تولید بی وقفه نفت و گاز از تمام سکوها و میدان‌ها ادامه می‌یابد - اخبار جدید

تولید بی وقفه نفت و گاز از تمام سکوها و میدان‌ها ادامه می‌یابد

تولید بی وقفه نفت و گاز از تمام سکوها و میدان‌ها ادامه می‌یابد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «بیژن زنگنه»، وزیر نفت در نشست با معاون اول رئیس‌جمهوری با تشریح اقدام‌های وزارت نفت در مقابله با کووید ۱۹ گفت: وزارت نفت تلاش مصرانه برای عدم توقف تولید در صنعت نفت و حفظ سلامت کارکنان را با شیوع این ویروس در کشور از ابتدای این شرایط داشته است. 

او افزود: اقدام‌های وزارت نفت برای گذر از شیوع ویروس کرونا با اولویت مناطق استقرار تأسیسات حیاتی صنعت نفت در چهار بخش پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازگشت به شرایط عادی انجام شد. 

زنگنه تاکید کرد: آموزش، انضباط، اجرای دقیق و سختگیرانه دستورالعمل‌های ابلاغی، لغو تعویض شیفت اتباع خارجی شناورها، ممانعت از حضور کاکنان مناطق پرریسک به عسلویه و سکوها و جزایر نفتی، تب‌سنجی کارکنان، برگزاری جلسات به صورت ویدئوکنفرانس، مرخص کردن کارکنان پیمانکاران طرح‌های توسعه‌ای طرف قرارداد با شرکت نفت و گاز پارس از ۲۰ اسفند تا ۲۲ فروردین، تأخیر اجرای تمامی طرح‌های دریایی از جمله اقدام‌های پیشگیرانه با این ویروس بود. 

وزیر نفت خاطر نشان کرد: تجهیز نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی اهواز، تحویل ۲۰ دستگاه ونتیلاتور، تولید محصولات ضدعفونی‌کننده دست و آب‌ژاول، ارسال رایگان مواد پلیمری از جمله فعالیت‌های صنعت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی است. 

او ادامه داد: تداوم بی‌وقفه تولید از تمام سکوها و میدان‌های گازی و تداوم تولید نفت در تمامی سکوها و مناطق عملیاتی در نتیجه این اقدام‌ها محقق شده است. 

به گفته زنگنه، هم‌اکنون تمام فعالیت‌های طرح‌های صنعت نفت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته شده است و تعمیرات اساسی فازهای پارس جنوبی و ادامه فعالیت‌های فاز ۱۳، ۱۴، ۲۱تا ۲۴ نیز به زودی آغاز می‌شود.

وزیر نفت گفت: از همه کارکنان و کادر درمان، مدیران و کارگران برای پیشیرد اهداف صنعت نفت در این شرایط تشکر و قدردانی می‌کنم. 

بیشتر بخوانید:

  • دستور وزیر نفت برای بررسی راهکارهای کاهش تصدی دولت در زنجیره توزیع فرآورده
  • ضرورت ارتقای پایداری شبکه‌های اتوماسیون صنعت نفت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : برنا نیوز