مرکز پژوهش‌های مجلس: طرح صیانت دارای اشکالات عدیده است، برای اصلاح زمان بیشتری نیاز داریم

مرکز پژوهش‌های مجلس: طرح صیانت دارای اشکالات عدیده است، برای اصلاح زمان بیشتری نیاز داریم

مرکز پژوهش‌های مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت به دلیل مشکلات عدیده این طرح خواستار اختصاص زمان  بیشتر برای اصلاح آن شد.

مرکز پژوهش‌های مجلس در نامه‌ای به رضا تقی‌پور رئیس کمیسیون،  ارسال شده به اشکالات عدیده طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی موسوم به طرح صیانت اشاره و برای اصلاح این طرح زمان بیشتری را بررسی خواسته است.

در متن این نامه از کاهش سرمایه اجتماعی نهادی، ایجاد بی‌ثباتی در قوانین و مقررات اقتصادی، به مخاطره افتادن امنیت سرمایه‌گذاری، مداخله بسیار زیاد طرح در شئون مختلف زندگی مردم، ترغیب نخبگان به مهاجرت، ابهام و عدم شفافیت در مفاد و فرآیند تقنین و … به عنوان اشکالات جدی این طرح ذکر شده است.

کمیسیون بررسی طرح صیانت ۹ آذر ماه در دهمین جلسه خود بدون اینکه وارد بررسی کلیات این طرح شوند تصمیم گرفت طرح صیانت را برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال کند. این تصمیم از سوی کمیسیون بررسی طرح صیانت پس از آن اتخاذ شد که وزیرارتباطات در نسخه‌ای جدید نظرات وزارتخانه در خصوص این طرح را به کمیسیون ارائه کرده بود.

طبق آنچه در کمیسیون بررسی طرح صیانت مصوب شد مرکز پژوهش‌های مجلس از ۱۰ روز وقت داشت تا با بررسی مجدد طرح، نظرات کارشناسی خود را به کمیسیون بررسی طرح صیانت ارائه کند.

رئیس کمیسیون ویژه طرح صیانت اعلام کرده بود پیشنهاد شده است بند مربوط به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی از این طرح حذف شود.

4/5 - (1 امتیاز)
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : پیوست