آغاز واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال از امروز/ واکسیناسیون این گروه اختیاری است

آغاز واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال از امروز/ واکسیناسیون این گروه اختیاری است

سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال، گفت:‌این گروه سنی دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک را دریافت می کنند و واکسیناسیون این افراد اختیاری و با رضایت والدین است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمد هاشمی، سرپرست مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:‌واکسیناسیون کودکان 9 تا 12 سال در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد و این افراد می‌توانند برای واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه در خصوص پلکانی بودن واکسیناسیون صحبت شده است، بیان داشت: در گام نخست کودکان 9 تا 12 سال واکسیناسیونشان انجام می‌شود و این گروه سنی دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک را دریافت می ‌نند که در دو مرحله تزریق خواهد شد.

 سرپرست مرکز روابط عمومی وزارت بهداست ابراز داشت: رضایت والدین شرط اصلی تزریق واکسن است و اختیاری است و همان مراکز تجمیعی واکسیناسیون واکسیناسیون این گروه سنی را انجام می‌دهند.

هاشمی متذکر شد:‌به هرحال آمار نگران کننده‌ای  در خصوص امیکرون داریم و در چند روز اخیر نیز نوع کرونای دلتا نیز زیاد شده و رعایت پروتکل‌های درمانی نیز بین 46 تا 47 درصد است.

وی با تاکید بر توجه جدی مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشت،تصریح کرد: نحو استفاده درست ماسک باید مورد توجه قرار گیرد؛ ضمن اینکه قید اجباری در واکسیناسیون گروه سنی 9 تا 12 سال نداریم.

4/5 - (1 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری فارس