تسنیم گزارش می‌دهد؛ نامناسب بودن وضعیت معیشتی اهالی فرهنگ و هنر مازندران در روزهای کرونایی

تسنیم گزارش می‌دهد؛ نامناسب بودن وضعیت معیشتی اهالی فرهنگ و هنر مازندران در روزهای کرونایی
– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، کرونا ویروس یکی از بیماری‌های منحوس قرن که متاسفانه در مدت کوتاه حضورش تاکنون جان هزاران نفر را در دنیا گرفته و سبب آفت‌های بسیاری در کسب و کار و اقتصاد جوامع محلی و ملی شده است.

این ویروس منحوس همچنین سبب تعطیلی مدارس، مراکز آموزشی، دانشگاهی و به تبع آن فعالیت‌های هنری و فرهنگی و اماکن فرهنگی و هنری شده است.

تعطیلی این مراکز فرهنگی و هنری همگام با سراسر کشور در مازندران نیز تسری یافته و اکنون نگرانی‌هایی را برای اشتغال هنرمندان و کارکنان آموزشگاه‌های آزاد هنری استان مازندران ایجاد کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این باره با ابراز نگرانی از وضعیت شغلی هنرمندان و کارکنان آموزشگاههای آزاد هنری در دوران پساکرونا، اظهار داشت: متأسفانه شرایط اقتصادی جامعه فرهنگی و هنری مازندران به دلیل تعطیلیهای اجباری ناشی از شیوع کرونا مناسب نیست و خسارت بسیار زیادی به اقتصاد و معیشت هنرمندان وارد شده است.

انتقاد استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تخریب غیرمنصفانه عملکرد کرونایی دانشگاه علوم پزشکی
پرویز امینی: «پساکرونا» تعبیری مبهم و اغواگر است/ فعلاً هیچ نشانه‌ای بر تغییرات بنیادی نداریم
کاغذبازی کرونایی بهزیستی اردبیل/ ارزیابی روانی در فقدان تجهیزات

وی بیان کرد: در بازه زمانی 20 اسفند تا 20 فروردین به حوزه فرهنگ و هنر مازندران حداقل 25 میلیارد تومان خسارت وارد شد که این رقم طبیعتاً بیشتر نیز خواهد شد. دغدغه پساکرونا در جامعه فرهنگ و هنر برای ما یکی از نگرانی‌های اصلی است. آسیب‌های مالی در این قشر بسیار زودتر از سایر صنوف خود را نشان می‌دهد. نگرانی‌های خود را به استانداری و وزارتخانه انتقال دادیم و در انتظار اتخاذ تصمیم‌های اثرگذار هستیم. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: نگران آینده خانواده فرهنگ و هنر هستیم و به هر حال کشور و تمام دنیا در شرایط خاصی قرار دارد و این وضعیت آسیب زیادی به همه صنوف وارد کرده است. اما جامعه فرهنگ و هنر شکننده‌تر از سایر صنوف است. 

زارع یادآور شد: بخش زیادی از فعالیت‌های آموزشی و حتی اقتصادی فرهنگ و هنر به گروهی بودن وابسته است. برپایی نمایشگاه در گالری‌ها، اجرای نمایش، تمرین تئاتر، برگزاری کنسرت و بسیاری از اقدامات دیگر وابسته به فعالیت گروهی هستند. اما شرایط کنونی سبب شده که همه این فعالیت‌ها متوقف شود که در بخش آموزش و حوزه اجرا اقتصاد هنر را با چالش جدی مواجه کرده است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به استقبال نکردن آموزشگاه‌های آزاد هنری از بازگشایی برای از سرگیری فعالیت گفت: غالباً برخی از خانواده‌ها هنوز حاضر به فرستادن فرزندشان به آموزشگاه‌ها نیستند. 

انتهای پیام/ 681/ ع

امتیاز دهید post
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : خبرگزاری تسنیم