دخالت آمریکا در امور داخلی بلاروس - اخبار جدید

دخالت آمریکا در امور داخلی بلاروس

دخالت آمریکا در امور داخلی بلاروس

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای درباره انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس ابراز نگرانی عمیق کرد.

وی در این بیانیه نوشت: «برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بلاروس در روز 9 آگوست (19 مرداد) باعث نگرانی عمیق شده است. این انتخابات آزاد یا عادلانه نبوده است.»

وزیر امور خارجه آمریکا اضافه کرد: «آمریکا شدیدا خشونت علیه معترضان و بازداشت مخالفان را محکوم می‌کند. ما از خواسته‌های دموکراتیک مردم بلاروس حمایت می‌کنیم.»

 پیروزی الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور فعلی بلاروس در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، واکنش‌های بسیاری را هم در داخل و هم در خارج از این کشور به همراه داشته است.

 بلافاصله بعد از اعلام رسمی نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس که روز یکشنبه بر‌گزار شد، معترضان بسیاری به خیابان‌های شهر مینسک، پایتخت بلاروس ریختند و به نتیجه این انتخابات و پیروزی لوکاشنکو اعتراض کردند.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس و سرکوب معترضان واکنش منفی نشان داد.

انتهای پیام/.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : فارس نیوز