افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان، طبقه متوسط جامعه را زمین‌گیر می‌کند

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان، طبقه متوسط جامعه را زمین‌گیر می‌کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: زمزمه‌هایی از افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده به گوش می‌رسد، این تصمیم کاهش قدرت این قشر را به همراه دارد و طبقه متوسط جامعه را زمین‌گیر می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، صدیف بدری در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۴ آذر) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: در شرایطی که شاهد پرداخت‌های نامتعارف در شرکت‌های خاص هستیم و حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی افکار مردم را آزار می‌دهد، گویا دیواری کوتاه‌تر از کارمندان وجود ندارد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زمزمه‌هایی از افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آتی به گوش می‌رسد. این تصمیم، کاهش قدرت خرید این قشر زحمتکش را به همراه دارد و طبقه متوسط جامعه را زمین گیر می‌کند.

وی تأکید کرد: اجازه ندهیم کارمندان بیش از این شرمنده خانواده خود شوند. نمایندگان مردم در خانه ملت در روزهایی که آتش تورم در حال زبانه کشیدن است، پای این جفا در حق کارکنان دولت را امضا نمی‌کنند.

همچنین در این نشست کیومرث سرمدی واله در تذکری شفاهی گفت: بحث ارتباط و عدم تمرکزگرایی با توجه به ضرورت اجرای عدالت مطرح است که موجب می شود محرومان از حق خود از بیت المال بهره مند شوند.

نماینده مردم اسدآباد بیان کرد: خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که سازمان برنامه و بودجه اقدام به حذف ردیف های بودجه دانشکده های علوم پزشکی مستقل بخشی از شهرهای کشور به بهانه اصلاح ساختار بودجه و جبران کسری بودجه کرده است. راه اصلاح ساختار در رفع کمبود بودجه ظلم به مناطق محروم و دوردست نیست. لطفا با بهره مندی از نظر کارشناسان، صاحبنظران، اقتصاد دانان و اهل نظر راهکارهای عملیاتی پیدا کنید.

وی افزود: اگر قرار است اعتبارات محدود باشد راهش این نیست که به مناطق محروم و دوردست ظلم شود. اگر قرار است بودجه ای کم شود در همان ردیف اعتباری و در همان دانشکده های مناطق دوردست منظور شود تا بی عدالتی ایجاد نشود.

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری ایرنا