«مرد عنکبوتی» از «آواتار» پیشی گرفت

قسمت جدید فیلم «مرد عنکبوتی» در هشتمین هفته اکران یک رکورد دیگر شکست و به سومین فیلم پرفروش‌ تاریخ سینمای آمریکا تبدیل شد.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» در ادامه اکران خود فروش خود در گیشه سینمای آمریکا را به ۷۴۹ میلیون دلار رساند و با پشت سر گذاشتن فیلم «آواتار» (بدون احتساب تورم) عنوان سومین پرفروش‌ تمام اداور سینمای آمریکا را به نام خود ثبت کرد.

در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای آمریکا هم‌اکنون «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با ۹۳۶ میلیون دلار در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن نیز «انتقام جویان: آخر بازی» با فروش ۸۵۸.۴ میلیون دلار جای گرفته است.

البته «آواتار» ساخته علمی‌-تخیلی «جیمز کامرون» در سال ۲۰۰۹ همچنان با فروش ۲.۸ میلیارد دلاری، دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما خواهد ماند و «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» با رساندن فروش جهانی خود به ۱.۷۷ میلیارد دلار (بدون در نظر گرفتن تورم) با عبور از «دنیای ژوراسیک» (۱.۶۷ میلیارد دلار) و «شیرشاه» (۱.۶۶ میلیارد دلار) در رتبه ششم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما قرار دارد.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به کارگردانی «جان واتس» و فیلم‌نامه‌ای نوشته مشترک «کریس مک‌کنا» و «اریک سامرز» با بازی مجدد «تام هولاند» در نقش اصلی دنباله «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (۲۰۱۷) و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (۲۰۱۹) و بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود.

امتیاز دهید post
این مطلب هم پیشنهاد می شود  برنده اسکار در کنار رئیس جمهور اوکراین/ عکس