هزینه بلیچینگ دندان در سال 1400

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1400

بلیچینگ دندان چیست ؟

بلیچینگ دندان bleaching teeth یک روش سفید کردن دندان است که در هم می توان آن را در مطب توسط پزشک هم در خانه انجام داد.

سفید بودن دندان ها و داشتن یک لبخند زیبا عامل مهمی در اعتماد به نفس افراد محسوب می شود به همین دلیل امروزه بلیچینگ دندان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) بیان می کند که اصطلاح ‘بلیچینگ’ تنها زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که با یک ماده سفید کننده همراه باشد.

مواد مورد استفاده در بلیچینگ حاوی پراکسید (پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید) هستند که هم لکه های سطحی و هم لکه های عمیق روی دندان ها را از بین می برند و می توانند باعث روشن تر شدن دندان ها شوند.

هزینه بلیچینگ دندان سال 1400

هزینه بلیچینگ دندان در تهران متفاوت است بهترین  هزینه بلیچینگ دندان 1400  را می توانید در دندانپزشکی آیریک بیابید. انواع روش های سفدی کردن دندان را با یهترین قیمت تجربه کنید.

بلیچینگ دندان در خانه و روش سفید کردن دندان در خانه و همچنین بلیچینگ دندان در دندانپزشکی آیریک یا بلیچینگ آفیس

در ادامه میتوانید قیمت بلیچینگ دندان در تهران را مشاهده کنید.

روش بلیچینگ دندان                                                هزینه بلیچینگ

بلیچینگ دندان در دندانپزشکی – بلیچینگ آفیس    1.500.000 الی 2.000.000 تومان

روش بلیچینگ دندان                                 هزینه بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در خانه                                1.400.000 تومان

بلیچینگ دندان در خانه و مطب                    2.800.000 تومان

 

موارد استفاده از بلیچینگ دندان

از بلیچینگ می توان برای رفع زردی دندان ها ناشی از، مصرف نوشیدنی هایی مانند قهوه، چایی غلیظ، عادت غذایی فرد که باعث زرد شدن دندان می شود، مصرف برخی داروها، استعمال دخانیات از جمله سیگار و قلیان و زرد شدن طبیعی دندان ها بر اثر گذر زمان، استفاده کرد.

سفید کردن دندان برای اکثر افراد بی خطر است و بهترین کاندید ها برای بلیچینگ کسانی هستند که فقط تغییر رنگ خفیف تا متوسط ​​دارند.

چه افرادی نمیتوانند بلیچینگ دندان انجام دهند؟

اما انواع خاصی از تغییر رنگ وجود دارد که با درمان بلیچینگ قابل اصلاح نیست این موارد شامل:

 • روکش های دندانی، پرکردگی ها یا باندینگ دندانی روی دندان های جلویی زیرا مواد مصنوعی به خوبی به مواد سفید کننده پاسخ نمی دهند. اگر می خواهید این دندان ها سفیدتر به نظر برسند، ممکن است به لمینت یا روکش جدید نیاز داشته باشید.
 • دندان ‌های زرد معمولاً به خوبی سفید می‌شوند، اما دندان ‌های قهوه ‌ای ممکن است به اندازه کافی سفید نشوند.
 • دندان هایی با رنگ های خاکستری، لکه های سفید یا تغییر رنگ ناشی از مردن دندان

مزایای بلیچینگ دندان

 1. لبخند روشن تر

یکی از مزایای بلیچینگ این است که بلافاصله لبخندی درخشان تر و جذاب تر به شما  هدیه می دهد.

 1. افزایش اعتماد به نفس

دندان های ناخوشایند و زرد رنگ احتمالا باعث می شود از نشان دادن لبخند خود خجالت بکشید. از آنجایی که لبخند زدن در واقع باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، این می تواند عزت نفس شما را به شدت کاهش دهد. بنابراین بلیچینگ دندان علاوه بر زیبایی اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد.

 1. سلامت دهان و دندان

هنگامی که یک متخصص لکه‌های دندانی را حذف می‌کند، سلامت و استحکام دندان‌های شما را تقویت می‌کند، که احتمال پوسیدگی و بیماری لثه ناشی از تجمع پلاک را کاهش می‌دهد.

 1. سرعت انجام

دندانپزشک یا متخصص بهداشت دندان می تواند دندان های شما را در یک نوبت یک ساعته سفید کند.

لمینت دندان چیست ؟

لمینت یک ورقه نازک از جنس کامپوزیت یا سرامیک است که بر اساس نیاز فرد طراحی می‌شود و رنگ آن ‌ها نیز کاملا مطابق با رنگ دندان های طبیعی است. لمینت برای رفع عیب های سطحی دندان مانند شکستگی، فاصله بین دندان ها و تغییر رنگ استفاده می‌شود. ورقه لمینت به سطح خارجی دندان چسبانده می شود و رنگ، شکل و اندازه دندان ها را اصلاح می کند.

لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیت موجود هستند. لمینت‌ سرامیکی از جنس سرامیک ساخته می شود و از ظاهری زیباتر و همچنین مقاومت بالاتری نسبت به لمینت‌ کامپوزیت برخوردار است. لمینت‌ سرامیکی یا پرسلن، ترکیبی از لایه ‌های نازک سرامیک است که پس از قالب گیری در آزمایشگاه، برای نصب روی دندان های طبیعی آماده است.

قیمت لمینت دندان 1400

به طور کلی  قیمت لمینت دندان 1400  از واحدی 1.000.000 تا حدودا 5.000.000 تومان می باشد که هرکدام جنس و کیفیت متفاوتی دارند در جدول زیر قیمت تمامی مارک های لمینت دندان ذکر شده است.

جهت استفاده از لمینت‌ کامپوزیت، نیاز به تراشیدن جزئی دندان‌ است و قیمت این نوع لمینت ها پایین تر از سرامیک است.

کاندیدای مناسب برای لمینت دندان

 • افراد دارای دندان ‌های به شدت تغییر رنگ یافته یا لکه دار: استفاده از لمینت می‌تواند تغییر رنگ یا لکه ‌های روی دندان ‌ها را که به درمان ‌های سفید کردن (بلیچینگ) پاسخ نمی‌دهند، اصلاح کند.
 • افراد دارای لکه‌ های ناشی از پوسیدگی وسیع دندان یا پرکردگی ‌های قدیمی
 • افردا نیازمند به اصلاح عیوب جزئی روی دندان‌ ها مانند ترک و شکستگی سطحی و…
 • افراد نیازمند به درمان چند مشکل همزمان زیبایی دندان مانند اصلاح همزمان نا مرتب بودن و لکه های دندان

 

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت های از فردی به فرد دیگر متفاوت است. عوامل متعددی وجود دارد که هزینه را تعیین می کند. برخی از عواملی که بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد عبارتند از:

جنس لمینت دندان : انواع مختلفی از لمینت دندان وجود دارد که دندانپزشک می تواند از آنها برای شما استفاده کند. هر نوع مزایا و معایب خود را دارند و نوع لمینت مورد استفاده به نیاز بیمار بستگی دارد.

دندانپزشک : هزینه لمینت همچنین به دندانپزشکی که انتخاب می کنید بستگی دارد. هر چه دندانپزشک معتبرتر باشد و تجربه بیشتری داشته باشد، هزینه آن بیشتر خواهد بود.

مکان کلینیک دندانپزشکی : محل مطب دندانپزشک نیز در هزینه تمام شده نقش دارد. در شهرهای بزرگ، هزینه در مقایسه با یک محیط روستایی یا حومه شهری بیشتر است.

تعداد لمینت دندان ها : هر چه تعداد لمینت های بیشتری انتخاب کنید، هزینه بیشتری خواهید پرداخت. از سوی دیگر، تعداد لمینت های کمتر، گرانتر از چندین لمینت به طور همزمان خواهد بود.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان تهران دارای یک نرخ ثابت نیست، همین امر موجب درگیری ذهنی افرادی می شود که قصد اصلاح خط لبخند خود را به وسیله استفاده از لمینت دارند.

لمینت دندان نسبت به سایر روش ‌های مشابه زیبایی هزینه بیشتری دارد، دلیل آن نیز استحکام بیشتر، طو عمر بالا و زیبایی منحصر به فرد است.

عواملی که بر قیمت لمنیت دندان تاثیر دارند شامل وضعیت سلامت دهان و دندان، تعداد لمینت ها، برند و جنس لمینت ها، دندان پزشک و کیفیت کلینیک است. در جدول زیر، انواع لمینت به همراه قیمت‌ آن ‌ها آورده شده است.

لمینت متحرک دندان چیست ؟

لمینت متحرک دندان  یا لمینت اسنپ اسمایل نوعی لمینت دندان موقت است که بصورت قالبی سفید رنگ بر روی دندان های شما قرار میگیرد و ظاهر دندان های شما را زیبا می کند. لمینت دندام تحرک نوعی پلاک موقت است که بصورت قالبی درون دهان و بر روی دندان های شما قرارمیگیرد که عوارض و خطرات بسیار زیادی دارد.

لمینت متحرک مانند لمینت دندان ثابت نیست، این لمینت دندان ها ظاهری غیر طبیعی دارند. لمینت متحرک دندان باعث پوسیدگی دندان ها و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می شود.

قیمت لمینت اسنپ اسمایل

قیمت لمینت متحرک دندان متفاوت است و لمینت دندان اسنپ اسمایل ماهواره معمولا بین 170.000 تومان تا 400.000 تومان است که در بین فروشنده های مختلف متفاوت است.

همچنین اسنپ اسمایل در داروخانه ها با قیمت پایینتری عرضه می شود که به لمینت اسنپ اسمایل ارزان معروف است و قیمتی در حدود 100.000 تا 200.000 تومان دارد.

برای اطلاع از قیمت لمینت دندان می توانید به وبسایت دندانپزشکی آیریک مراجعه نمائید.

https://iricclinic.com

4.3/5 - (3 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد