نوناووت در کانادا؛ تنها نقطه بدون کرونا در جهان

نوناووت در کانادا؛ تنها نقطه بدون کرونا در جهان

عدم وجود کرونا در نوناووت,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

نوناووت که یکی از جزایر متعلق به کانادا است حالا به شهری بدون حتی یک مورد ثبت ابتلا به کرونا از آغاز این بیماری تبدیل شده است.

به گزارش جام جم آنلاین، نوناووت که یکی از جزایر متعلق به کانادا است حالا به شهری بدون حتی یک مورد ثبت ابتلا به کرونا از آغاز این بیماری تبدیل شده است. ۱۱ ماه از شروع بیماری کرونا (corona) از ووهان چین می گذرد و تقریباً هیچ نقطه ای از جهان از گزند این بیماری که تا به حال جان بیش از ۱ میلیون نفر را گرفته در امان نمانده است.

بسياري از نقاط آمریکای شمالی نیز در حال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری و تغییر قوانین و دستورالعمل ها برای جلوگیری از شیوع این بیماری هستند. داکاتای شمالی حالا به بيش ترین سرانه ابتلا رسیده است و آمار فلوریدا نیز بعد از بازگشایی ها ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

ولی با همه این اوضاف یک منطقه از آمریکای شمالی از گزند کرونا در امان مانده است و نوناووت تا به حال حتی یک مورد ابتلا به این بیماری نیز نداشته است. یک شهروند این شهر با انتشار ویدئویی این خبر را اعلام کرده و نوشته است که« ما در حال خواندن کتاب و تماشای فیلم هستیم و حتی نیاز به زدن ماسک هم نداریم.»

این ویدئو ظرف مدتی کوتاه با استقبالی زیاد روبرو شد و بازدیدهای آن به نیم میلیون رسید.

عدم وجود کرونا در نوناووت,اخبار جالب,خبرهای جالب,خواندنی ها و دیدنی ها

نوناووت مجموعا ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و اقتصاد آن نیز به صورت عمده با واردات می گذرد.در همان ویدئو نشان داده می شود که برای خرید دستمال توالت ۵۲ دلار و برای انگور ۲۸ دلار باید پرداخت کند.

ولی چرا این اتفاق افتاده است؟ از زمان شروع شیوع کرونا (corona) این شهر مقررات سختگیرانه ای را وضع کرده و از ورود افراد غریبه جلوگیری کرده است. همچنین هر کدام از ساکنین که می خواستند به شهر بازگردند باید ۱۴ روز در قرنطینه می ماندند. این منطقه ۸۰۹ هزار مایل مساحت دارد و به ۲۵ قسمت تقسیم می شود.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : سرپوش