معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی

معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی

یکی از کاربردی ترین وسایل و لوازم جانبی موبایل های هوشمند، هولدر یا نگهدارنده ها می باشند. هولدرها می توانند دسترسی به موبایل تان را در مواقع مختلف برایتان راحت تر نماید. مثلا در هنگام رانندگی، در هنگام دیدن فیلم یا سریال با موبایل، در هنگام آشپزی کردن یا تعمیر وسایل با استفاده از فیلم های آموزشی موجود در موبایلتان.

هولدرها انواع مختلفی دارند که بیشترین کاربرد آن ها در خودرو های شخصی می باشد. هولدرهای مغناطیسی، هولدرهای مکنده، هولدرهای چسبی و هولدرهای گیره ای. هر کدام از این مدل ها بستگی به نوع و دیزاین داخل خودرو دارد.

افرادی که با توجه به شغل و نیازشان به هولدرها نیازمند هستند، همیشه با این سوال درگیرند که کدام هولدر مناسب ماشینشان می باشد. با توجه به این که در ایران بیشتر از خودروهای ایرانی استفاده می شود ما سعی کردیم در این مقاله به معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی بپردازیم.

بهترین هولدر برای ماشین های ایرانی

در جهت انتخاب بهترین هولدر برای ماشین های مختلف علی رغم اینکه معمولا هر هولدری را می توان برای داخل ماشین استفاده نمود، ولی با توجه به طراحی های متفاوت قسمت داشبورد و شیشه جلوی ماشین ها، برخی از هولدرها برای ماشین های ایرانی مناسب نیستند. در زیر چند هولدر را برای انواع ماشین ایرانی معرفی می نماییم:

خودرو پراید:

خودرو پراید به نوعی طراحی شده است که انواع هولدر برای آن بسیار مناسب می باشد. هولدرهای مکنده، چسبی، دریچه ای، قابل نصب بر روی فرمان و غیره در فضای داخلی پراید مشکلی ایجاد نمی کند. هم چنین از آزادی عمل راننده کم نخواهد کرد. پس فقط لازم است هولدری که کیفیت خوبی دارد و مورد پسندتان هست را انتخاب و نصب نمایید.

انواع خودرو پژو 206:

انتخاب هولدر با توجه به طراحی داخل پژو 206 به دلیل انحنای زیاد شیشه و داشبورد بسیار سخت است. هولدرهای مکنده برای نصب بر روی داشبور گزینه خوبی می باشد و برطرف کننده نیازهای راننده می باشد. ولی همیشه به این نکته توجه داشته باشید که هولدرهای مکنده ممکن است خاصیت مکنده بودنشان را بعد از مدتی از دست بدهند. ضمنا هولدرهای مکنده بر روی داشبورد ممکن است فضای داشبورد را اشغال کرده و دیزاین داخل ماشین را به هم بریزد. به همین علت هولدرهای دریچه ای نیز گزینه بسیار مناسبی هستند. زیرا هم از افتادن گوشی بعد از مدت ها جلوگیری می شود، هم دید شیشه جلو را محدود نمی کند و ضمنا فضای داشبورد را نیز اشغال نمی کند.

پس بهترین و مناسب ترین هولدر برای انواع پژو 206، هولدرهای دریچه ای هستند.

معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی

خودرو تیبا:

فضای داخلی خودرو تیبا کوچک بوده و فضای داشبورد آن بسیار محدود می باشد.  به همین دلیل انتخاب هولدر مناسب که نیازهای راننده را فراهم نماید کمی مشکل به نظر می رسد. هولدرهای چسبی یا مکنده قطعا دید راننده را محدود می نماید. پس بهترین نوع هولدر برای خودرو تیبا می تواند هولدرهای دریچه ای باشد. این نوع هولدر دارای انواع بسیار زیادی می باشد. نوع مگنتی و نوع شارژ وایرلس هولدرهای دریچه ای مناسب ترین گزینه ها برای خودرو تیبا می باشند.

