معرفی کامل کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

معرفی کامل کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان هم نمی تواند به اندازه یک پایگاه داده اطلاعات داشته باشد. پایگاه های داده برای ارائه اطلاعات و تحلیل آنها هستند. پس انتخاب بهتری است که ما به جای مراجعه به صرافی های مختلف برای کسب اطلاعات سری به یک پایگاه داده معروف آمریکایی بزنیم. کوین مارکت کپ پلتفرمی است که امروز قصد معرفی آن به شما را داریم. اگر در بازار رمزارز ها سرمایه دارید یا حتی قصد دارید به این بازار ورود کنید حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا این پلتفرم جامع اطلاعاتی را بررسی نماییم.

مارکت کپ یا ارزش بازار (Market Cap) چیست؟

ارزش بازار یا Market Capitalization، ارزش مادی و دارایی یک شرکت است. در بازار کریپتوکارنسی، مارکت کپ یا ارزش بازار در حقیقت ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آنها می­باشد. به عنوان مثال، یک رمزارز با داشتن حدود 1 میلیون کوین (یا توکن)، به ارزش هر توکن معادل ۱ دلار، ارزش بازاری معادل ۱۰ میلیون دلار دارد. این رقم می‌تواند بزرگی و حجم یک بازار و میزان سرمایه در گردش آن را نشان دهد. مارکت کپ در معنای کاربردی برای این است که خریدار بداند رمز ارزش چه سهمی از بازار دارد و برای خرید مناسب است یا نه.

معرفی کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

این پایگاه داده حجم بزرگی از اطلاعات را در اختیار کاربران خواهد گذاشت. این اطلاعات به شکل رایگان در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت و هزینه ای بابت ارائه آنها دریافت نخواهد شد. این سایت دارای قابلیت های فراوانی مثل استفاده از اقسام چارت ها و نمودار ها، آخرین تغییرات و امکانات دیگر است. این پلتفرم امکان شخصی سازی فراوانی را به کاربر خود خواهد داد و باعث می شود شما پرتفوی شخصی خود را بسازید و اکانت خودتان را کاملا تغییر دهید. باینسس به عنوان بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان اطلاعات این مجموعه را تایید کرده است.

قابلیت های کوین مارکت کپ

در قسمت بالای صفحه اصلی کوین مارکت، شما از طریق کلیک بر روی گزینه Cryptocurrencies، می‌توانید از آپشن های این پلتفرم استفاده کنید. لیست کامل ارز دیجیتال در این سایت موجود است. در ادامه همراه ما باشید تا برخی از این امکانات را بررسی نماییم.

  1. دسترسی به اطلاعات آخرین تغییرات بیش از 17 هزار رمزارز بازار
  2. امکان ساخت پرتفوی رایگان و شخصی سازی آن
  3. watch list برای رصد رمزارزهای مختلف
  4. امکان کنترل اکانت از طریق اپلیکیشن موبایل

اعتبار پلتفرم (coinmarketcap)

این شرکت از سال 2013 که تاسیس شد به سرعت به منبع خبری برای رصد بازار تبدیل گشت. علاوه بر کاربران، موسسات و سازمان ها، خبرگزاری ها و شبکه های مختلف برای نشر اخبار خود از این پلتفرم استفاده می کنند به آن منبع می دهند. رسانه هایی مثلCNBC ، Bloomberg در ایالات متحده آمریکا از این پلتفرم برای خبررسانی استفاده می کنند. دولت ایالات متحده برای تحلیل جامعه آماری خود در زمینه ارز دیجیتال، از داده های کوین مارکت کپ بهره می برد. همگی این ها نشان دهنده اعتبار این سیستم هستند و اینکه چقدر می توان به این پلتفرم و اطلاعاتش اعتماد کرد.

ثبت نام در کوین مارکت

برای ثبت نام در این سایت شما نیاز به یک ایمیل و رمز عبور دارید. به همین راحتی اکانت و حساب کاربری‌تان ساخته خواهد شد. اگر بر روی تیک دریافت اخبار روزانه کلیک کنید، اخبار مهم در زمینه رمزارز هر روز به ایمیلتان ارسال می شود. برای اعتبار سنجی یک ایمیل برای شما می فرستند که باید با مراجعه به صندوق ورودی ایمیل خود آن را تایید کنید. ثبت نام در این پلتفرم به قدری ساده است که همه می توانند این کار را انجام دهند و از امکانات آن استفاده نمایند.

آشنایی با صفحه ورود

نوار بالایی سایت اولین چیزی است که در نگاه اول ممکن است توجه شما را جلب کند. در این فیلد تعداد رمزارزهایی که در بازار موجود هستند برای شما لیست شده است. تا زمان نگارش این نوشته چیزی حدود 17 هزار رمزارز در بازار وجود دارند که شما می توانید اطلاعات هر یک از این رمز ارز ها را در این سایت ببینید. در کنار این تعداد صرافی های موجود لیست شده است. تعداد این صرافی ها ممکن است کم و زیاد شود پس عدد دقیقی را ذکر نمی کنیم. در بخش های کناری نیز موارد دیگری مثل ارزش کل بازار، حجم معامله شده امروز، میزان تسلط بر روی بازار و اطلاعاتی دیگر در دسترس است.

کوین مارکت کپ (coinmarketcap) مناسب چه افرادی است؟

اگر در دنیای ارزهای دیجیتال دارای سرمایه هستید این بستر برای شما مناسب است. شما با دریافت اطلاعات و علم به تحلیل آنها می توانید داده های مفیدی در زمینه رمزارز خریداری شده بدست بیاورید. این اطلاعات به شما کمک می کند که تحرکات بازار را پیشبینی کنید یا درباره رمز ارز جدیدی که به تازگی لیست شده دیتا بدست بیاورید. وجود یک ارز دیجیتال جدید در coinmarketcap مساوی است با اطلاعات و آماری که در اختیار شماست و این یعنی فرصت خوبی برای سرمایه گذاری یا حتی حفظ سرمایه کنونی شما.

چه پروژه هایی در کوین مارکت کپ لیست می شوند؟

کوین مارکت برای لیست شدن ارزها در پلتفرم خود معیار های سفت و سختی دارد. توضیح این معیارها آنقدر زیاد است که خودش به تنهایی یک مقاله خواهد شد اما ما به اختصار موارد مهمی از این بخش را به شما توضیح خواهیم داد. به شکل کلی هر اطلاعات دروغین و بدون مدرکی باعث خواهد شد ارز مورد نظر در این شبکه لیست نشود و یا بعدا از آن حذف شود. این شرکت برای ثبت یک رمزارز حداقل هایی تعیین کرده که اگر این حداقل ها رعایت نشود ارز قابل لیست شدن نیست و باید قید مارکت را بزند.

سخن آخر

کوین مارکت کپ (coinmarketcap) جایی است که بهترین صرافی ارز دیجیتال در جهان یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم بهترین صرافی های دنیا نظیر اوکی اکسچنج، اطلاعات آن را تایید می‌کنند. این پلتفرم بی طرفانه اطلاعات را دریافت و تحویل شما خواهد و باقی ماجرا به عهده شما خواهد بود.

جهت اطلاع از خرید و فروش ارزدیجیتال می‌توانید به صرافی معتبر اوکی اکسچنج مراجعه کنید. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

5/5 - (1 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد