دسترسی سریعتر و آسانتر به اخبار جدید با نصب اپلیکیشن اندروید

خبر خوب برای سهامداران سهام عدالت / احتمال تغییر کارگزار ناظر از هفته آینده

خبر خوب برای سهامداران سهام عدالت / احتمال تغییر کارگزار ناظر از هفته آینده

به گزارش تجارت نیوز، ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند و حدود دو ماه است که برای این سهامداران امکان فروش سهام تا سقف ۳۰ درصد فراهم شده است.

سهامداران ابتدا می‌توانستند درخواست فروش ۳۰ درصد از سهام را به صورت یک‌جا به بانک بدهند و بانک از طریق کارگزاری خود اقدام به فروش کند، چند روز پس از آن امکان فروش از طریق کارگزاری‌های بورسی غیربانکی نیز فراهم شد، در این روش کارگزاری‌ها می‌توانستند که هر مقداری از سهامشان را که تمایل دارند بفروشند و این امکان وجود دارد که سهم و مقدار آن را انتخاب کنند.

اعتراض‌ سهامداران به عدم واریز پول سهام، مبلغ واریزی و عدم پاسخگویی صحیح کارگزاری‌ها نشان می‌دهد که عملکرد کارگزاری‌ها چه بانکی و چه غیربانکی برای سهامداران راضی‌کننده نبوده است.

شرکت سپرده‌گذاری نیز به عنوان نهاد ناظر و اصلی در امر فروش سهام عدالت، به تازگی چند کارگزاری با بهترین و بدترین عملکرد اعلام کرده است که براساس آن کارگزاری‌های اقتصاد بیدار، سهم آشنا و ملل عملکرد بهتری نسبت به سایر کارگزاری‌ها دارند و در مقابل کارگزاری‌های آگاه، مفید، بانک ملی، بانک سپه و بانک صادرات بدترین عملکرد را داشته‌اند.

همچنین در هفته گذشته نیز اعلام کرد که سهام ۶۰۰ هزار نفر از دو میلیون سهامداری که درخواست فروش سهام خود را داده‌اند فروخته نشده و کارگزاری‌ها باید به این افراد اطلاع دهند که علت فروخته نشدن سهامشان چیست؟

بنابراین به نظر می‌رسد که اعتراض سهامداران به‌جاست، در این خصوص برخی از سهامداران به دنبال تغییر کارگزار ناظر هستند و از مسئولان این مطالبه را دارند که امکان تغییر کارگزار ناظر را فراهم کنند. اظهارات برخی از مخاطبان تجارت نیوز را در ادامه می‌خوانید.

سهامداران چه می‌خواهند؟

«جمعیت زیادی خواهان تغییر کارگزار ناظر هستن هر چه سریع تر این امکان فراهم کنین»

«لطفا تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت را هم بگین بزارند»

«امکان تغییر کارگزار ناظر برای فروش سری جدید ۳۰ درصدسهام عدالت را بگذارند.امیدوارم اینجوری نباشه که باید از همون کارگزاری قبلی اقدام کنیم.»

«لطفا تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت را بزارید تا ما بتوانیم کارگزار ناظر را عوض کنیم»

«مسؤلین سهام عدالت لطفا تغییر کارگزار ناظر سهام عدالت رو هم در سامانه بزارید.»

تغییر کارگزار ناظر از کی امکان‌پذیر می‌شود؟

پیگیری‌ها تجارت نیوز از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از برگزاری جلسه‌ای در این خصوص در اوایل هفته آینده خبر می‌دهد.

قرار است در اوایل هفته آینده جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، کانون کارگزاران و شرکت سپرده‌گذاری در خصوص امکان تغییر کارگزار ناظر برگزار و تصمیم‌گیری شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : تجارت نیوز