خودرو کوییک:

خودروهای کوییک نیز مانند خودروهای تیبا به دلیل فضای کم داخل و کوچک بودن فضای داشبورد، انتخابهای هولدرهای ماشینی را کمی سخت می کند. به عنوان مثال هولدرهای مکنده به دلیل انحنای کم داشبورد خیلی سخت قابل نصب هستند. هم چنین نوع شیشه ی این خودرو نمی تواند تحمل هولدرهای شیشه ای را داشته باشد. هولدرهای دریچه ای برای کوییک ها مناسب ترین گزینه است. این مدل هولدر به راحتی به دریچه هوای ماشین نصب شده و در تمام طول رانندگی به راحتی نیازهای راننده را پاسخگو می باشد.

ضمنا با توجه به این که دریچه ها به فندکی ماشین بسیار نزدیک هستند، می تواند به راحتی در هنگام استفاده از هولدر، گوشیتان را نیز شارژ بفرمایید. فقط باید از هولدری استفاده کنید که در قسمت شارژ گوشیتان بسته نباشد.

معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی

خودرو پژو 405، پرشیا و پژو پارس و خودروهایی از این قبیل:

انتخاب یک هولدر خوب برای خودروهای پژو 405، پرشیا، پژو پارس، آردی و غیره با توجه به اینکه فضای داخل آن ها جادار می باشد، زیاد سخت نیست. معمولا می توان از انواع هولدر برای این نوع خودروها استفاده نمود. فقط باید نیاز خود راننده بیشتر از هر چیزی مد نظر قرار بگیرد.

انواع هولدرهای مکنده، چسبی، دریچه ای و حتی هولدرهای قابل نصب بر روی فرمان برای خودروهای 405 و غیره مناسب ترین گزینه ها می باشند.

خودرو ال 90:

انواع هولدر برای فضای داخلی خودرو ال 90 مناسب می باشد. به غیر از هولدرهای دریچه ای. زیرا دریچه هوای این مدل خودرو دایره ای می باشد و امکان نصب هولدر دریچه ای غیر ممکن است. یکی از بهترین گزینه ها هولدرهای مکنده هستند. هم بر روی داشبورد، هم شیشه قابل نصب هستند. ولی بهتر است بهترین برند و مقاوم ترین نوع هولدر مکنده انتخاب شود، زیرا مدل های ارزان قیمت و بی کیفیت بعد از مدتی کوتاه قابلیت مکنده بودنشان را از دست خواهند داد.

خودرو دنا:

طراحی فضای داخل خودرو دنا بسیار وسیع می باشد. داشبورد بزرگ و پهن این خودرو می تواند مکان مناسبی برای انواع هولدر باشد. هولدرهای گیره ای یا مکنده و چسبی گزینه های خوبی هستند. هولدرهای قابل نصب بر روی فرمان نیز بسیار مورد توجه صاحبان این خودروها می باشد. در انتخاب هولدرها باید دقت کنید زیرا هولدرهایی که ارتفاع زیادی دارند موجب محدود نمودن دید راننده خواهد شد. مدل های دریچه ای نیز برای خودرو دنا مناسب هستند ولی کوچک بودن دریچه می تواند مقدار هوایی که از دریچه ها جا به جا می شوند را با نصب هولدر دریچه ای کم کند.

معرفی بهترین هولدر مناسب ماشین های ایرانی

خودرو سمند:

خودروهای سمند نیز مانند خودرو پژو 405 و پژو پارس فضای زیادی برای نصب هولدرهای داخل ماشینی دارد. بهترین نوع هولدر برای این خودرو، هولدرهایی است که به شیشه جلوی ماشین یا دریچه هوای ماشین نصب می شوند. پس هولدرهای مکنده و چسبی برای استفاده در خودروهای سمند مناسب ترین گزینه هستند. همچنین هولدرهای دریچه ای نیز می توانند نیازهای راننده را تامین نمایند. اگر هولدرهای دریچه ای را انتخاب کرده اید، حواستان به روشن نمودن کولر در فصل گرما و بخاری در فصل سرما باشد، زیرا موجب تغییر دمای گوشیتان خواهد شد.

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد