نوار نقاله توری قزل صنعت آریا

تسمه نقاله یک حلقه بی پایان از محیط حمل است که از دو یا چند درام یا توپی تشکیل شده است که به دور آنها می چرخد. نوار نقاله توری برای انتقال و ذخیره سازی مواد در صنعت استفاده می گردد . تکنیک و دانش نوین در مهندسی کنترل باعث شده تا نقاله ها به همراه دیگر سیستم های انتقال مواد زمره فناوری‌های مدرن قرار گیرند و دامنه کاربرد آنها از صنایع متوسط همچون خطوط تولید و مونتاژ کوچک گرفته تا صنایع بزرگ همچون پتروشیمی فولاد خودروسازی صنایع دارویی غذایی گسترده شود.

نوار نقاله توری دارای انعطاف زنجیره‌ای بوده و به صورت مستقیم قابل گردش می باشد این توری های استیل در دمای بالا و فشار زیاد از مقاومت بالایی برخوردار میباشد. این توری نقاله ها در اشکال لوزی، کبریتی و یا هفت و هشتی از جنس توری گالوانیزه ،توری استیل بیشتر استفاده می گردد

این نوار نقاله ها به طور جهانی در تنظیمات صنعتی و همچنین در بسته بندی واحدهای مونتاژ مورد استفاده قرار می‌گیرند . مواد قرار داده شده روی نوار نقاله از طریق یک حرکت مداوم و بدون توقف از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل می شوند . نوار نقاله از تسمه فلزی صاف یا رولیک در قسمت بالا تشکیل شده است. اگر فاصله زیاد است نوار نقاله را با رولیک  پیشنهاد می کنیم که مناسب ترین گزینه به نظر می رسد زیرا اصطکاک را کاهش می‌دهد .

طراحی و ساخت نوار نقاله توری فلزی با توجه به نیاز مشتریان در عرض طول قطر مفتول و ابعاد چشمه های توری قابل تغییر میباشد. تسمه نقاله توری فلزی ساخته شده در انواع گالوانیزه و فولادی است که مناسب برای تماس مستقیم با مواد غذایی و بهداشتی می باشد .

این مطلب هم پیشنهاد می شود  5 نکته که هنگام خرید آنلاین لوازم یدکی خودرو باید بدانید

انواع توری نوار نقاله ها

نوار نقاله توری فلزی، فولادی، آهنی ، گالوانیزه ، استیل

مزایای تسمه توری فلزی

 • قیمت مناسب
 • مقاوم در برابر حرارت بالا
 • استحکام بالا
 • مقاومت کششی بالا
 • ضد آب
 • ضد اسید و مواد شیمیایی
 • دارای تنوع مش بندی
 • دارای تنوع سایز مفتول
 • عمر طولانی
 • راندمان بالا

 

اجزای نوار نقاله توری فلزی

چرخ دنده ، مفتول استیل ، فولادی ، گالوانیزه ، زنجیر صنعتی

 

کاربرد نوار نقاله توری

نوار نقاله توری در جایی مصرف دارد که محدودیتی به جهت استفاده از تسمه نقاله های لاستیکی و pvc  و … نداشته باشند  نوار نقاله های توری از لحاظ جنس چندین نوع می باشند و جنس این توری ها توجه به محصول حمل کننده خود دارد . اگر محصولات غذایی مانند کیک و بیسکویت و نان و شکلات حمل کند بایستی با توجه به بهداشتی بودن محصول از جنس استیل استفاده گردد و اگر این محصول بهداشتی نبود و نیازی به استفاده از استیل نیست به علت پایین آوردن قیمت می توان از فولاد معمولی استفاده کرد و اگر محدودیتی از لحاظ استفاده از فولاد دارید می توانید فولاد با روکش گالوانیزه استفاده کنید . جنس گالوانیزه در برابر زنگ زدگی و خورنده بودن محیط مقاومت دارد این توری ها با قطرهای مفتول ساخته شده و در عرض و طول میتوانید سفارش دهید .

امتیاز دهید post

1 نظر ثبت شده است

 • حجت محمدی
  2022-07-06 22:29:49

  نوار نقاله ها دستگاه های بسیار پرکاربردی در صنعت مهندسی هستند ... ممنون میشم برای ساخت و طراحی نوار نقاله ها راهنمایی بفرمایید که چطور میتونیم با شرکت شما مشاوره داشته باشیم... ممنون از شما و محتوای بسیار خوب شما