بهترین تجربه‌های پاییزی تهران را کجا می‌توان کسب کرد؟

بهترین تجربه‌های پاییزی تهران را کجا می‌توان کسب کرد؟

تهران از شهرهای جذابی است که هر فصلی در آن، حال و هوای خاص خودش را دارد. اما پاییز و باران‌های پاییزی گاه و بی‌گاهش، خاطرات خیلی خوبی را بر ذهن حک می‌کند. تهران گردی در پاییز نیز، لذت متفاوت و منحصر به فردی‌ است. از تجربه آن غافل نشوید!

بهترین تجربه‌های پاییزی در تهران‌گردی

شهر تهران پر است از فضاهای خاطره ساز! این خاطرات در زرد و نارنجی فصل پاییز، هزار رنگ به خود می‌گیرند. خیابان‌ها، باغ‌ها، پارک‌ها، کافه‌ها و بازارهای تهران هر یک به نوعی میزبان خوب پاییز هستند. در این مطلب چند مکان جذاب در تهران را معرفی می‌کنیم که پاییز در آنها دیدنی است.

بازار تجریش

حال و هوای بازار تجریش به خودی خود تداعی باران است. شاید رنگ‌ها و صداها ذهن ما را به سمت بازارهای شمال می‌برند. بازارچه قدیمی تجریش که در محله‌ای به همین نام واقع شده، حال و هوای ویژه‌ای دارد که به هیچ کجا در تهران شبیه نیست. حجره‌های قدیمی بازار و کاسب‌های خوش خلقش برای مدتی فکر شما را در زمان به عقب می‌برند. عطر گیاهان دارویی، از عطاری‌های قدیمی بیرون زده و در میدان اصلی بازار با عطر میوه‌ها و سبزی‌های تازه در هم می‌آمیزند. تنفس این هوا حال شما را در شلوغی تهران دگرگون می‌کند. بعد از اینکه به بازار تجریش سر زدید، خیابان ولیعصر را آهسته قدم بزنید تا به باغ فردوس برسید. هتل اوین به عنوان یک هتل مجهز و نزدیک به میدان تجریش انتخاب خوبی برای اقامت پاییزه در تهران است. با توجه به منطقه‌ای که این هتل در آن واقع شده است، هوای مطبوع پاییزی را بیش از پیش حس می‌کنید.

باغ فردوس

بین تجریش و پارک وی، راهی سنگفرش شده می‌بینید که شما را به عمارت باغ فردوس می‌رساند. در شب‌های پاییزی یک گاری چای فروش درست اول خیابان سنگفرش شده می‌ایستد و چای ایرانی را که در قوری چینی تمیزی دم کرده، در استکان‌های شیشه‌ای می‌ریزد. در خنکای یک شب بارانی، این چای داغ آن هم با دیدن نمایی از عمارت باغ فردوس واقعا خوردن دارد. داخل باغ فردوس نیز چند کافه خوب قرار گرفته‌ و چند مغازه کوچک از جمله فروشگاه صنایع دستی، کتاب و غرفه فروش فیلم نیز به چشم می‌خورد. طبقه زیرین عمارت دارای یک سالن سینمای کوچک است که اغلب اوقات فیلم‌های هنر و تجربه را اکران می‌کند. اگر در روز به باغ فردوس رفتید، حتما از موزه سینما که در عمارت ساخته شده دیدن کنید.

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش و همچنین پل طبیعت که در مجاورت پارک واقع شده، از مرکزهای تفریحی جذاب تهران است که در فصل پاییز دیدنی‌تر می‌شود. به واسطه طراحی خوب فضای سبز این پارک بزرگ، در فصل پاییز درختان زیبا را رنگ به رنگ می‌بینید. قدم زدن میان این درختان و خوردن یک نوشیدنی یا غذای گرم در یکی از کافه‌ها و رستوران‌های این پارک، آرامش پاییز را به شما هدیه می‌دهد. در همین حین باید رقص زیبای آب و آتش را در میانه پارک تماشا کنید و از اوقات خود لذت بیشتری ببرید.

باغ موزه نگارستان

باغ نگارستان که حوالی میدان بهارستان قرار دارد، باغی زیبا پر از ساختمان‌های آجری است که امروزه کاربری کتابخانه، موزه و کافه رستوران دارند. این باغ زیبا و عمارت‌هایش در دوران قاجار بنا شدند. وسعت اولیه باغ نگارستان حدود ۴۳ هزار متر مربع و وسعت امروزی آن ۱۱.۵ هزار متر مربع است. تنها بنای قاجاری بازمانده در این باغ، حوض خانه است که به موزه هنرهای ملی ایران تغییر کاربری داده است و بازدید از آن برای عموم آزاد است. وقت گذرانی در این باغ کنار حوض‌های زیبا و ساختمان‌های َشکیل این مجموعه، حال شما را در تهران عوض می‌کنند. درخت‌های سر به فلک کشیده این باغ به زیبایی کنار هم صف کشیده‌اند و زیبایی حوض‌ها و عمارت‌های آن را صد چندان کرده‌اند. در اطراف این باغ‌موزه هاستل‌‌های زیبای زیادی وجود دارد. از گزینه‌ی هاستل تهران می‌توانید به عنوان اقامت خود استفاده کنید. در صورتی هم که تمایل دارید در یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین هتل‌های تهران اقامت داشته باشید پیشنهاد ما هتل فردوسی است. برای رزرو ایت هتل به صفحه‌ی https://www.jabama.com/hotel/tehran-ferdowsii راجعه کنید

دریاچه شورمست

دیدار تازه کردن با طبیعت آن هم در پاییز لطف دیگری دارد. دریاچه شورمست به تهران نزدیک است و این امکان را برای مسافران و ساکنان تهران فراهم می‌کند که خیلی سریع به دامان طبیعت برسند. زیبایی این دریاچه که وسعتی حدود ۱۵ هزار متر با عمق ۵ متر دارد، غیر قابل وصف است. درختان زیبای اطراف دریاچه در فصل پاییز به هزار رنگ تصویر خودشان را در آب می‌اندازند. روستای شورمست که در مجاورت همین دریاچه واقع شده نیز روستایی دیدنی است. اوقاتی که از شهر دور می‌شویم، فراغ بال و آرامش را احساس می‌کنیم که همین امر لذت هوای پاییزی را نیز بیشتر می‌کند.

پارک جنگلی چیتگر

ویژگی جذابی که این پارک جنگلی بزرگ و زیبا را از دیگر پارک‌های تهران متمایز می‌کند، وجود پیست دوچرخه سواری در آن است. قطعا دوچرخه سواری میان درختان رنگ به رنگ پارک جنگلی لذت زیادی دارد و تجربه آن خالی از لطف نیست. رکاب زدن در یک ظهر آفتابی پاییز یکی از بهترین تجربه‌های فصل پاییز است. زمانی که نه آنچنان گرم و نه آن قدر سرد است. پارک جنگلی چیتگر و همچنین دریاچه چیتگر گزینه‌های خوبی برای لذت بردن از فصل پاییز هستند. امتحان کنید!

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد