بیمه مسافرتی آکسا چیست و چه پوشش‌ها و مزایایی دارد

بیمه مسافرتی آکسا چیست و چه پوشش‌ها و مزایایی دارد

سفر، یکی از هیجان‌انگیزترین راه‌های گذراندن اوقات فراغت است. شما می‌توانید با داشتن آمادگی قبلی، تجربه‌های خاطره‌انگیزی را برای خود و همسفران‌تان ثبت کنید. خرید بیمه مسافرتی از جمله کارهایی است که قبل از عزیمت به مقصد باید انجام دهید. مخصوصا اگر به کشورهای حوزه شنگن می‌روید. بیمه مسافرتی آکسا از جمله بیمه‌نامه‌هایی است که ویژگی‌ها و طرح‌های منحصربه‌فردی دارد. برای آگاهی از جزییات آن با ما همراه باشید.

بیمه مسافرتی چیست؟

قراردادی است که طی آن بیمه‌گر در ازای دریافت حق‌بیمه، ریسک‌های احتمالیِ سفرِ بیمه‌شده را پوشش می‌دهد. این ریسک‌ها مواردی از قبیل: لغو سفر، گم شدن چمدان و پول نقد، بیماری در کشور مقصد و… را شامل می‌شود. داشتن این بیمه‌نامه برای مسافرت به برخی کشورها اجباری نیست. اما با توجه به محاسن این بیمه‌نامه توصیه می‌شود در هنگام سفر حتما این بیمه‌نامه را با خود داشته باشید.

شرکت بین‌المللی آکسا

شرکت بین‌المللی آکسا (AXA)، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های خوشه‌ای دنیا شناخته می‌شود. این شرکت‌ها اغلب در چند صنعت به صورت همزمان و به شکل چند ملیتی فعالیت دارند. ریشه‌های تاسیس شرکت آکسا به سال 1817 و تشکیل بیمه آتش‌سوزی در پاریس برمی‌گردد. بعدها کلود بیبیه در سال 1985 با ادغام چندین شرکت بیمه فرانسوی فرم کنونی آن را راه‌اندازی کرد. کلمه AXA به عنوان نام شرکت، مخفف هیچ کلمه‌ای نیست. تلفظ راحت این نام در زبان‌های مختلف دنیا، دلیل اصلی انتخاب آن بوده است. این شرکت چند ملیتی در زمینه بیمه مسافرتی به عنوان یک شرکت کمک‌رسان، خدمات ارائه می‌دهد. این برند جهانی، شعار «قبل از سفر آماده باشید» را برای خود برگزیده است.

شرکت کمک‌رسان چیست؟

اگر به بیمه‌نامه مسافرتی دقت کنید؛ شماره‌ای تحت عنوان شماره شرکت کمک‌رسان می‌بینید. شرکت‌های بیمه به لحاظ اقتصادی معمولا نمی‌توانند در کشورهای مقصد شعبه داشته باشند. آنها برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان از شرکت‌های واسطه کمک می‌گیرند. این شرکت‌ها در اصل پشتیبان شما در طول سفرتان هستند. شرکت‌های کمک‌رسان در ایران شعبه ندارند. شرکت کمک‌رسان ایران، تنها شرکت کمک‌رسانی در ایران است. آکسا، اواسان، رایزشوتز، Mideast و SOS از جمله معروف‌ترین شرکت‌های کمک‌رسان دنیا هستند. بیمه مسافرتی آکسا تحت حمایت این شرکت ارائه می‌شود. این بیمه‌نامه مانند سایر بیمه‌های مسافرتی ریسک حوادث احتمالی سفر را پوشش می‌دهد.

انواع بیمه مسافرتی آکسا

بیمه مسافرتی آکسا در طرح‌ها متنوع زیر صادر می‌شود:

 • بیمه‌ی مسافرتی سینگل یا یک‌باره: با خرید این بیمه‌نامه، برای یک مسافرت ۳۶۵ روزه تحت پوشش قرار می‌گیرید.
 • بیمه مسافرتی تریپل یا سفر بیش از یک‌بار: اگر زیاد اهل مسافرت هستید، این بیمه‌نامه مناسب شما است. اگر سالانه چند بار سفر می‌کنید؛ بیمه مسافرتی آکسا تریپل به لحاظ قیمت و زمان برای شما به‌صرفه‌تر خواهد بود.
 • طرح Backpackers: این طرح برای کسانی است که زمان زیادی کوله‌ بر دوش دارند و همواره در حال سفر هستند. این بیمه‌نامه به صورت سالانه تنظیم می‌شود.
 • طرح پوشش بیماری‌های پیش از سفر: بیماری‌های چون: فشار خون بالا، مشکلات تنفسی، التهاب مفاصل تحت پوشش قرار می‌گیرند. در صورت نیاز شما می‌توانید با اعلام وضعیت سلامتی خود به صورت آنلاین، از این طرح بهره ببرید.
 • طرح پوشش فعالیت‌ها و ورزش‌ها: اگر جزو کسانی هستید که به ماجراجویی در سفر علاقه‌مندید؛ این پوشش برای شما طراحی شده‌است. با انتخاب این پوشش می‌توانید با خیال آسوده به ورزش‌ها و فعالیت‌های دلخواه‌تان بپردازید.
 • طرح پوشش ورزش‌های زمستانی: اگر به عشق تجربه ورزش‌های زمستانی در فصل‌های سرد سال، عازم سفر می‌شوید؛ این پوشش برای شماست. پوشش ورزش‌های زمستانی در دو طرح سینگل و تریپل ارائه می‌شود.

