تاکید وزارت آموزش و پرورش بر آموزش حضوری دانش آموزان است

تاکید وزارت آموزش و پرورش بر آموزش حضوری دانش آموزان است

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: تاکید وزارت آموزش و پرورش بر آموزش حضوری دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ است.

به گزارش ایمنا، احمد محمودزاده امروز چهارشنبه _۲۹ دی‌ماه_ دربازدید از دو مدرسه غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج، اظهار کرد: در زمان حاضر مدارس فعالیت حضوری خود را آغاز کرده اند و معلمان و دانش آموزان با جدیت فرآیند یاددهی-یادگیری را پیگیری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در دوران کرونا سلامت جانی دانش آموزان و معلمان در اولویت کاری این وزارتخانه قرار گرفت و آموزش ها در فضای مجازی انجام شد و سپس به صورت حضوری و مجازی در سال تحصیلی جاری مورد پیگیری قرار گرفت.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: با انجام واکسناسیون خوشبختانه درصد بالایی از دانش آموزان و معلمان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده اند.

محمود زاده با بیان اینکه روند واکسیناسیون جامعه هدف آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: اکنون مدارس آماده آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل ها شده اند.

وی یادآورشد: دانش آموزان با حضور در مدارس با انجام کارهای گروهی در واقع مهارت های زندگی را یاد می گیرند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش همچنان از تجربه و دستاوردهای آموزش شاد در فرآیند تعلیم و تربیت استفاده خواهد کرد، افزود: در آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس بیشتر می توان فعالیت های پرورشی انجام داد و به مهارت آموزی آنان پرداخت.

وی عنوان کرد: تمام معلمان مدارس غیردولتی باید آموزش‌های حضوری و مجازی توانمندسازی را بگذرانند. صلاحیت حرفه‌ای معلمان مدارس غیردولتی جزو برنامه‌هایی است که در سامانه مشارکت‌ها موردنظر قرار می گیرد.

محمود زاده تاکید کرد: قرار است دوره‌های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار شود.

گفتنی است؛ استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

3/5 - (1 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : ایمنا