مدت زمان سفر با اتوبوس از تهران به گرگان

گرگان همیشه مقصد جذابی است. مرکز استان گلستان و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای شمالی کشور از همه ‌نظر می‌تواند توجه مسافران بسیاری را به خود جلب کند: آب و ‌هوای جذاب، طبیعت بکر و مردمانی مهمان‌نواز با تنوع فرهنگی مثال زدنی و تاریخی کهن. یک مسافرت جذاب چه چیز دیگری کم دارد؟ تا یادمان نرفته بگوییم به این لیست باید غذاهای جذاب را هم اضافه کنید. کافی‌ است بلیط اتوبوس تهران گرگان علی بابا را رزرو کنید و مسافر این شهر جذاب شوید.

راه‌های رفتن به گرگان

اولین سوال این است که چگونه به گرگان برویم؟ شما راه‌های زیادی پیش‌روی خود دارید. می‌توانید سوار هواپیما شوید یا از خودروی شخصی و یا خودروی سواری استفاده کنید. می‌توانید به قطار هم فکر کنید اما ارزان‌ترین راه، استفاده از اتوبوس است. کافی است به سایت علی بابا بروید و از مبدا تهران، مقصد گرگان را انتخاب کنید و بعد از ثبت مشخصات، بلیط اتوبوس تهران گرگان را برای اولین فرصت خود رزرو کنید. شما در هر زمانی می‌توانید این‌کار را انجام دهید اما اگر کمی برنامه‌ریزی داشته باشید بهتر است. چراکه با وجود سرویس‌های متعدد اتوبوس تهران گرگان و بلیط اتوبوس گرگان تهران، در بسیاری از مواقع ممکن است بلیطی پیدا نکنید. توجه داشته باشید شهر گرگان مسافران زیادی را پیش از شما به خود جذب کرده است.

کدام پایانه؟

در تهران چهار پایانه مسافربری اصلی وجود دارد: جنوب، غرب، شرق و آرژانتین. با توجه به موقعیت جغرافیایی گرگان، طبیعی است که دو پایانه مسافربری شرق و آرژانتین بهترین گزینه‌ها هستند. سفر شما دو مسیر احتمالی دارد که در اغلب موارد به انتخاب راننده بستگی دارد. اما بدانید هردو انتخاب زیبا هستند: مسیر فیروزکوه و مسیر جاده هراز. اتوبوس گرگان قرار است بعد از پایان این دو مسیر به قائمشهر برسد.

جاده فیروزکوه

مدت زمان سفر با اتوبوس از تهران به گرگان

ابتدا مسیر فیروزکوه را با هم مرور می‌کنیم. جاده فیروزکوه یکی از قدیمی‌ترین جاده‌های شمال کشور است. چون این مسیر برای تردد ماشین‌های سنگین طراحی شده است، امنیت خوبی دارد و در اغلب جاها چهاربانده است؛ پس از این نظر تا حدود زیادی امنیت شما تضمین شده است. پس از خروج از تهران و عبور از جاجرود و بومهن، وارد مسیری کوهستانی می‌شوید و پس از طی 81 کیلومتر به دماوند می‌رسید. پس از دماوند شما همچنان در یکی از مرتفع‌ترین جاده‌های کشور خواهید بود و از شهرهای آبسرد و فیروزکوه و پل سفید و زیراب گذر خواهید کرد. از دماوند تا زیرآب 145 کیلومتر است و مسیر شما از میان کوهستان‌های مرتفع می‌گذرد. مناظر بیرون، کوه‌های سربه‌فلک کشیده‌ای هستند که جاده از زیر آن‌ها می‌گذرد. کمی پیش از زیراب جاده‌ای جنگلی را تجربه خواهید کرد که این جاده جنگلی حدود 45 کیلومتر تا قائمشهر ادامه خواهد داشت.

جاده هراز

مسیر دوم از جاده هراز می‌گذرد. ابتدای مسیر جاده هراز و فیروزکوه باهم یکی است. شما در هردو مسیر از جاجرود، رودهن و بومهن می‌گذرید. در جاده هراز آبعلی و پلور و لاریجان منتظر شما هستند. شما در مسیر جاده به همراه رودخانه هراز به سمت سرزمین‌های شمالی حرکت خواهید کرد و پس از طی 194 کیلومتر به آمل خواهید رسید. در اینجا هم جاده‌ای کوهستانی و جنگلی دارید با این تفاوت که زودتر به اولین شهر شمالی می‌رسید و در ادامه سفر قرار است از بابل به سمت قائمشهر حرکت کنید.

احتمالا تا به اینجای مسیر سه یا چهار ساعت در اتوبوس بوده‌اید و بلیط اتوبوس تهران گرگان در این چهار ساعت برای شما سفری کوهستانی و جنگلی به ارمغان آورده است. البته این زمانی است که در اوج ترافیک به سمت گرگان حرکت نکرده‌اید.

از قائمشهر تا گرگان

پس از قائمشهر تا گرگان یک مسیر اصلی در انتظار شما است که از میان شالیزارهای برنج می‌گذرد. شما می‌توانید مانند مسافرانی باشید که شهر ‌به شهر را مثل مراحل یک بازی طی کرده و امتیازش را ذخیره می‌کنند.

راهنمای سفر جاده ای از تهران به مشهد از مسیر گرگان

قائمشهر به ساری نزدیک است، تنها 22 کیلومتر و در کنار شما ریل قطار هم می‌گذرد. می‌توانید بلیط اتوبوس تهران گرگان را با بلیط قطارش در ذهن خود مقایسه کنید. 51 کیلومتر بعد از ساری به بهشهر خواهید رسید در این میان اگر خواب نباشید، نکا را هم خواهید دید. از بهشهر تا گرگان 81 کیلومتر در پیش خواهید داشت. البته بدانید در این مسیر از دو شهر گلوگاه و کردکوی هم خواهید گذشت. مسیر شما همچنان از میان شالیزارها خواهد گذشت و گاهی از میان جنگل‌های جلگه‌ای گرگان. هرازگاهی هم اگر خواب نباشید و چشمتان به کنار پنجره بیافتد شاید لباس‌های ترکمنی زیبایی ببینید که در کنار جاده به فروش می‌رسند.

مسیر شما از قائمشهر به گرگان تقریبا دو ساعت و نیم زمان می‌برد. پس در مجموع حدود شش ساعت و نیم تا هفت ساعت در راه خواهید بود، (در این مسافرت البته باید توقف‌های بین‌راهی را هم در نظر بگیرید که برای رفع خستگی مسافران صورت می‌گیرد) البته باید تاکید کنیم که این زمانی است که شما در جاده ترافیک نداشته باشید.

پس شما می‌توانید هم‌اکنون تصمیم بگیرید و برای رزرو بلیط اتوبوس تهران گرگان اقدام کنید. مطمئن باشید که سفری جذاب و دیدنی در انتظارتان خواهد بود.

 

 

منبع