تمدید بیمه مسافرتی آکسا

شرکت بیمه، پایان مدت اعتبار بیمه مسافرتی آکسا را از طریق ایمیل یا SMS به مشتریانش اطلاع می‌دهد. شما می‌توانید در صورت نیاز، از طریق همان پیام برای تمدید بیمه‌نامه خود اقدام کنید.

پوشش‌های بیمه مسافرتی آکسا

این بیمه‌نامه ریسک مالی خطرات احتمالی زیر را پوشش می‌دهد:

 • هزینه‌های فوریت‌های پزشکی
 • هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی
 • هزینه بازگشت به کشور
 • هزینه مراسم خاکسپاری
 • هزینه‌های تصادف: این پوشش شامل پوشش هزینه‌های تصادف منجر به مرگ، قطع عضو، از بین رفتن بینایی و از کار افتادگی دائم می‌شود.
 • هزینه لغو یا کوتاه کردن سفر
 • هزینه از دست دادن پرواز
 • هزینه‌های قطع سفر
 • هزینه گم شدن پول، پاسپورت و اسناد
 • هزینه گم شدن چمدان
پوشش هزینه‌های پزشکی با بیمه مسافرتی آکسا

پوشش هزینه‌های پزشکی با بیمه مسافرتی آکسا

بیمه آکسا در ایران

بعد از اعمال تحریم‌ها هیچ‌کدام از شرکت‌های بیمه ایرانی با شرکت کمک‌رسان آکسا قرارداد ندارند. شرکت بیمه ایران تا سال ۹۷ با این شرکت مراوده تجاری داشت. در حال حاضر شرکت کمک‌رسان اوسان طرف قرارداد این بیمه‌گر می‌باشد. اگر قصد خرید بیمه مسافرتی ارزان دارید به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/travel

در این مقاله الزامات خرید بیمه مسافرتی را برایتان شرح دادیم. سپس به معرفی بیمه مسافرتی آکسا پرداختیم. طرح‌ها و پوشش‌های آن را نیز برایتان توضیح دادیم. این بیمه‌نامه متاسفانه فعلا به علت وجود تحریم‌ها در ایران ارائه نمی‌شود. اگر قصد خرید ارزان ترین بیمه مسافرتی را دارید به صفحه محصولات بیمه دات کام مراجعه کنید.

سقف تعهد بیمه مسافرتی آکسا

سقف تعهدات بیمه مسافرتی آکسا، بر اساس پوشش‌ها و نوع طرح انتخابی در بیمه‌نامه قابل مشاهده است.

شرایط فسخ بیمه مسافرتی آکسا

شرایط فسخ بیمه مسافرتی آکسا

فسخ بیمه‌نامه مسافرتی آکسا

اگر بیمه‌گزار به هر دلیلی قصد فسخ قرارداد بیمه مسافرتی آکسا را داشته باشد، مطابق شرایط زیر هزینه بیمه به او برگردانده می‌شود:

 • طرح سینگل: اگر قبل از تاریخ شروع بیمه‌نامه قصد فسخ آن را داشته باشید، کل هزینه به شما بازگردانده می‌شود.
 • طرح تریپل: این قرارداد را می‌توان تا ۱۴ روز بعد از شروع تاریخ بیمه‌نامه فسخ کرد. فسخ قرارداد در زمان تعیین شده هزینه‌ای به بیمه‌گزار تحمیل نمی‌کند.

در این مقاله الزامات خرید بیمه مسافرتی را برایتان شرح دادیم. سپس به معرفی بیمه مسافرتی آکسا پرداختیم. طرح‌ها و پوشش‌های آن را نیز برایتان توضیح دادیم. این بیمه‌نامه متاسفانه فعلا به علت وجود تحریم‌ها در ایران ارائه نمی‌شود.

ماخذ: سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد