ورود به سایت واتساپ وب web.whatsapp.com

ورود به سایت واتساپ وب web.whatsapp.com

واتس‌اپ، پیام‌رسانی که بیش از یک میلیارد کاربر دارد و به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا شناخته می‌شود. برنامه‌ای که به شما امکان ارسال پیام و تماس از طریق اینترنت را فراهم کرده تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. اپلیکیشن واتساپ به راحتی در گوشی‌های موبایل نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آموزش نحوه راه‌اندازی واتساپ تحت وب

واتس‌اپ تحت وب از طریق تمامی مرورگرها قابل استفاده است و کارکردن با آن بسیار راحت است. برای فعال‌سازی این امکان لازم است چند مرحله کوچک را پشت سر بگذارید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مرحله اول: ورود به وب‌ سایت واتساپ

ورود به سایت واتساپ وب web.whatsapp.com
تصویر بخش راه اندازی واتس اپ وب

ابتدا از طریق یک مرورگر به صفحه واتساپ تحت وب بروید. همانطور که مشاهده می‌کنید، در این صفحه یک QR code بزرگ وجود دارد. شما باید با استفاده از دوربین تلفن همراه خود این کد را شناسایی کرده و اجازه دسترسی به واتس‌اپ از طریق وب سایت را صادر کنید. برای انجام این کار مرحله بعدی را طی کنید.

مرحله دوم: رفتن به بخش QR code با تلفن همراه

ورود به سایت واتساپ وب web.whatsapp.com

فرقی ندارد که تلفن همراه شما از چه سیستم‌عاملی استفاده می‌کند. Ios، android یا با هر نوع سیستم عاملی دیگری می‌توانید واتس‌اپ تحت وب را با شناسایی کد QR در وب‌سایت این پیام‌رسان استفاده کنید.

برای انجام این کار ابتدا اپلیکیشن واتس‌اپ را در گوشی خود باز کنید. از طریق سه نقطه سمت راست، بالای صفحه منوی واتس‌اپ قابل مشاهده است.  از طریق این منو روی آیکون WhatsApp Web کلیک کنید.

مرحله سه: اسکن QR code از طریق دوربین موبایل

اگر در این مرحله از شما درخواست دسترسی به دوربین شما خواسته شد، آن را تایید کنید. چراکه برای خواندن کد باید از دوربین موبایل خود استفاده کنید.

ورود به سایت واتساپ وب web.whatsapp.com

گوشی موبایل خود را روی کد QR نگه دارید تا شناسایی شود. بهتر است گزینه Keep me signed in را انتخاب کنید تا لازم نباشد این فرآیند را برای هر بار ورود مجدد به واتس‌اپ تحت وب طی کنید. پس از شناسایی کد توسط دوربین، شما وارد اکانت واتس‌اپ خود خواهید شد.

آیا امکان استفاده از واتساپ بدون گوشی ممکن است؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است! واقعیت این است که واتس‌اپ به صورت رسمی هیچ راهکاری برای چنین شرایطی ارائه نداده. شما برای دسترسی به واتس‌اپ باید اپلیکیشن این پیام‌رسان را داشته باشید. همانطور هم که مشاهده کردید، برای دسترسی به نسخه وب نیز موبایل لازم است. اما راهکارهای فرعی برای داشتن واتس‌اپ بدون گوشی موبایل وجود دارد.

برای داشتن واتس‌اپ بدون گوشی باید از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز اندروید در بستر ویندوز استفاده کنید. مهم‌ترین نرم‌افزارهای شبیه‌ساز blue stack، MEmu و remix است که در بستر اینترنت قابل تهیه هستند. پس از نصب این نرم‌افزارها می‌توانید واتس‌اپ موبایل را شبیه‌سازی کنید اما به یاد داشته باشید که همچنان یک تلفن همراه برای دربافت پیامک واتساپ نیاز خواهید داشت.

نصب نرم افزار واتس اپ برای کامپیوتر

در کنار واتس‌اپ تحت وب، امکان استفاده از نرم‌افزار واتس‌اپ برای کامپیوترها نیز وجود دارد. برای استفاده از آن کافی است ابتدا این نرم‌افزار را از وب‌سایت واتس‌اپ دانلود کنید. سپس تمامی مراحل راه‌اندازی آن، مشابه واتس‌اپ تحت وبی است که در این مقاله آموزش داده شد.

چرا واتس اپ وب با آی پی ایران در دسترس نیست؟

به تازگی مشکلی برای کاربران واتس اپ وب در ایران پیش آمده و باعث شکایت آن‌ها از این پیام رسان شده است. واتس اپ وب دیگر با آی پی ایران در دسترس نیست و برای استفاده از آن باید آی پی را تغییر داد (از فیلترشکن استفاده کرد!)

این اتفاق به دلیل یک مشکل داخلی نیست؛ بلکه به دلیل جابه‌جایی سرورهای واتس اپ رخ داده است. همانطور که می‌دانید واتس اپ یکی از زیرمجموعه‌های فیسبوک است و به تازگی، سرورهای واتس اپ وب به فیسبوک منتقل شده‌اند و همین تغییر، دلیل از دسترس خارج شدن واتس اپ وب است.

با یک مثال می‌توانیم موضوع را بهتر شرح بدهیم: اطلاعات واتساپ وب درون قلعه‌ای قرار دارد که متعلق به فیسبوک است. دسترسی به فیسبوک با آی پی ایران نیز برای ما امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل به واتساپ وب هم دسترسی نداریم.

نکته دیگر این است که انتقال سرورهای واتس اپ احتمالا به نسخه وب آن ختم نمی‌شود و احتمالا سرورهای نسخه موبایل آن نیز به فیسبوک انتقال پیدا کند. در نتیجه، ممکن است در آینده نزدیک بدون تغییر آی پی به طور کلی به این پیام رسان دسترسی نداشته باشیم!

سوالات متداول درباره واتساپ وب (WhatsApp Web)

چگونه واتس‌اپ را روی ویندوز نصب کنیم؟

کافی است به وب‌سایت واتس‌اپ بروید و نرم افزار واتس‌اپ را برای ویندوز نصب کنید. برای دریافت لینک و راهنمایی بیشتر کلیک کنید.

آیا استفاده از واتس‌اپ کامپیوتر بدون گوشی موبایل ممکن است؟

واتس‌اپ به صورت رسمی هیچ امکانی برای دسترسی به این پیام‌رسان بدون دسترسی به گوشی را فراهم نکرده است.

آیا استفاده از اکانت گوگل در واتساپ ممکن است؟

بله، از اکانت گوگل برای بک آپ گرفتن از اطلاعات واتس‌اپ استفاده می‌شود.

نحوه راه‌اندازی واتس‌اپ تحت وب چگونه است؟

کافی است وارد وب‌سایت یا نرم‌افزار واتس‌اپ شده و از طریق اسکن کردن QR Code وارد اکانت خود شوید. راهنمایی کامل راه اندازی واتس اپ وب را در این مقاله بخوانید

4/5 - (23 امتیاز)
نویسنده : محمد جواد