دولت حقوق بازنشستگان و کارگران را بر اساس تورم تعیین کند/سپاه در چند دهه گذشته در کنار مردم بوده است

دولت حقوق بازنشستگان و کارگران را بر اساس تورم تعیین کند/سپاه در چند دهه گذشته در کنار مردم بوده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی  نماینده مردم قم در مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه قوه مقننه، گفت: این روزها مردم کشورهای مختلف و کشور ما درگیر کروناویروس هستند، بیماری که شناسایی آن در کشور ما در قم صورت گرفت ولی شجاعت اعلام آن از سوی کادر درمانی قم موجب بروز نیات ضد دینی و ضد انقلابی و ضد انسانی برخی در داخل و خارج کشور شد و قم را به عنوان مرکز شیوع آن بیماری عنوان کردند که این موضوع جفایی بزرگ در حق مردم قم بود.

وی ادامه داد: آنچه در این بیماری فراگیر به چشم می‌خورد عشق و همنوع دوستی مردم و حضور داوطلبانه طلاب در بیمارستان‌ها و خدمت‌رسانی نیروهای جهادی و بسیجی به مردم بود. همچنین لازم است به نقش بی‌بدیل رسانه ملی نیز توجه کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: امروز دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تاسیس نهاد انقلابی سپاه است. نهادی که در عمر خود در این چند دهه همیشه کنار مردم بوده و در مبارزه با تجزیه‌طلبان در دفاع مقدس، در سازندگی، پروژه‌های محرومیت‌زدایی، در رسیدگی به حاشیه‌ شهرهای بزرگ، در بلایای طبیعی و امروز در بیماری کرونا در کنار ارتش با تمام توان خود به میدان آمدند که آرزوی سربلندی برای این عزیزان داریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: 35 روز دیگر چراغ مجلس دهم خاموش و چراغ مجلس یازدهم روشن می‌شود، اما این‌که مجلس دهم به چه میزان موفق بوده، مردم این را قضاوت خواهند کرد. تعداد اندکی از همکاران مجلس دهم در مجلس یازدهم نیز مورد اعتماد مردم قرار گرفتند. اکنون هرچه بود تمام شد و در واپسین روز، همه پاسخگو خواهند بود.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: همکاران در مجلس یازدهم توجه کنند که مردم به امیدی، این اعتماد را کرده‌اند و رای دادن جوانان انقلابی نیز مسئولیت را بر ما سنگین کرده است. مردم از ما می‌خواهند در دوره جدید مجلس با روحیه جهادی و انقلابی با وحدت و کارآمدی، حل مشکلات اقتصادی – معیشتی، بیکاری، افزایش ارزش پول، مبارزه با فساد با اصلاح قوانین فسادزاد و تصویب قوانین ضد فساد، دفاع از حقوق ملت و پاسخگو کردن مسئولین اجرایی مورد توجه قرار گیرد. لازم است همکاران مجلس یازدهم تمام وقت خود را صرف این موارد مهم کنند.

وی ادامه داد: البته عزیزان در مجلس یازدهم توجه کنند که عده‌ای نمی‌خواهند مجلس آینده موفق باشد و با امکانات رسانه‌ای در داخل و خارج به دنبال ایجاد حاشیه و تفرقه هستند به همین دلیل مجلس یازدهم با تمام توان وارد عمل شود و مشکلات را حل کند.

نماینده مردم قم در مجلس عنوان کرد: سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام گرفت که لازم است برنامه‌ریزی‌های صحیح مالیاتی،  گمرکی، بیمه و بانکی به این سو هدایت شود و از تولید کنندگان حمایت لازم به عمل بیاید. اگر سیاست‌گذاری‌ها صحیح نباشد اتفاقی همچون معدوم‌ساختن جوجه‌ها باز رخ خواهد داد، بدتر آنکه معاون وزیر می‌گوید این موضوع پیش‌تر هم اتفاق می‌افتاده و موضوع جدیدی نیست که البته وزارتخانه باید پاسخگو باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: حقوق کارگران، بازنشستگان و موضوع همسان‌سازی از موضوعاتی است که باید بسیار مورد توجه باشد، انتظار داشتیم دولت حقوق و مزایای این عزیزان را براساس نرخ تورم تعیین کند. از وزیر کار و آقای نوبخت می‌خواهیم به این مهم رسیدگی کنند. مشکلات قم همچنان باقی است که لازم است مورد توجه وزرای مربوطه می‌باشد. امیدواریم در مجلس آینده، نمایندگان قم با وحدت و همدلی به رفع این مشکلات بپردازند.

انتهای پیام/

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری تسنیم