توسعه فناوری ذهن خوانی توسط ارتش ایالات متحده+عکس

توسعه فناوری ذهن خوانی توسط ارتش ایالات متحده+عکس
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، این تحقیق جدید، بخشی از برنامه‌های گسترده‌تر علوم اعصاب ارتش ایالات متحده آمریکا است که در نهایت به سربازان این کشور اجازه می‌دهد به وسیله امواج مغزی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
دفتر تحقیقات ارتش (ARO) متعهد شده که طی ۵ سال برای پروژه سیگنال‌های مغز ۶.۲۵ میلیون دلار هزینه پرداخت کند.
همانطور که می‌دانید، بسیاری از فناوری‌های پیشرو ابتدا توسط ارتش‌ها توسعه پیدا می‌کنند و در نهایت پس از چندین سال، مورد استفاده تجاری قرار می‌گیرند. در نتیجه فناوری ذهن‌خوانی احتمالا سال‌ها پس از ورود به میدان جنگ، در اختیار کاربران عادی قرار خواهد گرفت.
 
توسعه فناوری ذهن خوانی توسط ارتش ایالات متحده+عکس
با وجود پژوهش اخیر، تضمینی برای موفقیت در فناوری ذهن‌خوانی وجود ندارد. در واقعیت در آینده نزدیک سربازان نمی‌توانند با استفاده از امواج مغزی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند یا اینکه ذهن دشمنان را بخوانند، با این حال ارتش آمریکا در این مسیر گام برمی‌دارد. راهکار جدید محققان و فناوری‌های دیگری مانند «واسط مغز و رایانه» (BCI) می‌توانند انقلابی در نحوه ارتباطات انسان‌ها ایجاد کنند.
محققان در مقاله اخیر خود به این موضوع اشاره کرده‌اند که می‌توانند سیگنال‌های عصبی که روی رفتار تاثیر می‌گذارند را از سایر سیگنال‌ها جدا کرده و رمزگشایی کنند. اگرچه با این کار نمی‌توان ذهن دیگران را خواند، اما یک قدم مهم برای درک نحوه رمزگشایی فعالیت پیچیده مغز محسوب می‌شود.
 
توسعه فناوری ذهن خوانی توسط ارتش ایالات متحده+عکس
پژوهشگران تنها قادر به اندازه‌گیری این سیگنال‌ها نیستند و می‌توانند آن‌ها را تفسیر هم کنند. با این حال اگرچه می‌توان این سیگنال‌ها را خواند، اما تضمینی برای درک آن‌ها وجود ندارد.
قدم بعدی محققان، رمزگشایی سایر سیگنال‌های مغز است تا در نهایت یک رایانه بتواند در ارتباط کاملا دوطرفه با مغز باشد.
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
ماسک های پارچه ای طرح دار رخت نو با تخفیف ویژه
جستجوگر : اخبار جدید      منبع : جام جم آنلاین