هزینه لوله بازکنی با سه نظام چقدر است؟

هزینه لوله بازکنی با سه نظام چقدر است؟

لوله بازکنی با سه نظام یکی از روش های موجود برای رفع گرفتگی توالت فرنگی است که اغلب، افراد با طرز کار این روش آشنایی ندارند و همین امر باعث سو استفاده افراد برای گرفتن هزینه زیاد در قبال باز کردن گرفتگی لوله از مشتری دریافت کنند در این مقاله به بررسی لوله بازکنی و رفع گرفتگی توالت فرنگی همراه با تشخیص گرفتگی لوله می پردازیم با ما همراه باشید.

حتما بخوانید مشاهده لوله بازکنی سیار در صفحه لوله بازکنی استاده

آشنایی اولیه با سه نظام لوله بازکنی

در واقع سه نظام لوله بازکنی وسیله کوچکی است که در دستگاه فنر زنی مورد استفاده قرار می گیرد و مانند سری روی مته قرار می گیرد و باعث نگه داشتن فنر  می شود و از پرت شدن آن به اطراف جلوگیری می کند سه نظام از سه فنر بسیار کوچک که بهم متصل هستند تشکیل شده است و جنس آن استیل یا آلومینیومی یا برنجی می تواند باشد. سه نظام کاربر در تمامی روش‌ها مثل رفع گرفتگی توالت فرنگی هم دارد.

انواع مختلف سه نظام لوله بازکنی

سه نظام لوله بازکنی در انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

  1. سه نظام دستگاه 3 پایه دینام 300
  2. سه نظام دستگاه 4 پایه دینام 350
  3. سه نظام دستگاه فرقوتی دینام 1400

کاربرد سه نظام لوله بازکنی

همانطوری که در بالا توضیح دادیم سه نظام با نگه داشتن فنر از شتاب آن به اطراف جلوگیری می کند و زمانی که درون لوله فاضلاب قرار می گیرد سبب حرکت به سمت های مختلف می شود و به واسطه همین حرکت های زیگ زاگی که دارد باعث تمیز شدن و رسوب زدایی کناره ها و سمت بالای لوله فاضلاب خواهد شد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

C:\Users\M.Tajari\Desktop\img\g-gabbar-original-imagy298v2ugj7gy.jpeg

برای رفع گرفتگی توالت فرنگی می توانید از متداول ترین روش رفع گرفتگی یعنی استفاده از فنر لوله بازکنی استفاده کنید که برای انجام فنر زدن توالت فرنگی باید 4 مرحله ذیل را به ترتیب انجام دهید.

  • خرید فنر توالت فرنگی ایده آل

برای خرید فنر توالت فرنگی ایده آل دو نوع فنر وجود دارد فنر برقی و فنر دستی؛ که هر دو مدل در فروشگاه های ابزارالات عرضه می شود، اگر از دانش کافی در زمینه فنر زدن برخوردار هستید می توانید فنر برقی را خریداری کنید در غیر این صورتاگر تازه کار هستید و زیاد سر رشته از لوله بازکنی ندارید توصیه می کنیم که از فنر دستی استفاده کنید چرا که فنر دستی توسط شما قابل تنظیم است و کنترل آن برای شما بسیار آسان خواهد بود.

  • قرار دادن سر فنر در داخل لوله فاضلاب توالت فرنگی

بعد از خرید یا تهیه فنر ایده ال، در ابتدا باید سر فنر را درون لوله فاضلاب قرار داده و به سمت جلو به آرامی هل دهید تا به گرفتکی مد نظر برسد، البته دقت نمایید که هرجا فنر به خمیدگی کاسه توالت فرنگی رسید با کمی هل دادن فنر  به سمت جلو می توانید به راحتی فنر را به گرفتگی توالت فرنگی برسانید.

  • فنر را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید

بعد از رساندن فنر به گرفتگی توالت فرنگی کافی است که فنر را طرف عقربه های ساعت تکان دهید تا گرفتگی مد نظر شما را رفع نماید، برای اطمینان از باز شدن فنر را به سمت جلو هدایت کنید اگر به راحتی به سمت جلو حرکت کرد یعنی گرفتگی برطرف شده است.

  • خارج کردن فنر از کاسه توالت فرنگی

بعد از لوله بازکنی برای خارج کردن فنر از کاسه توالت فرنگی لازم است که فنر را در برعکس عقربه ساعت تکان دهید تا فنر به همراه گرفتگی ها به سمت بیرون خارج شود و به همین سادگی توانستید گرفتگی توالت فرنگی را برطرف کنید.

تشخیص گرفتگی لوله

گرفتگی لوله معمولا دلایل زیادی می تواند داشته باشد که برای تشخیص گرفتگی لوله می توان به نشانه های گرفتگی لوله توجه کرد که این نشانه ها عبارتند از:

  • اولین نشانه که حاکی از گرفتگی لوله است در زمان آب ریختن در  روشویی یا کاسه توالت بوی بد فاضلاب را احساس خواهید کرد که به دلایل مختلفی می تواند لوله دچار گرفتگی شده باشد.
  • دومین نشانه که حاکی از گرفتگی لوله است تخلیه نشدن آب داخل لوله فاضلاب است و در صورت مشاهده این مشکل، می توانید تشخیص گرفتگی لوله را خواهید داشت.
  • سومین نشانه که حاکی از گرفتگی لوله است در هنگام آب ریختن، فاضلاب از جای دیگر همچون خروجی فاضلاب ماشین لباسشویی یا سینک ظرفشویی بیرون می زند که در صورت مشاهده این مشکل پی به گرفتکی لوله خواهید برد.

اشتباهات رایج در هنگام گرفتگی لوله

در هنگام گرفتگی لوله، افراد به دنبال راهی برای بازکردن لوله هستند و با هر ابزاری اعم از سیخ باریک، چوب بلند، تلمبه دستی، ریختن اسید، مایع لوله بازکنی و… سعی بر باز کردن لوله دارند در صورتی که لوله بازکنی نیازمند دانش کافی و مهارت لازم در این زمینه است و در صورت هرگونه سهل انگاری باعث شکسته شدن لوله می شود که هزینه لوله کشی بسیار بالاتر از لوله بازکنی سیار می باشد.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی هزینه لوله بازکنی با سه نظام و  رفع گرفتگی توالت فرنگی به همراه نشانه های تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب پرداختیم. در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و تجارب ارزشمند خود را درباره لوله بازکنی با ما و دیگر دوستانتان در میان بگذارید، شاد و پیروز باشید.

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد