ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

ورود به سامانه شاد shad.ir

ورود به نسخه تحت وب شاد

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن شاد

 


دانش آموزان به منظور احراز هویت در سامانه شاد باید ابتدا اپلیکیشن آن را از نشانی اینترنتی shad.ir دانلود کنند و یا از طریق نسخه تحت وب سامانه شاد به نشانی web.shad.ir اقدامات لازم را انجام دهند.


راهنمای ورود به سامانه شاد وب

دانش آموزان جهت استفاده از برنامه شاد می بایست مشخصات خود را به رسمیت در این سامانه ثبت کنند تا بتوانند فرآیند آموزش خود را با شرکت در کلاس های مجازی پیگیری نمایند. لازم به ذکر است که استفاده از نسخه تحت وب تنها از طریق سیستم های رایانه ای مانند کامپیوتر امکان پذیر نیست و دانش آموزان می توانند از طریق مرورگر موجود در گوشی همراه نیز به این آدرس مراجعه کنند. در ادامه، راهنمای ورود به سامانه وب شاد به صورت گام به گام و تصویری ذکر شده است.

 • ابتدا به آدرس اینترنتی web.shad.ir مراجعه کنید و در صفحه اول، شماره تلفن همراهی را وارد نمایید که در دسترس باشد.

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

 • یک کد فعال سازی 5 رقمی به شماره تماس ثبت شده در مرحله قبل ارسال می گردد که می بایست آن را در کادر مربوطه درج نمایید.

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

 • پس از ورود به محیط تحت وب سامانه شاد، از قسمت راست صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

 • نقش خود را به عنوان “معلم”، “دانش آموز” یا “مدیر” انتخاب کنید.

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

 • مطابق تصویر، لازم است کد ملی خود را درج نموده و بر روی گرینه “ارسال” کلیک نمایید.

ورود به سامانه شاد وب | دانلود اپلیکیشن شاد web.shad.ir

در مراحل بعدی می بایست اطلاعاتی از قبیل سال، ماه و روز تولد خود را نیز وارد کنید و نهایتا مواردی که به ثبت رسانده اید را تایید نمایید.

نسخه تحت وب با نسخه موبایلی برنامه شاد چه تفاوتی دارد؟

اپلیکیشن دانش آموزی شاد جهت ارائه برخط دروس به محصلین مدارس در دو نسخه اندروید و ویندوز ارائه شد. اگر چه این دو نسخه جهت ارائه خدمات یکسان به وجود آمده اند اما تفاوت هایی دارند که در ادامه به برخی از موارد مهم آن پرداخته شده است.

 • امکان ارسال ویس در نسخه تحت وب وجود ندارد.
 • دانش آموزان نمی توانند تماس صوتی یا تصویری از طریق نرم افزار تحت وب برقرار کنند.
 • در نسخه ویندوز نمی توان نسبت به برگزاری لایو یا برنامه زنده و آنلاین اقدام نمود.
 • بخش شادینو و برخی از سرویس های موجود در نسخه اندروید اپلیکیشن‏، در سامانه تحت وب وجود ندارد.

زیبا سازی و باز طراحی رابط کاربری

با توجه به این که بازه سنی کاربران شاد گستردگی بسیاری دارد، بر اساس مطالعه روانشناسی و استفاده از نظرات کارشناسان گرافیک و فناوری اطلاعات، رابط کاربری و تجربه کاربری در نسخه جدید شاد تغییرات قابل توجهی داشته است؛ این نسخه از اپلیکیشن شاد راهکارهایی برای ارتباط بهتر کاربران از جمله ایجاد جذابیت های بصری، رنگی و کارکتر استفاده شده است به گونه ای که هم دانش آموزان و هم مدیران و معلمان بتوانند با آن تعامل بیشتری برقرار کنند و استفاده از خدمات و سرویس های ارائه شده به راحتی انجام شود چرا که هر اندازه رابط کاربری یک اپلیکیشن، جذاب و زیبا باشد، سبب تسهیل وتسریع ارتباط کاربران  و مشتریان اپ با خدماتش می شود چرا که اپلیکیشن شاد از معدود اپلیکیشن های ارائه سرویس است که زمان ماند کاربران در آن مقدار قابل توجهی دارد؛ استفاده از ساختار یکپارچه ارائه سرویس، سهولت استفاده از خدمات، توجه به قواعد ضروری، در نظر گرفتن اصول فراگیری کاربران و افزایش انعطاف پذیری از معارهای رابط کاربری جدید شاد است.

احراز هویت و اعطای نقش به کاربران

در اپلیکیشن شاد سه گروه کاربر مدیران مدارس، معلمین و دانش آموزان بر اساس شماره همراه ثبت شده در سامانه سناد احراز هویت می‌شوند؛ بنابراین بر اساس یکی از این سه نقش می توان فیچرهای مناسب همان نقش را ارائه داد که در ویژگی‌های بعدی ارائه خواهد شد؛ برای مثال به‌محض ورود و احراز هویت مدیر مدرسه، کلاس‌های مدرسه به‌صورت خودکار تعریف می‌شوند و نیازی به ساخت گروه‌های کلاسی نیست.

پیام‌رسان شاد

توسعه پیام‌رسان شاد به گونه ای جامع و بر اساس سیاست های وزارت آموزش و پرورش توسعه یافته است که نیازی به استفاده از پیام رسان های دیگر نباشد؛ این پیام رسان تمامی ویژگی های اصلی یک پیام رسان  اعم از ارسال متن، تصویر، صوت، ویدئو، فایل و ارسال موقعیت جغرافیایی، ساخت نظرسنجی، ذخیره پیام‌ها و … را داشته و بر اساس نقش کاربر به آن‌ها امکان ارسال می‌دهد؛ ویژگی متمایز کننده این پیام رسان قابلیت ارسال فایل تا ۵/۱ گیگا بایت است که به خودی خود یکی از مزایای استفاده کاربران از پیام‌رسان شاد است، اطلاعات پیامرسان درون خود پیامرسان ذخیره شده اند و وابسته به ابزار مورد استفاده کاربر نیست و کاربر کافی است با دستگاه دیگر در حساب کاربری خود وارد شود تا بتواند به حساب کاربری خود وارد شود؛ در این پیام‌رسان نیز امکان حذف و ویرایش پیام‌های ارسالی وجود دارد.

پخش زنده کلاس: ارتباط زنده دوطرفه

یکی از قابلیت های  نسخه جدید شبکه آموزشی شاد سرویس ارتباط زنده دو طرفه است، این سرویس به ارائه تصاویر و دریافت بلادرنگ تصاویر کاربر دیگر و درج نظر تعریف می‌شود که بعد از ارائه سرویس یک طرفه، توسعه سرویس ارتباط زنده دو طرفه با هدف برگزاری جلسات آنلاین مدیران، برگزاری جلسات اولیا و مربیان، برگزاری کلاس‌های تعاملی و به طور کلی ارتباط تصویری همزمان کاربران در نسخه جدید شاد ایجاد شده‌است.

معلم در کلاس‌های آنلاین خود می‌تواند با انتخاب پخش زنده دو طرفه کلاس‌های آنلاین تعاملی با هدف پرسش و پاسخ دانش‌آموزان برگزار کند به این صورت که فرد آغاز کننده تصویر آنلاین خود را در گروه ایجاد می کند و دیگر اعضای گروه می توانند با ارسال در خواست لایو در آن شرکت کنند و یا پرسش‌های خود را برای پاسخگویی معلم در پخش زنده درج کنند، معلم در حین برگزاری پخش زنده می‌تواند لیست حاضرین در لایو را مشاهده کند؛ پخش زنده تا ۲۴ ساعت قابل دانلود است.

تماس صوتی درون اپلیکیشن ( تماس دوسویه)

تماس رایگان اینترنتی اپلیکیشن‌های پیام رسان و افزایش جذابیت استفاده از اینگونه سرویس ها توسط کاربران در نسخه جدید شاد برای جامعه آموزش و پرورش ایران در نظر گرفته شده است، در سرویس پیام رسان شاد، تماس صوتی دو سویه این امکان را فراهم می‌کند که معلم و یا مدیر با کاربران تماس صوتی رایگان برقرار کنند؛ این سرویس برای برگزاری آزمون های شفاهی و پرسش و پاسخ قابل استفاده است؛ این سرویس کاملا مانند سرویس مکالمه تلفنی بوده و کاربر تنها آن را بر بستر اینترنت به صورت رایگان تجربه می کند.

تماس تصویری درون اپلیکیشن ( تماس دوسویه)

برقراری تماس تصویری یکی از بهترین روش‌های ممکن برای برقراری ارتباط به عنوان یکی از پرطرفدارترین سرویس های تعاملی محسوب می شود، این سرویس امکان آن را فراهم می‌آورد تا بتوان از طریق آن با دستگاه دیگری که به اینترنت متصل است، با کاربر دیگر ارتباط تصویری برقرار کرد؛ در تماس تصویری دو کاربر علاوه بر تبادل صدا، می‌توانند تصویرخود و مخاطب را نیز به صورت همزمان روی صفحه تلفن خود مشاهده کنند، از این سرویس نیز می‌توان جهت برگزاری آزمون های شفاهی با اهمیت بالاتر که نیاز به دیدن تصویر دانش آموز و یا ارتباط مدیر با معلمین دارد استفاده کرد، در نسخه جدید شاد این قابلیت وجود دارد .

تکالیف دانش‌آموزان

تکلیف یکی از مهمترین روش های کمک به یادگیری و تثبیت آموخته های دانش‌آموز است؛ این سرویس در راستای پیشرفت دانش‌آموز به معلم کمک می‌کند تا از وضعیت یادگیری دانش‌آموز و نقاط ضعف و قوت وی در دروس مطلع شود؛ در نسخه جدید شاد، سرویس تکلیف برای معلم شامل ۳ بخش تکالیف درجریان ، تکالیف به اتمام رسیده و ثبت تکلیف جدید ارائه شده است.

معلم می‌تواند با انتخاب کلاس و درس خود پس از تعیین عنوان و مشخصات، تکلیف را ثبت کند؛ تکلیف ایجاد شده در قسمت تکالیف درجریان قرارگرفته و پس از اتمام زمان و تاریخ فعال بودن، به قسمت تکالیف به اتمام رسیده اضافه می‌شود تا معلم ضمن مشاهده پاسخ‌های ارسال شده دانش‌آموزان، تصحیح و نمره دهی به آن بتواند پاسخ صحیح تکلیف را بارگذاری کرده و با ارسال مجدد آن به کلاس‌ها و مدارس دیگر تعامل خود را با سرویس ارائه شده افزایش دهد.

حضور و غیاب

در نسخه جدید شبکه شاد، قابلیت حضور و غیاب دانش آموزان فراهم شده است ، معلمان می توانند با تعیین برنامه هفتگی کلاسی و با مراجعه به لیست کلاس‌ها از وضعیت حضور هر یک از دانش‌آموزان اطلاع پیدا کنند،در کلاس‌های آنلاین به صورت خودکار هر ۷ دقیقه حضور دانش‌آموز ثبت شده و حضور وی به معلم اعلام می‌شود؛ معلم می‌تواند در صورت موجه بودن غیبت دانش آموز، وی را به لیست حاضرین اضافه کند.

ارتباط زنده یک طرفه

سرویس ارتباط زنده یک طرفه ( یک سو ارائه تصویر، سوی دیگر دریافت تصویر و ارسال نظر) تعریف می‌شود که در حال حاضر هر فردی که عضو گروه است می تواند با انتخاب گزینه پخش زنده برای افراد آن گروه ارتباط لایو یک طرفه ایجاد کند به این صورت که فرد آغاز کننده تصویر آنلاین خود را در گروه ایجاد می کند و دیگر اعضای گروه می توانند او را مشاهده کرده و نظر خود را ارسال کنند، پخش زنده تا ۲۴ ساعت قابل دانلود در شبکه شاد است؛ این ویژگی در کانال توسط ادمین نیز قابل استفاده بوده و ادمین می تواند لایو یک طرفه برای اعضای کانال به اشتراک بگذارد؛ لازم به ذکر است که با توجه به این که ادمین گروه قابلیت تنظیم دسترسی اعضا از نظر ارسال پیام را دارد می تواند امکان ارسال پخش زنده توسط دیگر اعضا را مدیریت کند.

محتواها و مواد آموزشی رسمی آموزش و پرورش

در سرویس پیام رسان شاد، محتواها بر اساس مقطع، پایه و درس دسته بندی شده و کاربران با انتخاب هر یک از این دکمه‌ها وارد کانال های مربوطه شده و از  اطلاعات آن استفاده می‌کنند.


سوالات متداول

1- روش ثبت نام در نسخه تحت وب شاد چگونه است؟

ثبت نام در نسخه تحت وب شاد در این مقاله به طور کامل و رایگان توضیح داده شده است.

2- نسخه تحت وب شاد به گوشی هوشمند نیاز است؟

در نسخه تحت وب همانطور که از اسمش پیداست نیاز به یک سیستم رایانه شخصی یا همان کامپیوتر می باشد.

3- استفاده از اپلیکیشن شاد شامل اینترنت رایگان می شود؟

مطابق با اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استفاده از اپلیکیشن شاد دانش آموزی رایگان اعلام شده است.

4.5/5 - (102 امتیاز)
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : محمد جواد

2 نظر ارسال شده
 1. به توچه گفت:

  Kheili khob nabod wali bazam khobi 🎃🎎khodsho dasht bazam mamnon(θ‿θ

 2. دلارام گفت:

  سلام وقتتون بخیر من با ویندوز میخوام وارد شاد بشم ولی وقتی شمارم و میزنم و کلیک اون بالا ک بعدی رو نشون میده رو میزنم هیچ کدی ن برای من ارسال میشه ن صفحه بعدی میره چیکار کنم ک بیاره!