خودرو در حال اجراست.

 

در طرح جدید ایران‌خودرو پنج خودرو پیش‌فروش شده‌اند و قرار است با قرعه‌کشی خودروهایی ارزان‌تر از بازار به دست تعداد محدودی از مشتریان برسد.

ورود به سایت فروش و ثبت نام ایران ‌خودرو esale.ikco.ir

طبق آخرین قیمت‌های ایران‌خودرو در حال حاضر خودرو پژو ۲۰۷ دستی ۱۱۷ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار است. رانا پلاس ۸۰ میلیون تومان، سورن پلاس ۸۱ میلیون تومان، دنا پلاس دستی ۱۵۱ میلیون تومان و دنا پلاس اتومات ۷۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار هستند. با وجود چنین اختلاف قیمتی امروز پیش‌فروش آغاز می‌شود تا چند روز بعد با قرعه‌کشی این یارانه‌ها به دست برندگان قرعه‌کشی برسد.

بر اساس آخرین قیمت‌ها قیمت کارخانه پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ۲۱۶ میلیون تومان است. اما قیمت خودرو در بازار آزاد ۳۳۳ میلیون تومان است.

خودروی دیگری که در طرح پیش‌فروش مهرماه ایران خودرو عرضه می‌شود، راناپلاس است. قیمت کارخانه رانا پلاس ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت بازار آزاد آن حدود ۲۶۰ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه سورن پلاس هم ۲۰۴ میلیون تومان است. اما این خودرو در بازار‌ آزاد ۲۸۵ میلیون تومان است.

قیمت کارخانه دناپلاس دستی هم ۲۸۵ میلیون تومان است. اما قیمت این خودرو در بازار آزاد به حدود ۴۳۶ میلیون تومان رسیده است. متقاضیان دناپلاس اتومات هم باید برای خرید این خودرو از کارخانه ۳۹۰ میلیون تومان هزینه کنند. اما قیمت بازار آزاد این خودرو حدود ۴۶۰ میلیون تومان است.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : تجارت نیوز